Santariškių klinikose persodinta širdis 3 mėnesių kūdikiui

Birželio 26-osios naktį VUL Santariškių klinikose buvo atlikta širdies transplantacija vos 4 kilogramus sveriančiam 3 mėnesių kūdikiui.

Transplantacijai vadovavo Santariškių klinikų Širdies chirurgijos centro širdies chirurgas dr. Virgilijus Tarutis. Jis sako, jog jo darbinėje praktikoje širdies persodinimo niekada anksčiau neteko atlikti tokio amžiaus pacientui. „Mūsų centre operuojami įvairiausią, sudėtingiausią patologiją turintys vaikai, tačiau toks atvejis – pirmas. Šiam kūdikiui buvo labai anksti diagnozuotas ketvirto laipsnio širdies nepakankamumas ir visą tą laiką, nuo pat pirmos jo gyvenimo dienos iki transplantacijos buvo gydomas mūsų ligoninėje, kurioje ypatingai gerai koncentruotas ir suderintas visų grandžių medikų darbas“, - teigia V. Tarutis.

Skambučio iš Rygos P. Stradinos klinikinės ligoninės „BaltTransplant“ Latvijos skyriaus vadovo Sergejaus Truškovo NTB sulaukė ankstyvą antradienio popietę. Lietuvos medikai sraigtasparniu išvyko išimti kūdikio širdelės.

„Laikas transplantologijoje yra ypatingai svarbus, nes trukmė, kai širdis turi priglusti kitoje krūtinėje, nerekomenduojama ilgesnė kaip 4 valandos. Todėl ir pasitelkiami sraigtasparniai, kurie tą laiką trumpina“, - rašoma NTB pranešime.

Karinių oro pajėgų sraigtasparnio Mi-8 įgula iš Rygos tarptautinio oro uosto į Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikas perskraidino donoro organą.

Pasak chirurgo V. Taručio, operacija praėjo sklandžiai. Dabar mažasis pacientas gydomas Santariškių klinikų Vaikų anesteziologijos ir reanimacijos skyriuje. Šio skyriaus vedėjas dr. Kęstutis Versockas sako, kad, nors ir viskas praėjo sklandžiai, galutiniam pasveikimui dabar reikia ne tik profesionalios priežiūros, bet ir laiko.

Santariškių klinikos – vienintelė gydymo įstaiga Lietuvoje ir Baltijos šalyse, kurioje atliekamos tokios operacijos. Tokius pacientus prižiūrinti ir gydanti Santariškių vaikų kardiologė dr. Rita Sudikienė sako, jog „iki šiol širdies persodinimai yra atlikti šešiems vaikams. Šitas – pats jauniausias, kitiems dviem buvo virš metukų ir dar trys vyresni už juos. Šiuo metu širdies transplantacijos laukia dar 3 vaikai“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis