Insultą patyrusiems ligoniams - nauja viltis

Lietuvą pasiekė naujas produktas, skirtas insultą patyrusiems ligoniams.

Vilniuje vykusiame 17-ajame Šiaurės šalių galvos smegenų kraujotakos ligų kongrese (Nordic Stroke 2013) buvo pristatytas šiais metais Baltijos šalių rinkoje atsiradęs inovacinis produktas NurAiDII™ (MLC 901), skirtas insultą patyrusiems pacientams, suteikiantis naujas galimybes atstatant prarastas neurologines funkcijas, - sakoma kompanijos "Armedika" ir Ko. pranešime spaudai. 

NurAiDII™ (MLC 901) - Singapūro kompanijos inovacnis produktas, tik 2012 metais pasiekęs Europą, o nuo šių metų pradžios - ir Pabaltijo šalis. Remiantis Kinijos tradicinės medicinos pagrindais, NurAiDII™ buvo sukurtas iš devynių augalinių substancijų. Klinikinių tyrimų rezultatai pranoko visus lūkesčius ir įrodė produkto efektyvumą bei patikimumą. NurAiDII™ veikimo mechanizmas buvo ištirtas Paryžiaus molekulinės farmakologijos institute, esančiame prie Prancūzijos nacionalinio mokslinių tyrimų centro, kuris dalyvauja šio produkto kūrime ir moksliniuose tyrimuose.

Šis analogų neturintis produktas didina smegenų neurotrofinio faktoriaus (BNDF) sintezę ir sekreciją, net iki 2,5 karto padeda inicijuoti neurogenezės procesą - neuronų vystymąsi iš neuroblastų. Taip aktyvuojant daugėja kamieninių smegenų ląstelių – neuroblastų, iš kurių subręsta funkciniai neuronai, kurie integruojasi į neuronų tinklą.

Paskutiniais metais pasaulinėje praktikoje nebuvo jokių ženklių pasikeitimų insultų gydymo ir reabilitacijos srityje. Todėl NurAiDII™ klinikinių tyrimų ir atskirų studijų rezultatų bei pačio produkto pasirodymo pasaulinėje rinkoje buvo nekantriai laukiama. Šiai dienai pasaulyje jau yra daugiau kaip 20.000 pacientų, vartojusių NurAiDII™.

Lietuvoje kasmet galvos smegenų insultą patiria apie 9 tūkst. naujų ligonių ir tai vienas dažniausių susirgimų neurologijos srityje. Galvos smegenų insultas yra viena pagrindinių Lietuvos gyventojų mirties ir sunkios negalios, priklausomybės bei socialinių įgūdžių praradimo priežasčių. Nuo šiol ir Lietuvos ligoniams, persirgusiems insultu, jau yra prieinama galimybė vartoti NurAiDII™ bei atsiveria naujos galimybės atstatant prarastas neurologines funkcijas.

Kalbiname Vilniaus Universiteto ligoninės Santariškių klinikos, Neurologijos skyriaus profesorių ir Lietuvos insulto asociacijos prezidentą Dalių Jatužį, kongreso metu skaičiusį pranešimą „Naujos galimybės pagerinant smegenų atsistatymą po insulto“ ir supažindinusį auditoriją su NurAiDII™ klinikinių tyrimų rezultatais, farmakologija bei efektingumu:
Ką Jūs manote apie NurAiDII™ atsiradimą mūsų šalyje ir kokią tai duos galimybę pacientams sveikstant po insulto?
Keletą metų būdamas įvairiuose tarptautiniuose kongresuose ir dalyvaudamas satelitiniuose simpoziumuose, turėjau galimybę sekti, kaip vyksta NurAiDII™ klinikiniai tyrimai, kokie rezultatai pasiekti šioje srityje. Atlikti klinikiniai tyrimai patvirtino jo efektyvumą ir džiaugiuosi, kad inovacijos gan greit pasiekė Lietuvą, ir mūsų pacientai, kurie yra patyrę insultus, turi naujas galimybes efektyvesniai reabilitacijai ir greitesniam neurologinių funkcijų atstatymui.

Kuo NurAiDII™ skiriasi nuo kitu vaistų, priemonių ir metodų, kurie šiuo metu naudojami ištikus insultui?
Šiuo metu mes neturime kitų analogiškų produktų ir nelabai ką galime lyginti. NurAiDII™ nepakeičia kurio nors vaisto ir priemonės, o gali būti naudojamas kartu su visu kompleksu, kas yra paskirta pacientui po insulto.

Ar jis tinka visiems pacientams, patyrusiems insultą?
Jis tinka tiek hemoraginį, tiek išeminį insultą patyrusiems pacientams, bei pagal atliktas studijas parodė puikius rezultatus gydant kitus neurologinius susirgimus, kaip pavyzdžiui Alzhaimerio ligą.

Ligoniai ar norintieji daugiau sužinoti apie šį produktą, išsamesnės informacijos gali ieškoti svetainėje  www.nuraid.lt. Tačiau kiekvienu atveju būtina pasitarti su gydytoju.

Užsakymo nr.: PT_62160381

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis