4 rytiniai įpročiai, kuriuos reikėtų keisti

Atrodo, jog sveikai maitinatės, sportuojate, tačiau sveikata toli gražu nėra tokia, kokia norėtumėte, kad būtų? Jaučiate, kaip nuolat stinga jėgų, nesinori atlikti net pačių paprasčiausių, kasdieninių darbų?

Jei taip, tuomet neskubėkite nieko kaltinti: galbūt už jūsų savijautą atsakingi tam tikri rytiniai įpročiai.


1. Miego įpročiai


Sakoma, jog geriausia yra keltis su saulės patekėjimu ir eiti miegoti jai tik nusileidus. Ir nors daugelis iš mūsų žinome šią seną tiesą, tačiau kaip dažnai jos laikomės? O visai be reikalo: žmonės, kurie miega aklinoje tamsoje, negali laikytis šios auksinės taisyklės ir tokiu būdu pažeidžia savo miego ritmą. Kai patalpoje, kurioje miegame, yra tamsu, organizmas mano, jog vis dar yra miego metas, dėl to rytais tampa daug sunkiau atsikelti. Todėl tie, kurie nori keltis rytais lengviau, turėtų miegoti neužtraukus žaliuzių ar naktinių užuolaidų: melatonino – miego hormono gamybą nutraukia būtent saulės šviesa.


Be to, reikėtų nepamiršti, jog mobilieji telefonai, kurie labai dažnai stovi ant mūsų miegamojo staliuko, taip pat gali būti „miego priešai“: signalui telefone nuskambėjus nuolat kyla noras patikrinti, kas gi parašė, ką įkėlė į socialinius tinklus....Tačiau tai – tik brangus laiko švaistymas, kurį geriau skirkite kokybiškam ir ramiam poilsiui.


2. Dienos pradžia


Nors ryte yra patariama valgyti daugiau sudėtinių angliavandenių turinčio maisto, tokio, kuris suteiks energijos ilgesniam laikui, nemažai žmonių teigia, kad rytais jie nejaučia alkio ir poreikio valgyti. Amerikoje buvo atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo per 4 tūkst. vidutinio amžiaus bankų darbuotojų (vyrų ir moterų), neturinčių širdies ir kraujagyslių ligų.


Tyrimo eigoje dalyviai turėjo nurodyti, ką ir kada valgo. Buvo apskaičiuotas jų kūno svorio indeksas, nustatytas cholesterolio kiekis kraujyje, atsižvelgiama į tai, ar žmogus rūko, aktyviai užsiima fizine veikla po darbo.


Tyrimo metu paaiškėjo, kad tie, kurie atsisako pusryčių, padidina riziką susirgti ateroskleroze – lėtine, uždegimine liga, kai dėl arterijų sienelėse besikaupiančių riebalų ir kalcio susidaro opėjančios ir randėjančios plokštelės, kurios siaurina kraujagyslių sprindį ir sukelia kraujotakos sutrikimus. Buvo pastebėta, kad tie, kurie praleidžia pusryčius, dienos eigoje dažniau persivalgo, vadinasi, padidėja rizika priaugti svorio, dėl to gali atsirasti įvairūs virškinimo sutrikimai.


3. Kava vietoj puodelio vandens


Dar viena klaida, kurią daro kai kurie žmonės, – ryto pradžia su kavos puodeliu. Taip, kava ryte išties gali mus pažadinti ir turėti teigiamą įtaką mūsų savijautai, tačiau reikėtų atsiminti, kad dieną reikia pradėti ne nuo kvapnios kavos puodelio, bet nuo stiklinės vandens. Stiklinė paprasto vandens iš ryto mums padės numalšinti apetitą, pagreitins medžiagų apykaitą, padės organizmui lengviau atsikelti po ilgo nakties miego. Per naktį mūsų organizmas netenka skysčių, kurie yra būtini normaliai raumenų funkcijai, smegenų veiklai.


Kavą patariama gerti tik praėjus pusvalandžiui po pusryčių, tuomet, kai skrandis jau yra užpildytas. Jei geriame kavą ant tuščio skrandžio, tuomet rizikuojame, kad atsiras rėmuo, padidės skrandžio rūgštingumas.


4. Rytinė mankšta


Posakis „Kas per daug, tas nesveika“ tinka tuo atveju, kai kalbame apie intensyvią rytinę mankštą. Taip, mūsų organizmui po miego reikia pabusti, tačiau neapsunkinkime jo sunkiomis, alinančiomis rytinėmis treniruotėmis, dėl kurių, mūsų kūnui nepabudus, gali atsirasti ir raiščių patempimai.


Verčiau vos tik atsikėlę pasirąžykime, padarykime lengvus tempimo pratimus. Organizmui ryte reikia energijos, angliavandenių. O geriausias laikas sportuoti, kaip rodo tyrimai, yra 10-12 bei 16-18 val., nes būtent tuo metu turime daugiausia energijos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis