Kimba virusas - kaip užbėgti ligai už akių

Jei pasijutote blogai - prasideda sloga, krečia šaltis, apima silpnumas ir užklumpa kiti požymiai, reikia padėti sau nedelsiant, nes kiekviena uždelsta valanda nutolina galimybę pasveikti kaip reikiant neįsisirgus.

Taigi, jei pajutot kimbant virusą:

1. Atidėkite į šalį visus nebūtinus darbus, sutikimus ir renginius ir skubėkite namo. Grįžus geriausia įsitaisyti lovoje. Poilsis šiuo atveju - vienas svarbiausių dalykų. Besiilsintis organizmas gali visas jėgas sutelkti kovai su virusu.

2. Atsisakykite įprastinių žvalinančių procedūrų - sporto ar kontrastinio dušo. Tiesa, kai kurie sveikuoliai-ruoniai tikina, kad šaltas dušas vos pajutus pirmuosius pešalimo simptomus yra labai gerai, nes pažadina organizmą kovoti, tačiau nepratusiems prie to jis kur kas dažniau pakenkia nei padeda.

3. Gerkite kuo daugiau skysčių, geriausia šiltų žolelių arbatų su citrina ir medumi. Nepersistenkite su vienos rūšies vaistažolėmis - keli puodeliai vienos rūšies stiprios arbatos per vieną vakarą gali apnuodyti organizmą.

Shutterstock nuotr.
4. Vartokite vitamino C. Tyrimai nerodo, kad vitaminas C padeda išvengti peršalimo, tačiau patvirtina, kad jam prasidėjus padeda greičiau pasveikti. Teigiama, kad vitaminas C stiprina imuninę sitemą ir skatina interferono, kovojančio su virusais, gamybą.

DELFI / Šarūnas Mažeika
5. Maudykitės po šiltu dušu. Kovojantis su infekcija organizmas prakaituodamas per odą pašalina daugiau galutinių medžiagų apykaitos atliekų - šlakų, todėl naudinga juos nuplauti. Tik atsargiai - stenkitės po dušo nesušalti.

6. Kuo dažniau plaukite rankas. Taip ne tik sumažinsite virusų, patenkančių į burną skaičių, bet ir apsaugosite nuo užsikrėtimo kitus šeimos narius, kurie liečiasi prie tų pačių paviršių.

7. Sučiulpkite šaukštelį bičių medaus, dar geriau pačiulpkite bičių pikio (propolio). Jis turi natūralių antibiotinių savybių, ne veltui šia medžiaga bitės dezinfekuoja avilius.

Shutterstock nuotr.
8. Keiskite mitybą. Valgykite mažiau baltymingo maisto (mėsos, pieno, kiaušinių), daugiau sriubų, daržovių, košių, vaisių ir kitų lengvai virškinamų patiekalų. Labai veiksmingas nuo peršalimo yra iš naminės vištos išvirtas sultinys. Tai patvirtino Nebraskos medicinos centre atlikti tyrimai.

9. Prieš eidami gulti, pakaitinkite karštoje vandens vonelėje kojas. Tada šiltai nušluostykite, apsiaukite vilnones kojines (į jas galite priberti garstyčių miltelių) ir tuoj pat gulkite į lovą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis