Kokie odos požymiai perspėja apie vidaus ligas?

Ne veltui mums taip rūpi graži oda - ji atspindi bendrą mūsų sveikatos būklę.

Oda apie mūsų savijautą ir gyvenimo būdą pasako beveik viską - kuo sergame, kiek miegame, kokių žalingų įpročių turime. Nenuostabu, kad šia „išdavike" taip rūpinamės - maitiname, drėkiname, masažuojame - norime atrodyti sveikesnės ir jaunesnės, nei esame. Bet gal užuot bandžiusios maskuoti ir „trinti" odos siunčiamus pranešimus, geriau į juos įsiklausykime? Siūlome susipažinti su 15 odos požymių, kurie gali signalizuoti apie rimtesnes ligas.

1. Pageltusi oda. Jei oda pagelto, reikėtų išsitirti kepenis ir tulžies pūslę. Gali būti, kad sutriko medžiagų apykaita šiuose organuose, ilgiau uždelsus gali prasidėti uždegimai.

2. Išblyškusi oda. Pernelyg balta oda gali rodyti anemiją (mažakraujystę), kai organizme ima trūkti geležies. Taip pat tai gali rodyti plaučių ir bronchų ligas.

3. Išblyškusi su melsvu atspalviu oda. Jei veido oda pablyškusi, o nosies ir lūpų srityje matosi melsvi atspalviai, tai rimtas perpėjimas apie širdies ligas.
4. „Marmurinė" oda. Tai pablyškusi melsvomis gyslelėmis išvagota oda. Tokie požymiai perspėja apie kraujagyslių trapumą ir apie tai, kad organizme trūksta vitaminų C ir E.

5. Apdribusi oda. Apdribusi, apvytusi oda - lėtinių, organizmą sekinančių ligų (cukrinio diabeto, endokrininių sutrikimų ir kt.) požymis.

6. Pleiskanojanti oda. Tokia oda - sutrikusios centrinės nervų sistemos požymis, gali rodyti nervinio pobūdžio problemas.

7. Riebi oda. Gausiai besiriebaluojanti oda - sutrikusios riebalų apykaitos organizme pasekmė. Šiuo atveju derėtų išsitirti virškinamojo trakto darbą.

8. Rausvos dėmės ant veido ir kaklo. Dažniausiai tai yra maisto ar vaistų alergijos pasekmė. Jei stipriai parausta visas veidas ir kaklas po fizinio krūvio - tai padidėjusio kraujospūdžio požymis.

9. Raudoni spuogai. Jei ant veido ir kūno iškyla raudoni spuogai, tai rodo sutrikusį skrandžio ir žarnyno darbą arba yra toksinio apsinuodijimo ženklas.

10. Sausa, tarsi vaškinė oda. Tokia oda gali rodyti letinį gastritą, skrandžio arba dvylikapirštės žarnos opaligę.

11. Sausos odos plotai ant alkūnių. Tai nusilpusios imuninės sistemos požymis. Taip pat gali rodyti avitaminozę, ypač vitaminų A ir B trūkumą.

12. „Žąsies" oda. Pašiurpusios odos ploteliai dažniausiai rodo alergiją kosmetikai, plovikliams ar kitokiai chemijai.

13. Pablyškusi ir patinusi oda. Tokia oda, ypač ant veido ir blauzdų, perpėja apie inkstų ligas, kurios lemia skysčių susilaikymą organizme.

14. Pilkšva oda. Pilkšva ir neretai pašiurpusi oda perspėja apie inkstų funkcijos nepakankamumą.

15. Nelygi, dėmėta oda. Pernelyg skirtingų atspalvių odos plotai neretai praneša, kad organizme padaugėjo šlakų ir toksinų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis