Pažangios technologijos leis susilaukti kūdikio ir vyresniame amžiuje

Nevaisingumo gydymo srityje – revoliucingas proveržis.

Dauguma šeimų svajoja apie kūdikį, tačiau ne visoms pavyksta jo susilaukti. Nors priežasčių gali būti įvairių, viena jų – ankstyvas kiaušidžių išsekimas. Vis dėlto ilgametis mokslininkų darbas ir tyrimai moterims suteikia galimybę atsukti vaisingumo laikrodį ir natūraliai pastoti.

„Tai gali būti vadinama ir revoliucingu proveržiu, atvertusiu visiškai naują puslapį vaisingumo gydymo srityje, naudojant pažangiausias technologijas bei pačios moters organizmo resursus“, – teigia Elina Žurman, klinikos „Motina ir vaikas“ gydytoja akušerė ginekologė.

Galimybė pastoti natūraliai

Kūdikio susilaukti norinčios, tačiau negalinčios moterys dabar jau turi galimybę pastoti natūraliai, atlikus kiaušidžių atjauninimo PRP terapiją. Ji leidžia atlikti pagalbinio apvaisinimo procedūrą, naudojant pačios moters kiaušialąstes. Kiaušidžių atjauninimo procesas apima du etapus ir turi minimalią komplikacijų tikimybę. Pirmajame etape paruošiama moters trombocitais praturtinta plazma. Procedūra pradedama duriant į veną ir taip pripildant kelis mėgintuvėlius kraujo. Vėliau, filtruojant per sudėtingą sistemą, baltieji kraujo kūneliai ir trombocitai atskiriami nuo raudonųjų kraujo kūnelių ir serumo.

Kita kiaušidžių atjauninimo proceso dalis – PRP injekcija į kiaušides. Ši procedūra yra minimaliai invazinė, kadangi trombocitais praturtinta plazma sušvirkščiama į kiaušides pro makštį, ultragarso kontrolėje, taip išvengiant sudėtingų chirurginių intervencijų. Gydytoja nuramina, kad pačios procedūros bijoti nereikia.

„Procedūra daroma lengvos sedacijos metu, kurią atlieka patyręs gydytojas anesteziologas. Jei dėl tam tikrų objektyvių priežasčių pacientei negalima taikyti nejautros, išlieka galimybė procedūrą atlikti be jos“, – sako gydytoja E. Žurman.

Ar visos moterys gali tikėtis vienodo rezultato?

Nors procedūros rezultatai gali būti išties įspūdingi, įtakos tam turi ir pačios pacientės individualios charakteristikos, be to, procedūros sėkmė priklauso ir nuo amžiaus. Tinkamiausias amžius atlikti procedūrą yra jaunesnėms nei 50 metų moterims menopauzės ar perimenopauzės laikotarpiu.

Taip pat vyresnėms nei 35 metų amžiaus moterims, kenčiančioms dėl nevaisingumo bei turinčioms mažą kiaušidžių funkcinį rezervą ir žemą antimiulerinio hormono kiekį. Procedūra atliekama ir jaunesnėms nei 35 metų amžiaus moterims, kurių kiaušidžių funkcinis rezervas yra mažas bei nepakankamas antimiulerinio hormono kiekis.

Gydytoja teigia, kad PRP taip pat turi teigiamą poveikį moterims, siekiančioms pastoti, tačiau turinčioms problemų dėl embrionų apsunkinto įsitvirtinimo gimdos ertmėje. „Trombocitais praturtinta plazma atveria naujas galimybes moterims, kurioms praeityje buvo nesėkmingai taikytos pagalbinio apvaisinimo procedūros“, – tvirtina gydytoja.

Viltis susilaukti naujagimio – dar didesnė

Galima drąsiai teigti, kad šiandien inovatyvus kiaušidžių atjauninimas trombocitais pripildyta plazma praplečia nevaisingumo gydymo galimybes. Ji suteikia vilčių susilaukti vaikelio moterims, kenčiančioms nuo priešlaikinio kiaušidžių išsekimo ar amžiaus lemto vaisingumo sumažėjimo. Gydymui naudojant paciento kraujo ląsteles, išvengiama galimybės užsikrėsti ligomis, perduodamomis per kraujo komponentus. Kadangi PRP paruošti naudojama išimtinai paciento kraujo plazma ir nenaudojami sintetiniai priedai, išvengiama alerginių reakcijų bei per kraują platinamų ligų.

„Džiaugiamės sėkmingai perėmę užsienio kolegų patirtį taikant šią pažangią ir daug žadančią nevaisingumo gydymo metodiką. Didžiuojamės galėdami vieni pirmųjų Lietuvoje padėti moterims susilaukti vaikelio“, – sako gydytoja Elina Žurman.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis