J. Bartaškienė: „Sumažinčiau algas tiems, kurie nesportuoja“

„Noriu, kad žmonės suprastų, kaip svarbu judėti, ir daryti tai galvojant ne apie viršsvorį, o sveikatą“, – sako Joana Bartaškienė, viena iš mankštų programos „Judėk linksmai“ trenerių.

„Aktyviai sportuoju praktiškai visą savo gyvenimą, todėl be sporto savęs neįsivaizduoju nė dienos. Esu sportinės gimnastikos meistrė ir aerobikos pradininkė Lietuvoje, tačiau teko išbandyti ir daugiau sporto šakų: žaidžiau krepšinį, savo studentes mokiau tinklinio ir lengvosios atletikos, esu lošusi stalo tenisą. Dabar šoku ir svajoju rimčiau užsiimti lauko tenisu. Turiu daug energijos ir jėgų, todėl visiškai neatsilieku nuo jaunesnių, – pasakoja energinga moteris. – Noriu „uždegti“ žmones sportui, nes jis suteikia žvalumo ir daug džiaugsmo.

Svarbiausia – pradėti. O pradėjus, rekomenduoju, mažiau galvoti apie viršsvorį ir daugiau apie sveikatą. Ir rimtai sakau, jei būčiau darbdavys, sumažinčiau atlyginimus tiems, kurie nesportuoja. Aktyvus poilsis, mankšta – būtina.
Noriu, kad mano vedamos mankštos būtų prieinamos kiekvienam – atėjusiam pirmą kartą ir seniai sportuojančiam. Todėl sieksiu, kad mankštos judesiai būtų paprasti, tačiau naudingi ir smagūs. Juk genialumas slypi paprastume!“

Joana Bartaškienė, kartu su būriu kitų scenos, televizijos ekrano ir sporto žvaigždžių šią vasarą ves nemokamas mankštas gryname ore, kuriose galės dalyvauti visi norintys.

Unikalią nemokamų mankštų programą vilniečiams ir miesto svečiams pristato socialinė sveikatingumo iniciatyva „Geros sveikatos klubas“.

Programos „Judėk linksmai“ organizatoriai gyventojus kvies dalyvauti įvairiose mankštose. Dalis jų pritaikytos ir žmonėms su fizine negalia. Dalyvauti galės visi – amžius ar fizinis pasirengimas visai nesvarbus. Be to, padedami jaunųjų medikų, VU Medicinos fakulteto studentų, mankštų dalyviai galės pasimatuoti pulsą, kraujospūdį ir kūno masės indeksą. Taip pat sveikos gyvensenos ir fizinio aktyvumo temomis konsultuos profesionalūs „Impuls“ sporto ir sveikatingumo specialistai.

Būdų judėti įvairovė tokia pat didelė kaip ir šis žvaigždžių būrys. Lietuvos moterų sporto asociacijos prezidentė ir aerobikos pradininkė mūsų šalyje Joana Bartaškienė kvies į kiek ramesnes, vidutinio intensyvumo „Interval“ treniruotes. „Šios mankštos pratimai paprasti ir naudingi, ji tinka kiekvienam.“


Karina ir Saulius Skambinai kvies į visai šeimai skirtą nuotaikingą „Zumba“ šokio treniruotę.„Pažadame daug gerų emocijų, didelį energijos pliūpsnį ir, aišku, nemažai prakaito. Nuoširdžiai pasistengsime pažadinti, užvesti tuos, kurie ateis kartu su mumis sportuoti“, – tikina Karina.

Andrius Butkus vadovaus „Latina Dance“ šokių mankštai. „Labai noriu įkvėpti kuo daugiau žmonių, kad mankštindamiesi kartu jie įgytų įprotį sportuoti. Manau, bus smagu – tegu tik kiekvienas atsineša gerą nuotaiką, o aš galiu pažadėti, kad kitą dieną tikrai maus raumenis“, – juokiasi jis.

Europos ir pasaulio čempionatų prizininkas, parolimpietis Tomas Kairys ves „Pilates“ treniruotes žmonėms su negalia. „Siekiu „užkrėsti“ žmones savo pavyzdžiu ir įkvėpti pasitikėjimo savimi. Labai tikiuosi, kad jie liks patenkinti ta mankšta, kurią aš vesiu – tai mano dalyvavimo projekte tikslas“, – sako sportininkas,

Pasak „Impuls“ vadovo Vidmanto Šiugždinio, programai „Judėk linksmai“ mankštos sukurtos tokiu būdu, kad paskatintų įsitraukti net ir didelius sporto skeptikus, kuriuos vien nuo žodžio mankšta suimdavo žiovulys. „Atrinkome populiariausias, nesudėtingas ir itin nuotaikingas sportines programas. Grojant linksmai muzikai, užsiėmimuose bus naudojami įvairūs šokių, kovos menų, jėgos ir kiti elementai, todėl kiekvienas čia turėtų atrasti tai, kas patinka ir teikia naudą. Svarbiausia, kad mankšta įtrauktų ir kartą pasportavus, nesinorėtų sustoti“, – sakė V. Šiugždinis.

Pasak jo, vilniečiai ir sostinės svečiai galės dalyvauti penkių skirtingų rūšių mankštose: energingose ir linksmose „Zumba“ bei „Latin Dance“ šokių treniruotėse, ramesniuose „Pilates“ bei „Interval“ užsiėmimuose. Pageidaujantys didesnio fizinio krūvio bus laukiami „Body Combat“ treniruotėse.

Mankštas ves profesionalūs „Impuls“ klubų treneriai bei specialiai apmokytos pramogų pasaulio įžymybės: televizijos laidų vedėjas Leonardas Pobedonoscevas, aktorė ir šokėja Ineta Stasiulytė, operos solistas Rafailas Karpis, šokėjai Viktorija ir Artur Bajor, laidų vedėja Aistė Paškevičiūtė, neįgaliųjų teatro aktorius, sportininkas ir konkurso „Lietuvos talentai“ dalyvis Viktoras Topol bei kiti.

Nemokami mankštų renginiai startuos Vilniuje birželio 10 d., 13 val., pievoje prie Baltojo tilto. Jie tęsis iki rugsėjo vidurio ir bus organizuojami sekmadieniais Vingio parke bei pievoje prie Baltojo tilto. Kiek vėliau mankštos vyks Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje.


Mankštų renginių organizatoriai – tarptautinė farmacijos bendrovė „GlaxoSmithKline Lietuva“ ir sporto bei sveikatingumo klubų tinklas „Impuls“. Projekto partneriai – Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos neįgaliųjų sporto federacija ir Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto studentų atstovybė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis