V. Bičkutę išgelbėjo reiki. Kas tai yra?

Ar tikrai pakanka vien rankų uždėjimo ant tam tikrų kūno vietų, kad paralyžiuotas žmogus galėtų vėl pradėti vaikščioti? Žinoma kino, teatro ir televizijos aktorė Valda Bičkutė teigia, kad reiki jai padėjo ne tik išspręsti sveikatos problemas, bet ir atsikratyti įvairių tabu bei kompleksų.

Aktorė V.Bičkutė LNK laidai „Pasaulis X" papasakojo, kaip moka suvaldyti savo gyvybinę energiją ir kaip fizinės stiprybės semiasi rankomis gydydama save. Stebuklingas senovinis japonų gydymo metodas reiki žinomai aktorei padėjo suvokti savo fizinį kūną. V.Bičkutė ilgai ieškojo atsakymo į klausimą, kodėl ją nuolat persekioja gyvenimo negandos. Be to, pusę metų ją kankino aukšta kūno temperatūra, kuri pakildavo kasdien be priežasties. Atlikusi ne vieną sveikatos tyrimą, žinoma artistė taip ir negavo atsakymo, kodėl tai vyksta. Atsakymus rasti jai padėjo reiki.

Anot jos, reiki atstatė pradinę harmoniją, dvasinė branda išlaisvino susikaustymą, o savo kūno pažinimas aktorei leido dar giliau suvokti profesinę paskirtį.

Tuo metu, kai daugelis  aktorių įnoringai studijuoja prodiuserių pasiūlymus arba svarsto, ar verta apsinuoginti  filmavimo aikštelėje ir dažnai atsisako tai daryti,  Valdai nuogas kūnas - duotybė iš aukščiau. „Dieve mano, ten kur vyras ir moteris, ten du nuogi kūnai, tai amžina meilės išraiška", - sako populiari kino ir teatro aktorė Valda Bičkutė, savo tobulomis kūno formomis spėjusi pakerėti ne vieną savo talento gerbėją.

Į primityvias replikas apie  viešą savo nuogumo demonstravimą, aktorė atsako  šypsena. „Man tai - kaip byrantis smėlis pro pirštus", - tvirtina žinoma moteris, kuriai apsinuoginimas filmavimo aikštelėje atrodo natūralus ir įprastas jos profesijoje.

Kas yra reiki?
Reiki  japoniškai reiškia „dvasinės gyvybės jėgą". Tai energija, persmelkianti viską, kas gyva,  padedanti palaikyti gyvybę. Kai kas tai vadina gydymu rankomis, tačiau tai nėra visai tikslu - rankos tėra laidininkas, kuriuo kosminė energija perduodama žmogui ar kitoms gyvybės formoms.

Šis metodas buvo minėtas jau prieš 2500 metų, bet XIX a. jį atgaivino ir išplėtojo japonų kilmės krikščioniškos mokyklos vienuolis Mikao Usui. Jį įkvėpė Kristaus mokymas ir gebėjimas gydyti žmones. Negana to, jis išmoko tai daryti neišsekindamas savo energijos.

Teigiama, kad pro reiki meistrų rankas tekanti Visatos gyvybinė energija:
- harmonizuoja ir sustiprina vidaus organų funkcijas,

- šalina iš organizmo šlakus ir toksinus,

- stiprina imunitetą,

- padeda atsigauti po ligų ir traumų,

- padeda atsikratyti įvairios kilmės skausmų,

- gydo tiek trumpalaikius negalavimus, tiek chroniškas ligas,

- netgi padeda atsikratyti viršsvorio.

Reiki metodas yra puikiai suderinamas su kitais gydymo metodais ir kai kuriose šalyse yra taikomas slaugos klinikose ir reabilitacijos centruose.

Be to, reiki veikia ne tik kūną - tai sugrąžina dvasinę pusiausvyrą, subalansuoja energetiką, valo  sąmonę, padeda atsikratyti depresijos, streso, žmogus pasijunta daug žvalesnis, padidėja darbingumas, atsparumas ligoms. Mintys tampa aiškesnės, žmogus ima labiau savimi pasitikėti.

Teigiama, kad norint taikyti šį metodą, nereikia turėti kokių nors išskirtinių ekstrasensinių galių, tai daryti gali beveik visi, tereikia išmokti. Kadangi energija teka kiaurai per drabužius, gydant reiki nusirengti nereikia.

Mikao Usui rekomendavo laikytis šių penkių dvasinių principų:
1. Aš esu be pykčio.

2. Aš esu ramus.

3. Aš esu dėkingas.

4. Aš esu sąžiningas.

5. Aš myliu visus aplinkinius.

Tiesa, moksliniai tyrimai ypatingų reiki galių neatrado. 2002 m. JAV mokslininkai tirdami reiki poveikį įvairaus amžiaus grupių abiejų lyčių pacientams, sveikstantiems po infarkto, nepastebėjo jokio reikšmingo skirtumo tarp gydomų asmenų ir kontrolinės grupės. Prie tokios pat išvados priėjo ir anglų mokslininkai, išanalizavę 205 įvairiomis kalbomis publikuotus su reiki susijusius klinikinius tyrimus. 

Tačiau tie, kurie nepasikliauja vien sausomis mokslinėmis išvadomis, apie reiki poveikį gali daugiau sužinoti jau šį vakarą  LNK laidoje „Pasaulis X".

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis