Kava ne tik nekenkia, bet netgi ilgina gyvenimą

Kava laikoma kone žalingu įpročiu, kurį reikėtų griežtai riboti, o geriausia atsisakyti išvis. Bet kažin ar tai tiesa?

JAV tyrimai, paskelbti žurnale „The New England Journal of Medicine“ pateikia svarių įrodymų, kad kava gerina sveikatą ir ilgina gyvenimą.

Mokslininkai ištyrę apie 400 tūkst. žmonių tarp 50 ir 71 metų amžiaus, turėjo reziumuoti – kuo daugiau kavos geriate, tuo mažiau tikėtina, kad mirsite nuo įvairių negalavimų.

Ekspertai teigia, kad 4-5 puodeliai kavos per dieną yra ne tik saugūs, bet ir gali būti naudingi.

Tyrimuose, kurie tęsėsi nuo 1995 iki 2008 m. ir apėmė labai įvairius sveikos gyvensenos ir dietų aspektus, dalyvavo 229 tūkst. vyrų ir 173 tūkst. moterų. Dalyviai buvo suskirstyti į grupes; vienoje buvo tie, kurie išgerdavo iki šešių puodelių per dieną ar daugiau, kiti kavos negėrė visiškai.

Per tą laikotarpį užfiksuota 52 tūkst. mirčių, ir pastebėta atvirkštinė proporcija tarp kavos vartojimo ir mirtingumo. Kitaip tariant, tie, kurie gėrė daugiau kavos, turėjo mažesnę mirties riziką.

Beje, įdomu tai, kad trečdalis kavos mėgėjų vartojo kavą be kofeino. Tai leido daryti prielaidą, kad kalbant pie kavos naudą, ne kofeinas atlieka svarbiausią vaidmenį, o kavoje esantis magnis bei įvairūs antioksidantai.

Be abejo, mirtingumui įtakos turėjo ir kiti faktoriai, tačiau atsižvelgiant į tai, kad šie tyrimai patvirtino dar keletą panašių anksčiau padarytų išvadų, galima beveik neabejoti, kad šiokį tokį teigiamą poveikį sveikatai kava vis dėlto turi. Beje, nėščioms moterims ir toliau rekomenduojama riboti kofeino suvartojimą iki 200 mg per parą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis