Ginekologė: yra naujas ginklas prieš senėjimą ir menopauzės simptomus

Kovoje su senėjimu ir menopauzės simptomais moterys turi naują ginklą – testosteroną, teigia amerikietė ginekologė Kathy Maupin savo knygoje „Slaptas moteriškas hormonas: kaip testosterono terapija gali pakeisti tavo gyvenimą“.

Terapiją išbandžiusi autorė ir kitos moterys džiaugiasi atradusios tikrą jaunystės eliksyrą: krenta svoris, sutvirtėja plaukai ir nagai, oda tampa stangri, o seksualumas padidėja.

Maža to, amerikietė tvirtina, kad testosteronas gali sumažinti celiulitą, suteikti energijos, paspartinti smegenų veiklą, sumažėjusią senstant, net apsaugoti nuo kai kurių rūšių vėžio. Teisybės dėlei galimas ir šalutinis poveikis: pagausėjęs plaukuotumas ir padidėjusi rizika kai kurioms vėžio rūšims.

Testosterono poveikiu įsitikino ir 57-erių metų britė Kim, savo istoriją papasakojusi Dailymail.co.uk. Įpusėjusi penktą dešimtį ji pajuto, kad gerokai pasikeitė ne tik jos kūnas, sumažėjo libido, tačiau ir mąstymas tapo nebe toks žvitrus. Testosterono terapiją jai pasiūlė ginekologas, kurį rekomendavo jaunatviška moters draugė.

„Vieną dieną supratau, kad aš jau nesu tokia energinga, mane paveda mano atmintis, nustojau mėgautis seksu, jau net nekalbu apie suglebusią odą ir staiga pradėjusį stipriai augti svorį. Apsilankius pas ginekologą buvo nustatytą, kad mano testosterono kiekis itin sumažėjęs. Gydytojas man paskyrė testosterono gelį, o kiek vėliau po oda implantavo kapsulę su šiuo hormonu,“ – pasakojo Kim.

Skaitomiausi savaitės straipsniai:
- Žuvų ir greipfrutų dieta palanki ne tik kūnui, bet ir odai
- Krienai - ir vaistas, ir maistas
- Eksperimentas: 5 dalyviai ryžosi kardinaliems grožio pokyčiams

Moteris džiaugėsi, kad rezultatų ilgai laukti nereikėjo – gyvenimo džiaugsmas netrukus vėl sugrįžo. Net ir skaičiuodama šeštą dešimtį britė jaučiasi seksuali, nagai ir plaukai auga kaip išprotėję, svoris susireguliavo, o vyras žarsto komplimentus apie švelnią kaip kūdikio odą.

Kuo moters organizmui toks naudingas įprastai vyrišku laikomas hormonas? Tostesteronas gaminamas ir moterų organizme: kiaušidėse ir antinksčiuose. Tačiau natūraliai jaunos, vaisingiausio amžiaus moterys tostesterono turi gerokai daugiau nei pagyvenusios. Pavyzdžiui, pas dvidešimties metų merginą jo bus apie dešimt kartų daugiau nei penkiasdešimtus metus skaičiuojančią moterį. Dar visai neseniai – vos prieš porą šimtų metų – tokio amžiaus moteris laikyta senute arba dažna jo net nesulaukdavo. Dabar tai antra jaunystė, tačiau gamta taip greitai nepersiorientuoja.

Paprastai testosterono kiekis pradeda stipriai mažėti sulaukus keturiasdešimto gimtadienio. Tačiau jo trukti gali pradėti ir anksčiau – dėl pašalintų kiaušidžių ar per mažo kūno svorio dėl įvairiausių valgymo sutrikimų. Be to nuolatinis stresas, antidepresantai, kontraceptinės piliulės ar kiti gausiai vartojami vaistai taip pat gali įtakoti šio hormono kiekį.

Tostesteronas moterims padeda išlaikyti seksualumą, skatina kolageno gamybą, reikalingą elastingai odai, išlaiko stiprius kaulus, suteikia energijos mankštintis, todėl figūra tampa dailesnė. Taip pat jis turi įtakos ir smegenų veiklai – kuo mažiau tostesterono, tuo blogesnė atmintis.

Ginekologė Kathy Maupin savo knyga apibendrina šiais žodžiais: „Moterys savo gyvenimą skiria šeimai, tačiau testosteronas gyvenimus sugražina joms“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis