Tyrimas: lietuviški vaisiai ir daržovės sveikesni nei įvežtiniai

„Reikėtų pažymėti, kad lietuviški vaisiai ir daržovės būna mažiau pažeisti mechaniškai ar apdoroti konservantais, nesuvytę", – teigė VMVT Maisto skyriaus vyriausiasis specialistas Francas Komarovskis, apibendrindamas 5 mėnesius darytus patikrininimus.


Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) per penkis šių metų mėnesius atliko 2 770 vaisių ir daržovių patikrinimų mažuose ir dideliuose prekybos centruose, turgavietėse, gatvės prekybos vietose.

Patikrintos beveik 65 tonos šviežių vaisių ir daržovių, iš kurių prekybos standartų reikalavimų neatitiko 6 proc. Daugiau nei pusę nustatytų neatitikimų sudarė ženklinimo pažeidimai.

Patikrinimų metu dėl kokybės ir ženklinimo neatitikimų buvo neleista realizuoti 1,8 t vaisių ir daržovių. 

„Vartotojams pateikiami vaisiai, daržovės turi būti nesuvytę, nepažeisti, nesugedę, švarūs, be kenkėjų, pašalinio kvapo ar skonio. Tinkamumo vartoti terminai vaisiams ir daržovėms nenustatomi.

Reikėtų pažymėti, kad lietuviški vaisiai ir daržovės būna mažiau pažeisti mechaniškai ar apdoroti konservantais, nesuvytę. Įvežtiniai vaisiai ir daržovės, ypač citrusiniai, visi būna apdoroti leistinais konservantais. Atvežtines daržoves ir vaisius nesunku atskirti nuo lietuviškų pagal prekinę išvaizdą, surūšiavimą, įpakavimą bei ženklinimo informaciją. Vaisių ir daržovių išsilaikymas priklauso nuo auginamų kultūrų veislės, jų prinokimo ir laikymo sąlygų (temperatūrinio režimo, drėgmės)", - komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausiasis specialistas Francas Komarovskis.

Pasak vyriausiojo specialisto, prasidėjus šviežių vaisių ir daržovių sezonui, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai ir toliau kontroliuos rinkoje realizuojamus vaisius ir daržoves, ypatingą dėmesį skirs įvežtinėms braškėms iš Lenkijos, tikrins jų ne tik kokybės rodiklius, bet ir užterštumą pesticidais.

Be suplanuotų, pasak VMVT pranešimo, inspektoriai atlieka ir neplaninius patikrinimus, dalyvauja reiduose kartu su kitomis kontroliuojančiomis organizacijomis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis