Kaip rankinės dydis, kulnų aukštis ir įdegis veikia figūrą?

Ar galėtumėte patikėti, kad dėl atsikišusio pilvuko ir stangrumą praradusių šlaunų gali būti kaltos ne bandelės, o meilė aukštakulniams ir tamprėms?

Be abejo, drabužių įtaka svorio pokyčiams nėra tokia didelė kaip mitybos, tačiau įsikibusios tam tikro stiliaus ar mėgstamų drabužių, rizikuojame susidarkyti figūrą, skelbia „The Daily Mail“. Šįkart gydytojų dėmesio susilaukė didelės rankinės, tamprės, aukštakulniai ir ryškus įdegis.

Didelė rankinė
Kad rankinės dydis gali paveikti riebalų pasiskirstymą ant kūno, pastebėjo riebalų nusiurbimo operacijas atliekantis plastikos chirugas Michaelis Prageris. Prieš atliekant lazerinį riebalų pašalinimą, jam tenka labai tiksliai išmatuoti šio sluoksnio storį visose operacijai paruoštose kūno vietose. Tai darydamas jis pastebėjo keistą reiškinį – kai kurių moterų vienoje kūno pusėje riebalų sankaupos buvo kur kas didesnės nei kitoje. Analizuodamas, kas bendra šioms moterims, jis atrado tik vieną dalyką – visos jos itin mėgo nešioti didelės, sunkias rankines.


Kadangi žmonės paprastai rankinę yra įpratę nešioti visada ant to paties peties, ilgainiui ne tik gali atsirasti sprando ir kaklo skausmų, pakisti laikysena (vienas petys išsišauna aukščiau, pakrypsta stuburas), bet ir atsiranda raumenų bei skeleto disbalansas – vienur ryškiau formuojasi raumenys, kitur kaupiasi riebalai.


Išmokti koordinuoti savo laikyseną sąmoningai beveik neįmanoma. Reikia arba kaitalioti dideles rankines su mažomis, arba permetinėti rankinę nuo vieno peties ant kito.

Tamprės
Tamprės – tikras išsigelbėjimas toms, kurios nori suteikti savo šlaunims ir blauzdoms stangrumo įspūdį. Deja, kuo didesnis stangrumo įspūdis, tuo mažiau lieka paties stangrumo. Bent jau tuo įsitikinęs Anglijos futbolo komandos fizioterapeutas Sammy Margo.

„Su tamprėmis moterys jaučiasi gerai ir atrodo gerai, tačiau problema ta, kad tamprės atlieka tą darbą, kurį turėtų atlikti jūsų raumenys, – teigia jis. – Blauzdų, šlaunų, pilvuko raumenys, nuolat palaikomi tamprių, aptingsta, nustoja dirbti patys ir vis labiau drimba.“ Be to, aptempti drabužiai trikdo kraujotaką, dėl to dar labiau išryškėja celiulitas, glemba oda.


Siūloma nepiktnaudžiauti šiuo drabužiu, kad ir koks patogus jis būtų, ir mūvėti tampres tik tuomet, kai tai iš tiesų būtina. Vasarą išvis jų atsisakykite. Taip pat kineziterapeutas siūlo skirti laiko ir daryti pratimus, kurie pastiprintų šios srities raumenis. Darykite juos net tuomet, kai mūvite tampres – kelis kartus per dieną, nors ir sėdėdamos, įtempkite ir atpalaiduokite pilvo, šlaunų ir blauzdų raumenis.

Aukšti kulniukai
Avėdamos aukštakulnius atrodome aukštenės ir lieknesnės, bet iš tiesų jie ne lieknina, o... augina pilvą. Asmeninis treneris Daxas Moy teigia, kad aukštakulniai ilgainiui pakeičia laikyseną – dėl nenatūralios dubens padėties pilvo siena išlinksta į priekį, raumenys išsigaubia ir susiformuoja gana nemažas atsikišęs pilvukas. Visos, kada nors avėjusios aukštakulnius, turbūt yra pajutusios, kad vaikščioti su jais ir tuo pat metu laikyti įtrauktą pilvą – gana kebli, nuolatinės kontrolės reikalaujanti užduotis. Vos tik atsipalaiduojame, pilvas atsikiša.


Iš šalies gali atrodyti, kad pilvukas užaugo susikaupus riebalams, tačiau jokia dieta šiuo atveju nepadės. Vienintelis būdas tokio „alaus pilvuko“ išvengti – kuo rečiau avėti aukštakulnius, kuo daugiau vaikščioti basomis ir nuolat daryti pratimus, stiprinančius pilvo raumenis.

Dirbtinis įdegis
Saugodamos savo sveikatą dauguma moterų atsisakė soliariumų ir įprato kiekvieną vasaros dieną kruopščiai dengti savo odą priemonėmis su apsauginiais filtrais. Tačiau šiokio tokio rudumo vis dėlto norisi. Tad į pagalbą dažniausiai pasitelkiami savaiminio įdegio losjonai. Deja, Švedijos mokslininkai įspėja – nors rudesnis veidas ir atrodo kiek liesesnis, tačiau dažnai naudodamos šiuos losjonus galime užsiauginti „gelbėjimosi ratą“ ant pilvo. Kaip tai nutinka?


Pasirodo, savaiminio įdegio losjonuose gausu ftalatų. Šios cheminės medžiagos imituoja hormonų veiklą, trikdo hormoninę pusiausvyrą, o tai tiesiogiai veikia mūsų svorį – ypač riebalų kaupimąsi pilvo srityje. Be abejo, padidėjęs pilvukas – ne vienintelė blogybė. Hormoniniai pokyčiai kelia daug rimtesnių pavojų. Vienas didžiausių – cukrinis diabetas.


Tiesa, nereikėtų visos kaltės suversti vien įdegio losjonams – ftalatų dedama į daugumą kosmetikos produktų, kremų, losjonų ir pan, nes jie suteikia šiems gaminiams malonią konsistenciją. Taip pat ftalatų gausu įvairiuose plastiko gaminiuose, tarp jų ir plastikiniuose buteliuose, iš kurių įpratome gurkšnoti vandenį.


Tačiau, anot tyrimo autorės Monicos Linda, ftalatai, esantys kosmetikos produktuose, pavojingesni, nes organizmas juos greičiau ir veiksmingiau pasisavina, per odą jie išsyk patenka į kraują.


Išeitis? Galbūt metas grįžti prie natūralios saulės? Juolab, kad, be įdegio, ji dar skatina gamintis ir mums labai reikalingą vitaminą D. Svarbiausia degintis saikingai.


Jei vis dėlto privengiate saulės, įdegio efektą galima išgauti natūralesnėmis priemonėmis – tarkime, šaltalankio aliejumi.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis