Įžymybių dietos prieš šimtmetį - ne mažiau beprotiškos nei šiandien

Ne tik šiandienos žvaigždės laikosi beprotiškų dietų. Jų - pačių įmantriausių - buvo ir prieš šimtmetį.

Keisti įžymybių mitybos principai - ar tai būtų Mariah Carey planas valgyti tik violetinės spalvos vaisius bei daržoves ar Beyonce Knowles organizmo valymas klevų sirupu - nuolat priverčia kraipyti galvą.

Nors paprastai manoma, kad Holivudo pamišimas dėl įvairiausių dietų yra šiuolaikinis reiškinys, 1929 metų amerikiečių žurnalo „Photoplay“ sausio numeris, kurį atkapstė svetainė jezebel.com, rodo, kad žavėjimasis keistomis dietomis nėra naujas, rašo dailymail.co.uk.

Straipsnio, pavadinimu „Dietos – Holivudo pavojus“, autorė Katherine Albert pasakoja, kodėl valgymas pagal to laikmečio žvaigždes gali būti pavojingas.

„Būtent dieta vieną pasaulinę žvaigždę paguldė į kapus, daugelį kitų aktorių susargdino, sužlugdė karjeras ir tapo – dėl populiarumo Holivude – Didžiąja Amerikos Grėsme,“ rašo K. Albert.

Shutterstock nuotr.
Neva Holivudo mitybos autoritetai sukūrė žvaigždžių dietą, pagal kurią Holivudo pusryčius sudarydavo tik karšto vandens stiklinė (0 kcal), o pietus - 8 šaukštai skaidraus sultinio, du sūrūs krekeriai ir maždaug 100 g pomidorų. Bendras kalorijų kiekis – vos 138 kcal.

Vakarienei 1929 metų žvaigždės suvalgydavo varškės, 50 g ananasų ir išgerdavo stiklinę pasukų. Tokiu būdu per visą dieną jos gaudavo tik 305 kcal.

Tuo tarpu kitą dietą rekomendavę gydytojas Willisas tvirtino, kad ji padės per savaitę atsikratyti nuo 1 iki 1,5 kg. Čia pusryčiams rekomenduojama menkės užkepėlė su troškintais pomidorais, o pietums - kepta jautiena.

K. Albert išplūsta „Shylock“ prodiuserius, kurie, reikalaudami iš aktorių atsikratyti vieno svaro svorio kartu pareikalauja ir dalies jų gyvenimo.

Dar daugiau, rašo ji, Holivudo pamišimas dėl dietų yra kaltas dėl augančių tuberkuliozės atvejų ir sukels „nusilpusių, anemiškų tuberkuliozininkų protrūkį“.

Holivudo dietas ji apkaltino ir dėl aktorės Barbaros LaMarr mirties. 1926 metais B. LaMarr, būdama 29 metų, mirė nuo tuberkuliozės.

Autorė juokėsi iš Joan Crawford, kurios pietūs, kaip jai teko regėti, tebuvo „keli šaukštai šalto sultinio, rabarbarai ir penki krekeriai su plonyčiu garstyčių sluoksniu“.

Shutterstock nuotr.
K. Albert tvirtinimu, aktorė Pola Negri numetė 5 kg, laikydamasi špinatų ir kiaušinių dietos, pagal kurią pusryčiams, pietums ir vakarienei reikėdavo valgyti po 160 g špinatų ir vieną kietai virtą kiaušinį.

Įdomu tai, kad kitoje straipsnio dalyje kalbama apie kameros triukus, kurie neva prisideda prie nerealistiškos figūros propagavimo – pasirodo, kad panaši problema egzistavo dar gerokai prieš tai, kai buvo išrasta programa „Photoshop“.

„Patyręs operatorius gali parinkti apšvietimą, kad moteris atrodytų itin liekna“, - piktinosi autorė.

Ji net rašo apie primityvią riebalų nusiurbimo procedūrą, kuri buvo atlikta aktorei Molly O`Day. „Tačiau po šios operacijos jai teko smarkiai kentėti“, pažymi K. Albert.

Taigi šiuolaikinis Holivudas ir jo beprotiškos dietos gali atrodyti šių laikų fenomenas, bet kaip rodo K. Albert straipsnis, įžymybių dietos turi ilgą istoriją.

Shutterstock nuotr.
„Teisinga“ gydytojo Williso dieta

Pusryčiai – 374 kcal.

0,5 didelio greipfruto, menkės užkepėlė, troškinti pomidorai, sūrūs krekeriai, 1 puodelis kavos, 1 šaukštelis sviesto, 1 šaukštelis cukraus.

Pietūs – 654 kcal.

Dvi didelės riekės keptos liesos jautienos, pomidorų arba grybų padažas, 1 vidutinio dydžio bulvė, 2 kupini šaukštai smulkintų špinatų, 2 kupini šaukštai marinuotų burokėlių, 8 agurko griežinėliai, 1 stiklinė pasukų, 1 šaukštelis sviesto, 1 puodelis vaisių.

Vakarienė – 524 kcal.

1 riekė šaltos keptos ėrienos, 2 kupini šaukštai smulkintų moliūgų, mėtų padažas, 1 šaukštas žaliųjų žirnelių, 3 kupini šaukštai smulkintų garstyčių lapų, vidutinė pomidorų salotų porcija, mineralinis aliejus ar actas, du sausainiai, pusė raukšlėtojo meliono, 1 stiklinė lieso pieno.

Viso: 1552 kcal.

P. S. Gydytojas Willisas pataria kiekvieną dieną keisti maisto racioną.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis