Kaip dažnai reikėtų plauti patalynės užvalkalus? Ir kas nutinka, kai to nedarote?

Pasirodo, nuo to, kaip dažnai skalbiame savo patalynės užvalkalus, gali priklausyti mūsų sveikata.

Mes lovoje praleidžiame daugiau nei trečdalį savo gyvenimo, bet, pasak Niujorko Universiteto mikrobiologo Philipo Tierno, ši vieta gali greitai tapti bakterijų ir grybelių knibždėlyne.


Dar daugiau: jei visai ta paliekame gyvuoti pernelyg ilgą laiką, mikroskopiniai organizmai gali mus susargdinti, portalui businessinsider.com atskleidė P. Tierno. Mokslininkas teigia, jog tam, kad to išvengtumėme, privalome patalynę plauti bent kartą per savaitę.


Šia tema rekomendacijas pateikia ir „Journal of Allergy and Clinical Immunology“ išspausdinto tyrimo autoriai. Jie ištyrė tūkstančius amerikiečių namų ir išsiaiškino, kad kad daugiau 90 procentų namų rado bent tris alergenus.


Kai šie alergenai kaupiasi tokiose vietose, kur būna jūsų burna ir nosis, jie gali išprovokuoti čiaudulį, nesvarbu, ar turite kažkokių alergijų, ar ne. Pasak P. Tierno, „Net jei nesate kažkam alergiškas, galite turėti alerginę reakciją.“


Kitą priežastį, kodėl mūsų lovose gali slėptis tiek daug mikrobų, išprovokuojame mes patys. Tai darome tiesiog miegodami, kadangi mikrobus savo kūno pagalba laikome drėgnoje ir šiltoje aplinkoje. Žmogus per metus iš savo kūno pašalina maždaug 98 litrus prakaito. Terpė tarp patalynės būna karšta ir drėgna, o tai mokslininkai vadina „tobulu grybelinių kultūrų mediumu“. Vien mūsų pagalvėse gali slėptis maždaug 16 rūšių grybelių.


Be grybelių bei bakterijų, kurios atkeliauja iš žmogaus kūno, lovose taip pat kaupiasi tokie iš išorės atkeliaujantys mikrobai kaip gyvūnų pleiskanos, žiedadulkės, žemės dalelytės, pūkai, dulkių erkių atliekos bei išmatos.


Visa tai vos per savaitę gali sudaryti sveikatai kenkiantį mišinį, kuris plika akimi yra nematomas, tačiau tikrai nėra malonus. Mokslininkas kviečia atsakyti sau į klausimą: „Ar norėčiau visame tame miegoti?“ Jis rekomenduoja nepamiršti reguliariai skalbti lovos patalynės užvalkalus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis