Dėl rėmens dažniausiai kenčia perfekcionistai

Skrandžio tyrimą zondu trečdalis žmonių laiko viena nemaloniausių procedūrų. Tačiau kartais jis yra neišvengiamas.

Tokius rezultatus parodė vaistų nuo rėmens „Ipraalox" gamintojo užsakymu atlikta reprezentatyvi Lietuvos gyventojų apklausa.

Gyventojų apklausa atskleidė, kad skrandžio tyrimą zondu kaip nemaloniausią procedūrą vyrai įvardindavo šiek tiek dažniau nei moterys (32 proc. vyrų ir 31 proc. moterų). Labiausiai šis tyrimas nemalonus Vilniaus (38 proc.) ir Kauno (36 proc.) gyventojams.

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Hepatologijos, gastroenterologijos ir dietologijos centro profesorius Algimantas Irnius pasakoja, jog nuo padidėjusio rūgštingumo Lietuvoje kenčia nemaža dalis gyventojų, dažniausiai perfekcionistai bei labai įtemptą  protinį darbą atliekantys asmenys. „Neretai su šia problema susiduriantys pacientai į gydytojus kreipiasi jau tuomet, kai skrandį rūgštis graužti pradeda itin dažnai. Tokiu atveju vienos nemaloniausių procedūrų - ezofagogastroduodenofibroskopijos, išvengti būna sudėtinga", - teigia prof. A. Irnius.

Kenčiantiems nuo padidėjusio rūgštingumo, gydytojas rekomenduoja atsisakyti citrusinių, gazuotų gėrimų, šokolado, mėtos, rūgščių ar aštrių patiekalų, vengti alkoholio, ypač šampano. Kavoje esantis kofeinas taip pat provokuoja rūgštingumą, tačiau, jeigu jos neišeina atsisakyti, ją geriant reikėtų būtinai kažką užkąsti. Taip pat rekomenduojama vengti valgyti didelėmis porcijomis ar prieš miegą.

Vis dėlto didesnė dalis gyventojų kaip ir anksčiau labiausiai bijo dantistų - pusė gyventojų šalyje kaip nemaloniausius įvardijo stomatologines procedūras, 36 proc. - urologines, ginekologines procedūras, Tyrimo metu paaiškėjo, jog gyventojams taip pat nemalonus kraujo ėmimas iš venos (26 proc.) bei piršto (21 proc.).

Gyventojų apklausą rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovė „Prime Consulting" atliko spalio 1-13 dienomis. Jos metu buvo apklausti 1009 respondentai iš visos Lietuvos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis