Vidurių užkietėjimą gydys per blauzdos nervą

Santariškių klinikų Hepatologijos, gastroenterologijos ir dietologijos centre sergantiems lėtiniu vidurių užkietėjimu pradėtas taikyti naujas gydymo metodas - blauzdinio nervo stimuliacija.

Pasak gydytojų, vidurių užkietėjimas sąlygoja ne tik fizines, bet ir psichologines problemas bei ženklų gyvenimo kokybės pablogėjimą. Lėtiniu vidurių užkietėjimu vadinamas negalavimas, kuris tęsiasi 3 mėnesius ir ilgiau.

Blauzdinio nervo stimuliacija - neinvazinis, paprastas gydymo metodas, atliekamas ambulatoriškai. Medikai jį siūlo tuomet, kai vidurių užkietėjimo gydymas dieta ir vaistais yra nepakankamai efektyvus.

Blauzdinio nervo stimuliacija atliekama naudojant išorinį elektrostimuliacijos aparatą, kurio elektrodai klijuojami čiurnos srityje. Blauzdinis nervas atsišakoja iš kryžmeninio nervinio rezginio, kuris inervuoja šlapimo pūslę ir tiesiąją žarną. Stimuliuojant periferines šio nervo skaidulas, esančias čiurnos srityje, impulsas perduodamas į kryžmeninius nervus ir refleksiškai neuromoduliuojama tiesioji žarna ir analiniai raukai.

Pasak specialistų, šios procedūros yra paprastos, lengvai atliekamos, nesukelia komplikacijų, gerai toleruojamos - pacientai nejaučia skausmo. Vienos procedūros trukmė - 30 minučių, ji atliekama du kartus per savaitę, iš viso - 6 savaites, vėliau procedūros retinamos.

Remiantis iki šiol atliktų klinikinių tyrimų duomenimis, didelei daliai pacientų ženkliai pagerėja ar visiškai normalizuojasi tuštinimasis, gyvenimas tampa kokybiškesnis.

Pasaulyje blauzdinio nervo stimuliacija jau daug metų atliekama dėl šlapinimosi sutrikimų. Beveik dešimtmetį šios procedūros naudojamos gydant išmatų nelaikymą.

Esama ir šio metodo taikymo apribojimų. Blauzdinio nervo stimuliacija negali būti atliekama pacientams su širdies stimuliatoriais ar defibriliatoriais, esant periferinėms neuropatijoms, sunkiam kojų veniniam nepakankamumui ir/arba ženkliems odos pokyčiams, taip pat nėštumo metu ar planuojant nėštumą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis