7 dalykai, kurių negalima daryti po valgio

Nuo gero virškinimo priklauso ir figūra, ir savijauta, ir sveikata. Tačiau ar visada sudarome sąlygas geram virškinimui?

Pirmas ir, matyt, pats netinkamiausias dalykas yra tai, kad rūkymas iškart po maisto yra kategoriškai draudžiamas, nes tai labai kenkia sveikatai.


Ekspertai įrodė kad iškart po maisto surūkomos cigaretės efektas prilygsta dešimčiai! Išvadas padarykite patys.

Antra: nevalgykite iškart po valgio vaisių.


Iškart po maisto suvartoti vaisiai išpūs pilvą, nes bus sugriautas normalus maisto virškinimo procesas. Valgykite juos likus valandai iki valgio arba po jo. Ir jūsų skrandis bus jums dėkingas.


Trečia: maisto metu netinka gerti arbatą.


Arbatoje yra didelis kiekis rūgščių, kurios trukdo virškinti su maistu gautus baltymus.


Ketvirta: jei pietavote su ant liemens užveržtu diržu, nesumanykite jo atleisti.


Jūs sutrikdėte virškinimo procesą. Šiurkščiai sutrikdėte. Dabar visas maistas iškart nusileis žemyn, ir maisto virškinimas kuriam laikui visiškai sustoja, yra blokuojamas.


Penkta. Draudžiama iškart po valgio maudytis vonioje ar duše.


Maudymasis padidina rankų, kojų ir viso kūno paviršiaus kraujotaką. Natūralu, kad kraujotaka skrandžio srityje sumenks. Dėl to prastėja virškinimo procesas.


Šeštasis priesakas skirtas tiems, kas pasistiprinęs mėgsta pavaikščioti.


Yra tokia patarlė: „Nori gyventi iki 99-erių, po valgio nueik 100 žingsnių“. Tačiau ne visos patarlės teisingos. Vaikštant virškinimo sistemos gebėjimas teisingai virškinti sumažėja – organizmas įsisavins ne viską, ko reikia, o ir pats procesas sulėtės.


Septinta ir paskutinė rekomendacija. Miegoti po valgio nerekomenduojama.


Nors visada norisi prigulti ir palaimingai pasnausti, tačiau tik tada, kai nežinote, kuo tai gręsia. Pirma, tai gręsia gastritais, antra - skrandžio infekcija, nes sujaukiate virškinimo procesą.


Visa tai, kas į švardinta aukščiau, ir dar daugiau jūs galite atlikti vėliau, kai organizmas bus suvirškinęs pietus ar vakarienę.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis