PMS neturi nieko bendra su bloga nuotaika

Kanados mokslininkai teigia, kad moters dirglumas nepriklauso nuo jos menstruacinio ciklo.

Tiesą sakant, sunku pasakyti, ar tai atradimas ar praradimas. Regis, dar taip neseniai išsikovojom teisę į blogą nuotaiką ir nevaldomas emocijas bent vienai savaitei per mėnesį, ir staiga bac - paaiškėja, kad PMS tėra mitas. Guodžia nebent tai, kad nuo šiol vyrai, nežinodami, ką sakyti, negalės apkaltinti mūsų „tomis dienomis". 

Be abejo, niekas neneigia cikliškų pokyčių, vykstančių moters organizme, tačiau PMS neturi nieko bendra su tokiu simptomu kaip dirglumas, teigia Toronto universiteto mokslininkai medicinos žurnale „Gender Medicine".

Toronto universiteto mokslininkai įvertino daugiau nei 40 mokslinių tyrimų, susijusių su priešmenstruaciniu sindromu (PMS), ir nerado pakankamai įrodymų  apie priešmenstruacinio sindromo sąsajas su bloga nuotaika.

Mokslininkai neneigia, kad moters nuotaika gali svyruoti kartu su hormoniniais pokyčiais, tačiau tikrai negalima sakyti, kad tai vyksta tik prieš menstruacijas. Tik 13 proc. moterų patvirtino, kad šiuo laikotrapiu tampa dirglesnės. 42 proc. tampa dirglesnės ne tik prieš, bet ir per ar po menstruacijų.

30 proc. moterų savo nuotaikos apskritai nebuvo linkusios susieti su hormoniniais pokyčiais.

Toronto mokslininkai mano, kad šis jų atradimas yra labai reikšmingas, nes žmonės linkę pernelyg sureikšminti PMS, nurašydami jam viską ir neatsižvelgdami į tikrąsias priežastis, kurios sukėlė moters susierzinimą. Kai artimieji numoja ranka į moters poreikius, sakydami: „tai tik PMS...", moteris pasijunta nuvertinta ar netgi diskriminuojama lyties požiūriu. Beje, ši diskriminacija pasiekė tokį laipsnį, kad kai kuriose šalyse netgi buvo diskutuojama, ar moterys gali užimti vadovaujamus postus - neva kartą per mėnesį jos darosi neprognozuojamos, kone tampa psichikos ligonėmis, tad gali priimti pavojingus sprendimus.

Patogus PMS neretai tampa ir pačioms moterims - pasielgusios netinkamai jos gali, užuot prisiėmusios atsakomybę, viską suversti hormonams. Istorijoje žinoma atvejų, kai nusikaltimais kaltinamų moterų advokatai pasitelkė PMS kaip lengvinančią aplinkybę.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis