Meditacija nuo gripo saugo ne blogiau nei vitaminai

Liaukitės šluoti papildų lentynas vaistinėse - geriau pamedituokite ar pabėgiokite.

Viskonsino ir Medisono universitetų atliktas tyrimas, paskelbtas leidinyje „Annals of Family Medicine", atrado naują būdą, kaip išvengti šaltojo sezono ligų. Paaiškėjo, kad suaugusieji, kurie meditavo aštuonias savaites, per visą šaltąjį sezoną, nuo rugsėjo iki gegužės, praleido net 76 proc. mažiau darbo dienų nei tie, kurie nedarė nieko. 

Gerus rezultatus parodė ir grupė, 8 savaites kasdien skyrusi laiko energingam pasivaikšiojimui ar pabėgiojimui. 

Be to, net ir tie, kurie nepaisant meditacijos susirgo ūmių kvėpavimo takų infekcijomis, sirgo 50 proc. trumpiau nei kiti (aktyvi fizinė veikla atitinkamai sutrumpino ligos trukmę 30-40 proc.) Ankstesni tyrimai parodė, kad meditacija gali pagerinti nuotaiką, sumažinti stresą ir pagerinti imuninės sistemos funkcijas, taip pat mažina insulto ir širdies priepuolio riziką.

Mokslininkai tai aiškina streso poveikiu. Vis daugiau kalbama apie tai, kad šis veiksnys yra ne mažiau pavojingas imuninei sistemai nei prasta mityba ar kai kurie žalingi įpročiai. Jau seniai žinoma, kad sportas sumažina streso poveikį, o meditacija tai padaro dar veiksmingiau - tyrimai rodė, kad nuolat medituojančių žmonių organizme užsikrėtus padaugėja antikūnių, kurie puikiai susidoroja su virusais ir bakterijomis.

Tyrimo autorius šeimos medicinos gydytojas dr. Bruce'as Barrettas mano, kad šis atradimas gali duoti labai apčiuopiamą materialinę naudą tiek visuomenei, tiek kiekvienam žmogui, nes pagerina jų darbingumą ir sumažina gydymo išlaidas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis