Kauniečių meilė aukštakulniams duoda darbo traumatologams

Rudeniui artėjant Kauno klinikinės ligoninės Traumatologijos punkte-poliklinikoje padaugėjo pacientų. Nemažai tarp jų yra moterų.

„Pacientų padaugėjo būtent dėl to, kad vasarai baigiantis miesto gatvėse ir žmonių dabar daugiau matyti. Ypač - jaunimo. O kai daugiau mieste judėjimo, tai ir daugiau bėdų gali kai kam nutikti. Todėl darbo traumatologams tikrai netrūksta", – naujienų agentūrai ELTA sakė Traumatologijos punkto vadovas, laikinasis ligoninės direktorius Raimondas Kunickas.

Kaip atskirą nesėkmingo vaikščiojimo gatve, kuris baigiasi medikų pagalbos paieška, žmonių grupę medikai galėtų išskirti aukštakulnius batelius avinčias jaunas ar vyresnes moteris. Niekas, žinoma, ligoninėje statistiškai neregistruoja, kokį procentą traumų sudaro atvejai, kai susižalojama būtent dėl nelygiais gatvių paviršiais vaikščioti nepritaikytos avalynės. Bet traumatologai „Eltą" patikino, jog tokių atvejų Kaune būna nemažai ir Senamiestyje, ir miesto centre bei kitose vietose.

„Gražu, aišku, kai merginos laikosi mados, bet toms, kurios nemoka vaikščioti, avėdamos batelius aukšta pakulne, retai kelionė baigiasi be skaudžių pasekmių.Visi matom: mūsų šaligatvių būklė - prasta. Nelygi, duobėta, akmenuota danga, - tai ne podiumas madoms demonstruoti. Todėl moterims ir merginoms reikėtų gerai įvertinti visas sąlygas ir atsirinkti gatvei avalynę. O šventę, kuriai reikia labiau pasipuošti, verčiau pasiekti ne pėsčioms, bet važiuotoms. Jei nežadama patogių batelių vėliau pakeisti vakariniais.

Žinoma, ne medikų reikalas aptarinėti madas, bet manyčiau, galime įspėti moteris, kad tik nuo jų priklauso jų saugumas. Todėl jos gali pačios pasistengti išvengti kojų kaulų lūžių, raumenų plyšimų, patempimų, rankų sužalojimų (nesėkmingai nukritus) bei kitokių sužeidimų gatvėje, neretai nutinkančių avint netinkamą avalynę", - sakė gydytojas R. Kunickas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis