Vilniuje prasideda viena gražiausių Lietuvoje solidarumo ir pagalbos vėžiu paliestoms šeimoms akcijų

Akcijos tikslas padėti įrengti „Mamų unijos šeimos namus“.

Pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė kartu su šalies menininkais Vilniaus Katedros aikštėje paskelbs vėžiu sergančių vaikų paramos fondo „Mamų unija“ projekto „Vienos kėdės istorija“ pradžią. Projektui jau surinkta 2 mln. eurų. Tikimasi, kad per rugsėjį bus surinkta likusi projektui užbaigti reikalinga suma - 500 tūkst. eurų.


Jau anksčiau pareiškusi norą padėti vėžiu sergantiems vaikams, pirmoji šalies ponia aplankys imitacinę vėžiu sergančio vaiko palatą ir pirmoji prisės ant kėdės, ant kurios mėnesius, kartais metus praleidžia vaiką slaugantys tėvai.


„Mamų unijos“ projektui pagalbos ranką jau ištiesė vėžiu paliestų vaikų šeimų skausmui neabejingi šalies menininkai ir verslininkai. Projektą palaikyti ir ant kėdės prisėsti nusprendė kelios dešimtys savanorių, kurie nesitrauks iš priešais Katedrą įrengtos palatos tol, kol nebus surinktos „Mamų unijos šeimos namų“ užbaigimui reikalingos lėšos.


Netrukus Vilniuje onkologines ligas besigydančių mažylių šeimos visų neabejingų Lietuvoje ir užsienyje gyvenančių žmonių, verslo ir fondų dėka įsikurs jaukiuose „Mamų unijos Šeimos namuose“. Tai pirmas tokio pobūdžio centras Lietuvoje, kurio projektas ir koncepcija kurta, remiantis geriausiais pavyzdžiais bei praktika JAV, Didžiojoje Britanijoje ir kitose šalyse.


Pasak vėžiu sergančių vaikų paramos fondo prezidentės Eglės Mėlinauskienės, „Šeimos namai“ nepakeis ligoninės paslaugų ar gydytojų funkcijų, tačiau taps socialine alternatyva, kuri suteiks vaikui ir jo artimiesiems galimybę turėti daugiau laiko kartu, gauti reabilitacijos paslaugas. Vienu metu namuose galės gyventi 11 šeimų. Jomis rūpinsis savanoriai ir padedančias sveikti paslaugas teikiantys specialistai. Visa tai šeimoms nieko nekainuos.


„Kasmet Lietuvoje onkologinėmis ligomis suserga apie 100 vaikų, o susirgus vaikui suserga ir visa jo šeima. „Šeimos namų“ idėja sukurti reabilitacijos ir informacijos centrą tokioms šeimoms, kad jos galėtų būti drauge saugioje, jaukioje ir vaikui sveikti padedančioje aplinkoje. „Šeimos namai“ bus ne tik vieta, kurioje galės gyventi sergančio vaiko šeima, bet ir erdvė, leidžianti dalytis savo istorija bei išgyvenimais su kitomis šeimomis. Šis didelis ir gražus projektas kuriamas tik iš privačių lėšų, geraširdžių žmonių bei socialiai atsakingų įmonių aukų. Tikime, kad suvieniję jėgas mes pagaliau svajonę paversime realybe“, sako „Mamų unijos“ įkūrėja E. Mėlinauskienė.


„Mamų unijos" Šeimos namai  2 tūkst. kv. metrų pastatas, kuris kuriasi Vilniuje, netoli Santaros Vaikų ligoninės. Centre šiuo metu baigiama įrengti 11 mini apartamentų, kuriuose ligos tyrimų ir gydymo metu vaikas galės gyventi su savo šeima. Šiuose laikinuose namuose šeimai bus teikiama papildoma pediatrų, skausmo specialistų, psichologų, dvasininkų pagalba. Tai pat bus įrengtos paliatyvios slaugos („drugelių“) palatos vaikams, kuriems medicina padėti bejėgė. Reabilitacijos ir sporto centre bus galima atgauti ir stiprinti fizines, emocines jėgas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis