Nemokama psichologinė pagalba vėžiu sergantiems pacientams bei jų artimiesiems

Antrus metus vykdomą iniciatyvą nemokamai teikti onkopsichologinę pagalbą parėmė ir žinomos Lietuvos moterys.

Fotografijų parodos atidarymo metu „Mylintys gyvenimą“ ambasadorės Dalia Ibelhauptaitė ir Daiva Tamošiūnaitė kvietė nebijoti kreiptis psichologo pagalbos ir išmokti mylėti gyvenimą net susirgus onkologine liga.

Žinomos moterys pritarė, jog visuomenėje vis dar vyrauja nuostata sunkiais momentais problemas pasilikti sau.

„Psichologas? Jo man reikėjo ne kartą, tikrai dabar žinau. Kai labiausiai reikėjo, net nebuvo kas primena, kad tokio žmogaus esama. O labai gaila, būčiau žaizdas „išsilaižiusi“ greičiau ir lengviau“, – atviravo televizijos laidų vedėja Daiva Tamošiūnaitė.

Psichologo man reikėjo ne kartą, tikrai dabar žinau, - atvira D. Tamošiūnaitė
Organizatorių archyvas
Psichologo svarbą ligos akivaizdoje pripažįsta ir režisierė D. Ibelhauptaitė. Moteris buvo ypač artima su šviesaus atminimo rašytoja Jurga Ivanauskaite paskutiniais jos gyvenimo mėnesiais: „Pati mačiau, kaip sunku išgyventi onkologinę ligą ir kokia reikalinga pozityvi energija šalia“.

Pati mačiau, kaip sunku išgyventi onkologinę ligą ir kokia reikalinga pozityvi energija šalia, - sako režisierė
Organizatorių archyvas
D. Tamošiūnaitė pabrėžė psichologo pagalbos svarbą tiek sergantiesiems, tiek jų artimiesiems: „Mano galva, psichologas yra žmogus, lyg ir nieko nereiškiantis tavo gyvenime – ne brolis, ne draugas: toks neutralus „kažkas“, kuris padeda suprasti tavo paties kiekvienos gyvenimo minutės prasmę ir kainą. Tikrai verta tuos dalykus prisiminti, jei esi kartais pamiršęs“.

Eglė Urbutienė, „Mylintys gyvenimą“ onkopsichologė, pasakojo apie gydymo naudą: „Jausmus ir mintis, kurie gali trukdyti keliauti sveikimo link, galime pasiekti tik kalbėdamiesi. Todėl mes su žmogumi kalbamės, priimame jį su didžiausia pagarba, klausiame apie jo baimes, nepuolame raminti, o leidžiame išsakyti, kas slegia. Stebime, kaip mūsų pacientai pajaučia iš naujo save bei savo poreikius, iš naujo atranda gebėjimą patirti džiaugsmą ir mėgautis buvimu su kitais.

Organizatorių archyvas
Projekto „Mylintys gyvenimą“ fotografijų paroda bus eksponuojama pirmame PLC „Panorama“ aukšte, šalia knygyno „Pegasas“ iki spalio 24 d. Fotografijose perteikiamos onkologinių pacientų istorijos, pasakojančios, kas žmogų palaiko, suteikia stiprybės, vilties onkologinės ligos akivaizdoje.

Organizatorių archyvas
Apie projektą „Mylintys gyvenimą“

„Mylintys gyvenimą“ – tai meno terapijos ir psichologinio konsultavimo projektas, siūlantis nemokamą psichologinę pagalbą vėžiu sergantiems ir jau pasveikusiems pacientams bei jų artimiesiems. Antrus metus organizuojama bendra Onkopsichologijos ir komunikacijos centro bei „GlaxoSmithKline Lietuva“ iniciatyva „Mylintys gyvenimą“ vykdoma Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. Šiuose miestuose organizuojami meno terapijos užsiėmimai, specialiai sukurti su onkologine liga susidūrusiems žmonėms.

Organizatorių archyvas
Registruotis į meno terapijos užsiėmimus galima telefonais, nr. 8 646 46444, 8 646 46669, 8 614 32962, arba el. paštu info@mylintysgyvenima.lt.

Nemokamos psichologo konsultacijos, skambinantiems iš bet kurio Lietuvos krašto, teikiamos telefonu, nr. 8 646 46444. Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/mylintysgyvenima.

Organizatorių archyvas

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis