Karštu oru kyla pavojus ne tik sveikatai, bet ir gyvybei

Dėl vasaros karščių keliamos grėsmės gali atsirasti įvairių sveikatos sutrikimų ar net ištikti mirtis.

Priklausomai nuo išorinių ir vidinių priežasčių žmonės įvairiai reaguoja į karštį. Aukšta oro temperatūra labiausiai veikia vyresnio amžiaus žmones, asmenis, sergančius širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis, turinčius kepenų bei inkstų sutrikimų, taip pat nėščias moteris ir mažus vaikus.

Patarimai, kaip karštą dieną apsaugoti sveikatą:
* Jei yra galimybė, likite namuose. Lauke stenkitės būti pavėsyje. Venkite tiesioginių saulės spindulių. * Dėvėkite šviesius, lengvus, medvilnės pluošto drabužius, galvos apdangalus. Rinkitės odinę avalynę.

Shutterstock nuotr.
* Patalpose naudokite ventiliatorius ar oro kondicionierius. Langus uždenkite ritininėmis užuolaidomis, žaliuzėmis ar medžiaga, kuri atspindėtų saulės spindulius.
* Visą dieną po truputį gerkite skysčius, nelaukdami, kol ims troškinti. Patartina gerti mineralinį, mineralizuotą, geriamąjį ar pasūdytą vandenį. Venkite skysčių su kofeinu, cukrumi ar saldikliais, alkoholinių gėrimų, nes jie skatina skysčių išsiskyrimą.
Vandens tiekėjai dievagojasi, kad vandens kokybė Lietuvoje - viena geriausių. Ar vis dėlto yra pagrindo nerimauti?
Vandens tiekėjai dievagojasi, kad vandens kokybė Lietuvoje - viena geriausių. Ar vis dėlto yra pagrindo nerimauti?
Shutterstock nuotr.
* Nepatartina valgyti riebaus, sunkiai virškinamo maisto. Vartokite daugiau vaisių, daržovių, skystų produktų.
* Dažnai prauskitės po vėsiu dušu ar vonioje.
* Ribokite fizinį aktyvumą, ypač nuo 10 iki 16 val. Lauko darbus atlikite anksti ryte arba vakare. Jei poilsiaujate gamtoje, laiką leiskite pavėsyje, būkite po skėčiais, ribokite laiką saulėkaitoje.
* Būkite dėmesingi savo sveikatai, atidžiai stebėkite jos būklę. Pasirūpinkite savimi ir aplink esančiais žmonėmis. Pasijutę blogai pagalbos kreipkitės į medikus.

Informaciją parengė Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Aplinkos sveikatos skyriaus visuomenės sveikatos administratorė Olita Rusickaitė

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis