Kiaušinių tryniai kenkia tiek pat, kiek ir rūkymas?

Kanadoje atliktas tyrimas atskleidė, kad kiaušinių tryniai, nesvarbu virti ar kepti, gali pakenkti arterijoms beveik taip pat kaip ir rūkymas, praneša Atlanta Blackstar.

„Kiaušinių trynių neturėtų valgyti žmonės, priskirti širdies ir kraujagyslių ligų rizikos grupei", - teigia tyrimo autorius, Kanados Vakarų Londono universiteto neurologijos profesorius daktaras Davidas Spence'as.

D. Spense'as pabrėžia, kad cholesterolis, rastas kiaušinio trynio centre, gali netgi užkimšti miego arteriją ir taip sukelti insulto riziką.

Tyrime dalyvavo daugiau nei 1200 vyrų ir moterų.

Pirmiausia mokslininkai ultragarsu nustatė kiekvieno dalyvio arterijų apnašų lygį, o tada pacientams pateikė klausimyną apie rūkymą, kiaušinių vartojimą, gyvenimo būdą ir vartojamus vaistus.

Tyrimas parodė, kad, nors arterijų apnašų lygis tolygiai auga su amžiumi, rūkymas ir kiaušinių trynių valgymas pagreitina šių apnašų susidarymą.

Primename, kad oficiali medicinos pozicija šiuo metu yra kiek kitokia – vis daugiau tyrimų rodo, kad maiste esantis cholesterolis nėra tiesiogiai susijęs su cholesteroliu žmogaus kraujyje, o kiaušiniai dietologų laikomi vienu vertingiausių baltymų šaltinių.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis