Pažangiausios technologijos – jūsų šypsenai

Daugelis svajojame apie plačią „holivudinę“ šypseną. Kelią tam pastoja įvairios bėdos: vienam – nulūžęs krūminis dantis, kitam – nuskilęs priekinis, vyresnio amžiaus žmonėms prisireikia ir visos burnos protezavimo. Technologijoms žengiant pirmyn, galimybių turėti idealią šypseną daugėja. Bet kaip tinkamai pasirinkti?

Pirmas žingsnis – drąsiai išsakyti lūkesčius

Prieš sėsdami į odontologo kėdę, pacientai turi nebijoti ir drąsiai išsakyti savo lūkesčius – įsitikinę Vilniaus centro odontologijos klinikos „Denticija“ specialistai Darius Migauskas ir Irena Vaičiulienė. Įvertinę paciento lūkesčius ir klinikinę situaciją burnoje, odontologai gali parengti tinkamiausią gydymo planą ir pasiūlyti 2–3 alternatyvas. Pacientas turėtų atidžiai peržvelgti gydymo planą ne tik kreipdamas dėmesį į finansinę dalį, bet ir tam, kad žinotų, kokios procedūros bus atliekamos, ir kiek užtruks gydymas.

Odontologas D. Migauskas teigia, kad sulaukia įvairiausių pacientų pageidavimų. Vieni nori gerai atrodyti per savo vestuves, kitiems svarbiausia – kad protezai tarnautų kuo ilgiau. „Juokauju, kad turiu ne vieną dešimtį stalčiukų, kuriuose slepiasi po tinkamą išeitį. Įvertinęs paciento lūkesčius, sprendžiu, kurį iš jų ištraukti“, – šypsosi gydytojas.

Svarbiausia – galimybė kramtyti

Jei iš vaikystės prisimename prie močiučių ar senelių lovų padėtas stiklines su išimamais dantimis, šiandien tai tik vienas iš protezavimo būdų, vis dažniau užleidžiantis vietą žymiai modernesniems sprendimams. Jei pacientui svarbiausias – finansinis klausimas, t. y., mažiausia protezo kaina, išeitis – išimami plokšteliniai protezai.

Šio tipo protezai dalinai sugrąžina kramtymo funkciją. Anot gyd. odontologo D. Migausko, minkšti elastiniai protezai – pranašesni už paprastas plastikines plokšteles, nes yra lankstūs, be to, patogesni nešioti.

Šypsenų kūrėjai: Darius Migauskas ir Irena Vaičiulienė
Reklamos užsakovų nuotr.
Kai džiaugtis šypsena trukdo keli dantys

„Vis dažniau į mus kreipiasi pacientai nuo 40–ies metų amžiaus, kuriems svarbu estetiškai atrodančių priekinių dantų išvaizda. Nuskilęs, nudilęs priekinis dantis dažną priverčia delnu dengti šypseną bendraujant“, – pastebi gyd. odontologė I. Vaičiulienė. Tobulėjant technologijoms, populiarėja geresnį estetinį vaizdą suteikiančios, žmogaus organizmo labiau toleruojamos medžiagos. Viena iš jų – bemetalė cirkonio keramika.

Cirkonio oksidas, naudojamas protezavimui, nesukelia alergijos žmonėms, kurie yra jautrūs metalo lydiniams. Medžiaga yra baltos spalvos, laidi šviesai, o tokią pat savybę turi ir natūralūs dantys – tai vienas didžiausių cirkonio keramikos pranašumų. „Šios medžiagos protezai populiarėja, tad jų kaina tampa prieinamesnė vis platesniam pacientų ratui“, – teigia odontologė.

Kai finansinės galimybės – platesnės

„Kaip ir pagal užsakymą siūtas drabužis, taip ir individualiai gaminamas protezas turi būti pritaikomas kiekvienam žandikauliui, – pastebi gyd. odontologas D. Migauskas. – Sutinku, kad šypsenos atkūrimui didelę įtaką turi finansinės žmogaus galimybės, tačiau norint kokybės, grožio ir natūralumo, privalu investuoti daugiau, juolab, kad kalbame apie investiciją daugeliui metų“.

Šiuolaikinės protezavimo technikos suteikia galimybę atkurti dantis bedantei burnai. Vienas iš pažangiausių būdų – protezavimas hibridiniais dantų protezais. Šio tipo protezai yra fiksuojami prie implantų, įsriegtų į žandikaulį, todėl jie stabiliai laikosi burnoje, o žmogui netenka patirti nemalonių situacijų, kai valgant ar bendraujant protezai iškrenta ar pasislenka. „Tinkamai prižiūrint, hibridiniai protezai gali tarnauti itin ilgai. Be to, pastebėjau, kad žmonės nešiojantys šiuos protezus, jaučiasi geriau, greičiau prie jų pripranta“, – sako gydytojas ir pabrėžia, kad komfortas burnoje – ypač svarbus žmogaus gyvenimo kokybei.

Po gydymo kas pusmetį privalu apsilankyti pas gydytoją. Odontologai juokauja: „Juk batus nešiojate tik dalį dienos, o po kelerių metų jie nusidėvi. Protezai su jumis – 24 valandas per parą. Burna – gyvas organizmas, tad rūpintis ja privalu nuolat. Taip protezai tarnaus ilgiau ir nekels rūpesčių“.

Nori konsultacijos? Registruokis. Pirmiems 10 atsiuntusiems registracijos anketą, protezavimo specialisto konsultacija su individualaus gyd. plano sudarymu 50 Lt vietoje 140 Lt.


Užsakymo nr.: PT_64469912

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis