Kelios gudrybės, kaip nepriaugti svorio švenčių metu

Prieš kiekvienas šventes daugelis susiduriame su problema kaip nepersivalgyti ir išvengti papildomų kilogramų bei maisto „pagirių“.

Velykos ir apvalėjančios formos
Artėjant Šv. Velykoms vėl lankysime giminaičius ir mėgausimės jų paruoštomis vaišėmis. Daugeliui iš mūsų iškyla klausimas: kaip nepersivalgyti ir nepriaugti taip nepageidaujamų papildomų kilogramų?

Deja, dauguma iš mūsų turi įprotį nieko nevalgyti iki atvykimo į svečius, o tada pulti siaubti šventinį stalą. Tačiau tik nedaugelis žino, kad taip nėra suvartojama mažiau kalorijų nei valgymas įprastu ritmu. Svarbu atsiminti, kad organizmas įpranta maisto reikalauti tuo pačių metu ir tik tiek, kiek jam reikia, o jei visą dieną yra badaujama, tada sutrinka ir įprasta organizmo veikla, jis pradeda kaupti maisto atsargas.

Dar vienas aspektas – šokoladiniai kiškučiai ir kiaušiniai. Žinoma, jie labai skanūs, tačiau tiek pat ir kaloringi. Jeigu negalite jų atsisakyti, tada bent rinkitės juodojo šokolado gaminius, kurie turi mažiau kalorijų, nei pagaminti iš pieniško šokolado, juose taip pat yra daugiau antioksidantų.

Geriau atsigerti, nei užkąsti
Ne mažiau svarbu nuolatos vartoti geriamąjį vandenį. Medikai pastebėjo, kad net 99% atveju viršsvoris pradeda augti dėl atsiradusio vandens stygiaus. Dažnai yra painiojamas ir alkio bei troškulio jausmas, todėl vietoj to, kad atsigertume, mes užkandame ir taip palengva apvaliname kūno formas.

Vandens trūkumas pasireiškia augančiu viršsvoriu, pleiskanojančia oda, apšiurusiais ir slenkančiais plaukais. Taip pat gali pradėti lūžinėti nagai, pakilti kraujo spaudimas ir pablogėti bendra savijauta.

Sprendžiant šią problemą, pirmiausia reikėtų padidinti išgeriamo vandens kiekį. Svarbu žinoti, kad žmogui sveriančiam 60 kg užtenka 2l per dieną, tačiau to neužteks sveriančiam 90 kg. Dietologai dienos normą siūlo paskaičiuoti paprastai: 30 kg = 1l vandens. Sveriantiems virš 90 kg, dienos bėgyje reikėtų mažiausiai bent 3l gryno vandens.

Kaip numesti esamus kilogramus?
Visgi, jei persivalgymo išvengti dažnai nepavyksta, tada, norint mesti svorį, pirmiausia reikia išvalyti organizmą ir iš jo pašalinti toksinus, medžiagų apykaitos liekanas ir kitas kenksmingas medžiagas. Šis toksinų ir kitų kenksmingų medžiagų valymo procesas vyksta per pagrindines detoksikacijos sistemas: odą, žarnyną, inkstus, kepenis ir virškinimo traktą.

Kaip vieną priemonių kovai su toksinais galima išskirti visiškai natūralų maisto papildą ColonWell, kurio pagrindą sudaro 8 pagrindinės medžiagos, išsiskiriančios detoksikacinėmis savybėmis. Taip pat preparato sudėtyje esantys kalendrų ir kmynų vaisiai, sėjamoji petražolė, raudonėlis ir baltasis molis padeda išvalyti ir sureguliuoti žarnyno veiklą bei pašalinti įsisenėjusias vidurių užkietėjimo problemas.

Žinoma, svarbu ir aktyvi fizinė veikla, kuri ne tik padės atsikratyti viršsvorio, bet ir sustiprins kūno raumenis, pagerins nuotaiką bei bendrą savijautą. Nepamirškite, kad mankštintis galima visur. Rinkitės laiptus vietoje lifto, į darbą keliaukite dviračiu, eidami pietauti pasirinkite šiek tiek tolimesnę kavinę - taip ne tik deginsite kalorijas, bet ir prasiblaškysite.

Dar keli patarimai, kaip atsikratyti svorio:
* Sumažinkite lėkštes, taip paprastai sumažinsite ir suvalgomo maisto porcijas;
* Atsisakykite gazuoto vandens;
* Nuolatos sverkitės, tai padės kontroliuoti kūno svorį;
* Naudokite žingsniamatį. Jei kasdien žengiate 10 000 žingsnių – judate pakankamai;
* Pagreitinkite metabolizmo procesus gerdami žaliąją arbatą ar valgydami čili pipirus;
* Atsisakykite kaloringų padažų;
* Vartokite kuo daugiau natūralių produktų, vaisių, riešutų.

BNS inf.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis