Kineziterapeutė: šie 4 paprasti pratimai gali išgelbėti nuo nugaros skausmo

Choreografas Paulius Šinkūnas rimtai svarstė apie karjeros pabaigą. „Surakinęs skausmas paguldė mane į lovą ir tikėjau, kad nuo didelio krūvio ir streso skaudanti nugara neatsistatys taip gerai, kad vėl galėčiau pilna koja grįžti į darbus“, – dalijosi žinomas vyras.

„Mane ant kojų pastatė puikūs profesionalai iš „Sveiko Stuburo Mokyklos“. Sąžiningai vykdydamas jų rekomendacijas ne tik gyvenu pilnavertį gyvenimą, bet ir galiu aktyviai sportuoti, dirbti savo mylimą darbą. Pasiūliau kineziterapeutei Simonai Povelauskienei kartu parodyti žmonėms, kad vos keturi nesudėtingi pratimai gali išgelbėti nuo kasdienio nugaros skausmo, net jei norite stiprinti nugarą tik namų sąlygomis“, - atskleidė skausmų atsikratęs vyras.


„Žinoma, jie skirti ne vien tiems, kurie jau skundžiasi nugaros skausmais. Tokiu atveju būtina kreiptis į specialistus konsultacijos. Šie pratimai gali padėti norintiems sustiprėti profilaktiškai, taip pat – tiems, kam svarbu palaikyti tvirtą ir gražų kūną“, - teigė profesionalus choreografas.


Lenta


Pratimas stiprina skersinius bei įstrižinius pilvo raumenis, kurie padeda pakelti sunkesnius svorius bei stabilizuoja juosmenį lenkiantis į šoną ar sukant liemenį. Stiprina tiesųjį pilvo raumenį, kuris gali pagerinti šuolius aukštyn bei palaikyti trokštamą pilvo liniją. Pratimo metu įdarbinami sėdmenų raumenys, kurie padeda nugaros raumenims įvairiuose judesiuose.


Supermeno pratimas

Šis pratimas aktyvuoja giliuosius nugaros raumenis, skatina juosmens stabilizaciją bei stiprina tarpumenčio bei pečių juostos raumenis. Padeda sumažinti ar išvengti nugaros skausmo juosmeninėje bei tarpumenčio srityse. Pratimas gerina pusiausvyrą ir raumenų koordinaciją. Stiprina pilvo raumenyną, gerina laikyseną. Gali pagerinti pečių mobilumą. Aktyvinti raumenų zonas, kurios reikalingos kasdieninėje veikloje. Nesvarbu, ar tai būtų ėjimas, daiktų nešimas, lenkimasis žemyn ar bėgimas. Pratimas gerina mūsų šeštajį pojūtį - propriorecepciją- mūsų gebėjimą jausti kūno dalių išsidėstymą erdvėje.


Dubens kėlimas aukštyn

Stiprina sėdmenų bei nugaros raumenis, kurie padeda ilgiau ir tiesiau sėdėti, sumažinti nugaros skausmus, taip pat kelių skausmus. Gerina giliųjų raumenų darbą, stangrina sėdmenis. Dubens kėlimas gali pagerinti golfo smūgiavimą, atsisėdimą (atsitūpimą), keliant svorius bei pagerinti bėgimo sprinto rezultatus.


Šoninė lenta

Gerina pečių juostos tarpumenčio raumenų jėgą. Skatina aktyviai dirbti šoninius liemens raumenis,kurie formuoja mūsų raumeninį korsetą, įdarbina stabilizuojančius klubo sąnarį raumenis. Gali sumažinti ne tik nugaros skausmus, bet ir išspręsti tarpumenčio srities problemas. Puikus pratimas mėgstantiems bėgioti. Padeda palaikyti liemens kontrolę bei vidurinį sėdmens raumenį, kuris padeda stabilizuoti klubus ėjimo, bėgimo metu.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis