12 įpročių, padėsiančių sulieknėti

Lieknėjant negana tik sportuoti ar sveikai maitintis, svarbu suvokti iš kur atsirado nepageidaujami kilogramai, ir pradėti žalingus įpročius keisti tokiais, kurie padės ne tik numesti svorio, bet ir ateityje jo nepriaugti.

„Lieknėjimo akademijos“ sveikos mitybos ir gyvensenos specialistas Tomas Lenart atskleidžia įpročius, kurie gali padėti Jums sulieknėti ir toliau palaikyti pastovų, pageidaujamą svorį.

1. Į parduotuvę eikite tik su iš anksto sudarytu maisto produktų sąrašu. Pirmas žingsnis nevalgyti žalingų ir tukinančių produktų yra jų nepirkti!

2. Skaitykite etiketes, pirkite mažiau cukraus ir mažiau riebalų turinčius produktus.

3. Visada virtuvėje turėkite sveikų ir naudingų produktų atsargų (įvairios košės, daržovės, vaisiai, neriebūs, baltymingi pieno produktai).

4. Susidarykite asmeninį sveikų, naudingų produktų ir patiekalų sąrašą. Kai nebus minčių ką valgyti, visada galėsite į jį žvilgtelėti.

5. Jei žinote, kad neapsieisite be saldumynų ar kitų vengtinų produktų, jų pirkite mažai, tik vienam kartui, jokiu būdu nekaupkite atsargų.

6. Išmokite reguliariai maitintis, nebadaukite! Nepraleiskite pagrindinių valgymų: lengvų ir maistingų pusryčių, sočių pietų ir lengvos vakarienės, beje ji turėtų būti suvalgyta iki 18 valandos.

7. Pavalgius pajudėkite, tai padės pajusti sotumą ir atsilaikyti prieš norą nusnūsti po valgio.

8. Neturite laiko pietauti ar pusryčiauti? Pasiruoškite maistą iš vakaro, pasiimkite su savimi į darbą. Jokiu būdu nepraleiskite pusryčių ir pietų.

9. Mėgstate užkandžiauti? Vietoj užkandžio išgerkit vandens ir pajudėkite. Nepakanka? Visada po ranka turėkite sveikų užkandžių, vaisių, daržovių, džiovintų vaisių, medaus, graikinių riešutų. Graikiniai riešutai geras užkandis, turintis daug naudingų Omega 3 riebiųjų rūgščių. Tačiau atminkite - visi riešutai yra riebūs ir kaloringi, tad jų padauginti irgi nevalia.

10. Valgykite tik tiek, kiek įsidėjote į lėkštę. Jei norite papildyti, palaukite 15 minučių. Jei vis dar jausite alkį, tik tada papildykite lėkštę.

11. Pratinkitės po 16 val. nieko, išskyrus vaisius ir daržoves, nevalgyti.

12. Įpraskite eiti laiku miegoti. Vėliau nei įprastai gulantis dažniausiai atsiranda noras užkąsti, silpnėja savikontrolė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis