Danų mokslininkų atliktame tyrime, išspausdintame žurnale BJOG, teigiama, kad nuo vieno iki aštuonių gėrimų, nėščiosios išgertų per savaitę neturi akivaizdaus žalingo poveikio jos vaisiaus raidai.
Danijoje įprastai vieną gėrimą sudaro 12 gramų alkoholio, o Didžiojoje Britanijoje - 7,9 gramo.
Didžiojoje Britanijoje moterims patariama nevartoti alkoholinių gėrimų, tačiau ekspertai teigia, kad per savaitę vieną ar du kartus galima išgerti ne daugiau kaip du gėrimus.
Tyrime dalyvavo daugiau nei 1600 nėščių moterų. Buvo apibrėžta, kad mažas alkoholio kiekis yra 1-4 gėrimai per savaitę, saikingas - 5-8 gėrimai ir didelis - devyni ir daugiau.
Nustatyta, kad saikingas alkoholinių gėrimų vartojimas ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu neturi įtakos penkerių metų vaiko nervų sistemos vystymuisi. Tačiau daugiau nei devynių gėrimų per savaitę suvartojimas lemia, kad vaikas trumpesnį laiką gali išlaikyti sukaupęs dėmesį.

Kalbėti apie saugias normas keblu dar ir todėl, kad daug kas priklauso ne tik nuo motinos išgerto kiekio, bet ir to, kaip veikia jos kepenys, kuriose skaidoma 90 proc. alkoholio.
Placenta visiškai praleidžia alkoholį, tad vaiko kraujyje būna tokia pati alkoholio koncentracija, kaip ir motinos. Net jei tuo metu jokių apsigimimų nepastebima, pasekmės gali būti juntamos vėliau – nustatyta, kad girtaujančių motinų pagimdyti vaikai užaugę 10 kartų blogiau toleruoja alkoholį, taigi yra beveik užprogramuoti alkoholiko ateičiai.

Ką šiuo atveju galima patarti nėščiosioms? Nevertėtų krimstis ir graužti savęs dėl vienos išgertos vyno taurės ar stiklinės alaus, tačiau ir visiškai atsipalaiduoti negalima. Jei išgėrusi net ir nedidelį kiekį jaučiatės apsvaigusi, tai jau yra ženklas, kad alkoholio koncentracija jūsų kraujyje peržengė saugumo ribą. Jei negalite visiškai atsisakyti alkoholio, gydytojai siūlo geriau jau išgerti po nedidelį kiekį dažniau, nei prisigerti kartą per savaitę.