Rūkymas didina savižudybių riziką

Pasirodo, rūkymas ne tik žudo, bet ir didina savižudybių riziką.

Tai, kad rūkaliai miršta anksčiau, niekam ne paslaptis. Naujiena gali būti tai, kad jie tampa ne tik sunkių ligų aukomis, bet ir patys dažniau  gyvenimą baigia savo noru.

Vokiečių mokslininkai atliko išsamią Bavarijos gyventojų apklausą, siekdami išsiaiškinti, kiek žmonių sunkiomis gyvenimo akimirkomis yra pagalvoję apie savižudybę. Skirtumas tarp rūkančių ir nerūkančių buvo labai reikšmingas - tarp nerūkančiųjų bent kartą apie savižudybę prisipažino pagalvoję tik 15 proc. žmonių, o tarp rūkančiųjų šis skaičius padvigubėjo - kas trečias apklaustasis sakė turėjęs suicidinių ketinimų.

Viena iš prielaidų, kodėl taip yra, - gali būti, kad rūkantys žmonės pasižymi tam tikromis charakterio savybėmis, kurios jiems trukdo tiek mesti rūkyti, tiek įveikti gyvenimo sunkumus.

Mokslininkai daro ir dar vieną prielaidą - jie teigia, kad nikotinas žmogaus organizme mažina džiaugsmo hormono serotonino kiekį, dėl to rūkantys žmonės yra depresyvesni ir agresyvesni.

Dar viena priežastis gali būti pagalbinės priemonės, kurių dauguma rūkančiųjų griebiasi norėdami atsikratyti šio žalingo įpročio - pleistrai, tabletės, nikotino pakaitalai. JAV tyrėjai palygino daugiau nei 3000 ataskaitų apie rūkymo metimą lengvinančių vaistų sukeltus šalutinius efektus. Paaiškėjo, kad dauguma jų yra susiję su padidėjusia savižudybės rizika. Ypač pavojingas šiuo požiūriu vaistas "Chantix", praneša huffingtonpost.com.

Taigi panašu, kad rūkaliai turi tik vieną išeitį - mesti rūkyti be jokių vaistų. Tačiau kažin ar tai sumažins minčių apie savižudybę - reikia pasiruošti tam, kad bent jau iš pradžių nuotaikų svyravimai, irzlumo ir nerimo priepuoliai bus neišvengiami.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis