10 vertingų patarimų toms, kam nesiseka numesti svorio

Jei nesiseka greitai numesti svorio arba dieta neatneša ilgai laukto rezultato, atkreipkite dėmesį į mūsų patarimus. Galbūt jūs darote kažką ne taip.

* Atsisakykite „greitų angliavandenių“. Išbraukite iš savo raciono keturis pagrindinius produktus: cukrų, miltinius gaminius, bulves ir šlifuotus baltus ryžius. Cukrus – tai ne tik produktas, kurį dedame į arbatą, o visas maistas, kuriame yra cukraus – pyragaičiai, saldainiai, džiovinti vaisiai ir pan. Tiesa, rudas cukrus yra toks pat greitas angliavandenis, kaip ir baltas.

* Miltiniai gaminiai – viskas, kieno sudėtyje yra miltų – duona, pyragaičiai, džiūvėsiuose apvoliota mėsa ir pan. jums netinka. Šlifuoti balti ryžiai yra tokie patys greiti angliavandeniai, kaip ir manų kruopos. Vietoj jų rinkitės tamsios rūšies ryžius – neapdorotus. Bulvės, ypač keptos, metantiems svorį yra draudžiamos.

* Jei leidžiate sau duoną arba makaronus (miltinius gaminius),
jie turi būti tik iš pilnagrūdžių miltų. Pilnagrūdžiais produktais yra
prekiaujama prekybos centrų dietinių maisto produktų skyriuose ir
daugelyje vaistinių.

* Jei norite sulieknėti, negalima badauti. Organizmas nežino dėl ko jūs badaujate ir tam, kad išsaugotų jums gyvybę, pradeda kaupti atsargai riebalus. Nesuteikite savo kūnui priežasties kaupti riebalus – valgykite, kai esate alkani, bet rinkitės mažai kaloringus produktus.

* Jei metate svorį, pagrindinis jūsų produktas – daržovės. Jos yra mažai kaloringos ir turtingos maistingų medžiagų, kurios padeda jums gerai atrodyti ir jaustis. Kuo įvairiaspalviškesnė jūsų lėkštė, tuo naudingesnė.

* Nebandykite greitai numesti svorio – tai neįmanoma. Tie žmonės, kuriems pavyko sulieknėti, sugaišo tam mėnesius. Visas, kas greitai išeina, taip pat greitai ir sugrįš.

* Nesimankštinkite su treniruokliais. Jūs auginsite raumenų masę, pavargsite, dar labiau norėsite valgyti. Geriausias sportas lieknėjantiems – vaikščiojimas, ilgi, ramūs pasivaikščiojimai, ne mažiau kaip 4 km per dieną.

* Neatsisakykite pusryčių. Dieną jūs dar turite laiko išeikvoti papildomas kalorijas, o štai soti vakarienė nakčiai tikrai užsiliks riebalų forma. Perkelkite sotų maitinimąsi į rytines valandas, o į vakarą stenkitės valgyti kiek įmanoma mažiau kalorijų turinčius produktus. Jei leidžiate sau pyragėlius arba gabalėlį šokolado, suvalgykite juos pirmoje dienos pusėje.

* Vietoj majonezo ir grietinės gardinkite salotas citrinų sultimis ir neriebiais padažais.

* Nepradėkite dienos apelsinų sultimis, kaip tai mėgsta daryti meksikietiškuose serialuose. Šviežiai išspaustos sultys yra labai naudingos, bet vaisių sultyse yra cukraus, kuris akimirksniu yra pasisavinamas. Gerkite daržovių, o ne vaisių sultis.

* Gerkite daug vandens, ne mažiau kaip 4-5 stiklines per dieną. Būtent vandens, o ne arbatos ar kavos.

* Jei tarp maitinimosi norisi užkąsti, rinkitės natūralias vaisių juosteles „Veri Beri“, kuriose nėra įdėta jokio cukraus - saldumą kuria tik pačiuose vaisiuose esanti fruktozė.

„Fruktozė neskatina insulino gamybos, todėl juostelės rekomenduojamos ir diabetu sergantiems žmonėms, - sako docentas, medicinos daktaras Vaidotas Urbonas. - O dar kas labai svarbu: vaisių juostelėse gausu maisto skaidulų. Jos gerina žarnyno peristaltiką, skatina virškinimą, didina „gerųjų“ bakterijų kiekį organizme bei sumažina „blogojo“ cholesterolio kiekį kraujyje“.

Dėl maisto skaidulų gausos šį natūralų produktą rekomenduojama vartoti vietoj probiotikų, kurių poveikis išnyksta vos nustojus vartoti maisto papildus. O vaisių juostelės pagerina virškinimą vos jų suvalgius, be to, skatina „gerųjų “ bakterijų dauginimąsi.

„Veri Beri“ yra pagamintos Lietuvoje iš 100 proc. vaisių. Siūloma išbandyti 4 skonius - aviečių, vyšnių, juodųjų serbentų ir braškių.

Užsakymo nr.: PT_64438464

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis