Kaip pasirūpinti tinkama apsauga nelaikant šlapimo

Sėkmingai kontruoliuoti šlapimo nelaikymą galima net 80 proc. atvejų. Vis dėlto inkontinencija vadinamą ligą visiškai išgydyti įmanoma ne visada. Dėl šios priežasties sergantiesiems svarbu išmanyti, kaip gyventi ir palengvinti kasdienybę su šlapimo nelaikymu.

Priemonių yra įvairių – svarbu neprarasti vilties ir ieškoti geriausių išeičių. Nepaisant visuomenėje egzistuojančių tabu, sergantieji inkontinencija turėtų nebijoti prisipažinti medikams. Šie nustatę ligos tipą gali patarti ne tik kaip ją gydyti, bet ir kaip pasilengvinti gyvenimą ir „susigyventi“ su turima problema.

„Priemonių, užtikrinančių sergančiųjų sausumą, tikrai yra. Deja, ne visi net ir klausiami medikų pasisako sergantys, todėl net nežino apie galimybę gyventi kur kas patogiau“, - sako Jurga Misevičienė, VšĮ „Inkocentras“ direktorė.

Priemonės yra kompensuojamos

Daliai sergančiųjų sausumą užtikrinančios priemonės yra kompensuojamos. Šią informaciją gali suteikti medikai, kurie, ligai atitinkant reikiamą diagnozę, išrašo kompensuojamų sauskelnių, įklotų ar vienkartinių paklodžių.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, šlapimo nelaikančiam asmeniui, kad jaustųsi sausas, per parą reikia 3 vienetų šlpimą sugeriančių priemonių: sauskelnių, įklotų ar paklotų.

„Jei paciento ligos tipas patenka į tam tikrų diagnozių rėmus, pagal kuriuos teikiamos kompensuojamos priemonės, tuomet per mėnesį jis gali gauti 30 sauskelnių, įklotų arba vienkartinių paklodžių. Tiesa, tokio kiekio nepakanka, todėl tenka dalį pirkti iš savo kišenės. Vis dėlto kokybiškas ir patogus gyvenimas dažnam yra svarbiau nei pinigai“, - sako J. Misevičienė.

Sauskelnes rinktis reikia atsakingai

Sausumui užtikrinti naudojantys sauskelnes, turėtų žinoti keletą esminių principų, pagal kuriuos šias priemones reikėtų rinktis. Svarbiausia atkreipti dėmesį į tris kriterijus: dydį, sugėrimo kiekį ir žmogaus aktyvumo laipsnį.


Reikalingas sauskelnių dydis nustatomas pagal klubų apimtį. Pavyzdžiui, žmogus, kurio klubų apimtis yra 85 cm, turėtų rinktis S dydžio sauskelnes. Kitaip tariant, jei žmogus nešioja M dydžio apatinį trikotažą, sauskelnes rinktis reikia M dydžio, jei L dydį – sauskelnės turi būti L dydžio. Dydis kaip ir kitos savybės yra nurodomas ant sauskelnių pakuotės.


„Ypatingai svarbu pasirinkti tinkamo dydžio sauskelnes. Jei jos bus per didelės ar per mažos, nesugers reikiamo šlapimo kiekio, prabėgs ir vers jaustis nepatogiai. Būna, jog pacientai patys nesugeba nuspręsti, kokio dydžio jiems reikia. Tokiu atveju reikia nebijoti kreiptis į gydytoją ar vaistininką bei gauti atsakymus į kylančius klausimus“, - teigia. J. Misevičienė. Kaip pasirinkti tinkamą priemonę galima sužinoti ir užsukus į „Inkocentrą".


Sauskelnių sugėrimo laipsnį geriausia rinktis pagal tai, kiek suvartojate skysčių. Jei vartojama mažai, iki 2,2 litro, pakanka sauskelnių, žymimų žodžiu „Plus“, jei daugiau, 2,2 – 2,5 litro, – „Super“, o per parą suvartojantiems daugiau nei 3 litrus skysčių vertėtų rinktis sauskelnes, pažymėtas žodžiu „Maxi“.


Plačiau apie gydymo būdus galima sužinoti Inkocentre, arba užėjus į www.buksausas.lt.


VšĮ „Inkocentras“ moteris, susiduriančias ar turėjusias problemų su šlapimo nelaikymu kviečia dalyvauti anoniminėje apklausoje, kurią rasite paspaudę čia.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis