Krūties vėžys: šalinti krūtį ar išsaugoti?

Medicinos žurnale "British Medical Journal" paskelbtas tyrimas atskleidė, kad vienai iš penkių krūties vėžiu sergančių moterų, kuriai pašalinta ne visa krūtis, o tik dalis jos, vėliau vis tiek prireikia dar vienos operacijos, rašo BBC.

Pakartotinės operacijos rodiklis išauga iki vienos iš trijų moterų, jei buvo išoperuotas ankstyvos stadijos vėžys, kurį sunku aptikti.

Anglijoje 58 proc. pacienčių atliekamos krūtį išsaugančios operacijos. Tyrėjai sako, kad moterys, kurioms bus atliekama tokio tipo operacija, turėtų būti įspėtos apie gresiančią riziką.

Tyrimą atliko mokslininkai iš Londono higienos ir tropinės medicinos mokyklos. Jie ištyrė daugiau nei 55 tūkst. vyresnių nei 16 metų bričių duomenis.

Visoms moterims nuo 2005 iki 2008 m. buvo atlikta krūtį tausojanti operacija, o ne mastektomija - visos krūties pašalinimas.

Tyrėjai atsižvelgė į pacienčių vėžio tipą, jų amžių, kokiomis socialinėmis ir ekonominės sąlygomis jos gyvena ir kokios kitos sveikatos problemos jas kamuoja.

Tyrimas atskleidė, kad jeigu taikoma radioterapija ir pašalinama tik dalis krūties, toks gydymas yra tiek pat veiksmingais, kaip ir mastektomija.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis