Gerais dantimis džiaugiasi mažiau nei pusė lietuvių

Dauguma lietuvių pas dantų gydytoją eina prispirti bėdos ir tik 3 proc. - rūpindamiesi grožiu.

Pusė Lietuvos gyventojų odontologijos paslaugas renkasi atlikti privačiose klinikose, dažniau į privačius dantų gydytojus kreipiasi jaunesni žmonės, turintys aukštąjį išsilavinimą, gaunantys didesnes pajamas, vilniečiai, rodo tyrimų bendrovės „VIMORUS" apklausa, atlikta odontologijos klinikos „Fabrica Dentis" užsakymu. 

Paskutinį kartą odontologijos paslaugas privačioje klinikoje atliko 52% Lietuvos gyventojų, valstybinėje poliklinikoje - 48%.

Daugiausia privačiose klinikose lankosi 18-39 m. Lietuvos gyventojai (apie 60%). Vyresni žmonės dažniau lankosi valstybinėse poliklinikose.

Vertinant pagal išsilavinimą, daugiausia privačiose odontologijos klinikose ar kabinetuose lankosi aukštesnįjį išsilavinimą turintys Lietuvos gyventojai (67%).

Taip pat privačias klinikas linkę rinktis miestų gyventojai, aukštesnių pajamų. Tarp vilniečių į privačius dantų gydytojus kreipiasi net 70% gyventojų.

Dažniausia priežastis kreiptis į odontologą - sveikatos problemos. Pusė (50%) Lietuvos gyventojų paskutinio apsilankymo pas odontologą priežastimi nurodė dantų gydymą, penktadalis - protezavimą ir implantus, 13% - danties skausmą, 3% - grožio procedūras.

„Kai kurie žmonės vis dar bijo dantų gydytojų, nes mano, kad dantų gydymo procedūros yra skausmingos. Tai yra netiesa. Šių laikų medicina yra tiek pažengusi, kad skausmo išvis nejuntama. Mano manymu, artimoje ateityje visuomenėje susiformuos įprotis pas odontologus lankytis reguliariai. Nuolat prižiūrint dantis, jie ilgiau išlieka sveiki ir neprireikia brangių procedūrų", - dėsto "Fabrica Dentis" gydytojas odontologas ortopedas Dainius Mockaitis.

Norėdami dantis pasitikrinti profilaktiškai paskutinį kartą į dantų gydytoją kreipėsi 19% apklaustųjų. Profilaktiškai pasitikrinti dantų būklę dažniau eina jaunimas, turintys aukštąjį išsilavinimą, Lietuvos didžiųjų miestų gyventojai.

Mažiau nei prieš metus pas odontologą lankėsi 42% Lietuvos gyventojų. Kiek dažniau pas odontologus lankosi moterys, jaunimas, turintys aukštąjį išsilavinimą, gaunantys aukštesnes pajamas, didžiųjų miestų gyventojai.

„Pastebime, kad moterys labiau už vyrus rūpinasi savo sveikata. O jaunimą iš dalies dažniau prisižiūrėti dantis skatina šiuolaikinėje visuomenėje gajus grožio kultas, be to, šiuolaikiniai žmonės jau suvokia, kad dantis labiau apsimoka prižiūrėti reguliariai. Aukštąjį  išsilavinimą turintys Lietuvos gyventojai yra labiau susipažinę su dantų apleidimo padariniais, didžiųjų miestų gyventojai įprastai turi daugiau pinigų", - skirtingų žmonių grupių priežastis lankytis pas dantų gydytojus vardija gydytojas D.Mockaitis.

Apie pusė žmonių (49%), dalyvavusių apklausoje, nurodė, kad jų dantų būklė yra gera arba greičiau gera. Blogai ir greičiau blogai savo dantų būklę įvertino 36%. 12% nurodė, kad jie turi protezus. 79% respondentų turėjo bent vieną ištrauktą dantį.

Dantų būklė, įskaitant ištrauktų dantų skaičių, labai priklauso nuo amžiaus ir išsilavinimo, t.y. geresnė dantų būklė yra dažniau būdinga jaunesniems ir labiau išsilavinusiems Lietuvos gyventojams.

Žmonių, kurie per pastaruosius dvejus metus nesilankė pas dantų gydytoją, apklausos metu buvo prašoma nurodyti nesilankymo priežastis. Dažniausiai buvo atsakoma, kad per tą laikotarpį nebuvo kilę jokių problemų su dantimis (33%). Ypač daug taip atsakiusių yra tarp jaunimo.

Antroji pagal minėjimo dažnumą priežastis, kodėl neinama pas odontologą - gydymo kaina, t.y. 24% atsakė, kad jiems gydymas yra per brangus.

Apie tyrimą
Tyrimų bendrovė „Vilmorus" šių metų spalio 5-12 dienomis apklausė 1000 Lietuvos gyventojų, kurių amžius - nuo 18 metų. Tyrimo apimtis yra reprezentatyvi: apklausa vyko 20 miestų ir 42 kaimuose.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis