Pasimylėti negavusios muselės renkasi alkoholį

Ar nepatenkintas lytinis potraukis gali būti alkoholizmo priežastis? Tyrimas, atliktas su vyriškos lyties vaisinėmis muselėmis leidžia daryti tokią prielaidą. 

Vaisinės muselės (Drosophila melanogaster), negavusios pasimylėti, užsimano alkoholio, kad numalšintų fiziologinį pasitenkinimo poreikį, rodo tyrimas, kurio rezultatai paskelbti žurnale "Science", praneša sciencedaily.com.

Neurobiologijos ekspertas, Misūrio universiteto docentas Troy Zarsas teigia, kad išsiaiškinę, kodėl atstumti muselių patinėliai paguodos ieško alkoholyje, galėtume padėti panašių priklausomybių kamuojamiems žmonėms.

„Nustatę, kokie molekuliniai ir genetiniai mechanizmai nusivylusias vaisines museles verčia griebtis alkoholio, galėtume rasti būtų, kaip padėti priklausomybių nuo alkoholio ir narkotikų kamuojamiems žmonės. Ankstesni tyrimai išsamiai parodė, kad egzistuoja panašumų tarp muselių ir žinduolių organizmų veiklos", - sako mokslininkas.

Tyrimo metu išsiaiškinta, kad kelias dienas reguliariai besiporavę vaisinių muselių patinėliai neteikė pirmenybės alkoholiu prisodrintam maistui. Tuo tarpu patelių atstumtos vyriškos lyties muselės akivaizdžiai rinkosi maistą, kurio sudėtyje buvo alkoholio. Mokslininkai spėja, kad alkoholis patenkino muselių fizinių malonumų poreikį.

T. Zarsas sako, kad šis atradimas galėtų leisti suprasti, koks yra ryšys tarp socialinių ir fizinių veiksnių, kurie lemia žmonių piktnaudžiavimą alkoholiu ar narkotinėmis medžiagomis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis