Sukurtas elektros energiją gaminantis tualetas

Sukurtas naujas tualetas yra ne tik higieniškas, patogus, pigus, bet ir naudingas – jame bus gaminama elektros energija.

"Microsoft" įkūrėjas Billas Gates'as projektui, kurio tikslas - sukurti naujovišką tualetą, pagerinsiantį sanitarines sąlygas besivystančiose šalyse ir visame pasaulyje, skirs 370 mln. JAV dolerių, pranešė BBC.

B. Gates'o labdaros organizacija "Bilo ir Melindos Geitsų fondas" šią savaitę Sietle (JAV) surengė naujoviškų tualetų mugę, kurioje savo išradimus pristatė mokslininkai iš viso pasaulio. Iš viso parodoje buvo pristatyti 28 išradimai, o pirmą vietą laimėjo Kalifornijos technologijų instituto projektas. Instituto mokslininkų sukurtas tualetas yra varomas saulės energija ir iš išmatų išgauna vandenilio dujas bei gamina elektrą. Už šį išradimą komanda gavo 100 tūkst. dolerių prizą.

B. Gates'as sakė esąs labai patenkintas, kad jo projektas sulaukė susidomėjimo. Projekto dalyviai turėjo sukurti tualetą, kuris veiktų be tekančio vandens, elektros ir dezinfekavimo sistemos. Be to, tualeto išlaikymo kaina turi būti ne didesnė nei penki dolerio centai per dieną.

Tradiciniai tualetai su nuleidžiamu vandeniu išeikvoja tonas geriamo vandens ir juos statyti besivystančiose šalyse dažniausiai yra nepraktiška.

Jungtinių Tautų (JT) skaičiavimu, besivystančiose šalyse dėl antisanitarinių sąlygų kasmet miršta apie 1,5 mln. vaikų.

Planuojama mugėje pristatytus tualetų modelius per trejus metus išbandyti praktiškai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis