Astrologė V. Budraitytė: mano lieknėjimo receptas ir keliolika negrįžtamai prarastų kilogramų

Astrologės Vaivos Budraitytės pristatinėti nereikia. Net jei nesidomite prognozėmis, ši moteris sugeba uždegti aplinkinius savo gyvumu, energija, draugiškumu ir puikia nuotaika. O kalbamės su garsiąja astrologe apie gana žemiškus dalykus – kaip negrįžtamai pavyko atsikratyti net keliolikos kilogramų, kurie ir toliau nesustoja tirpę. V. Budraitytė noriai dalijasi savo lieknumo ir geros savijautos receptais.

Kokių esate per gyvenimą išbandžiusi dietų? Kaip bandėte reguliuoti svorį? Kiek esate sulieknėjusi?

Šiandien sveriu 53 kg, esu 1,58 cm ūgio. Kai man buvo 40, turbūt dėl streso priaugau 10 kg, ir tai man buvo savižudiška situacija - esu nedidelio ūgio, todėl viršsvoris buvo itin matomas. Paskui, kai numečiau tą dešimtį, mano klientams atrodė, kad atsikračiau visų 30. Kai esi nedidelio ūgio, privalai ypatingai sekti savo svorį. Antai mano aukšti draugai, net jei priauga 20-30 kg, visiškai nepanašūs į nutukusius – jie atrodo esantys normalaus kūno sudėjimo.

Taigi, tuo metu buvo du keliai - arba storėti toliau ir nebetilpti per duris, arba susigrąžinti savo formas. Būčiau nesustojusi, būčiau ir 30 kg priaugusi. Tad apsisprendžiau pradėti naują etapą. Ką dariau? Iš pradžių skaičiavau kalorijas. Ir tai buvo didelė mano klaida. Nes skaičiuodamas kalorijas visiškai prarandi valgymo malonumą ir tik žiūrėdamas, ko kiek suvalgai, tampi savotiška skaičiavimo mašinėle. Bet, žinoma, naudos gavau – dabar, vos žvilgterėjusi į patiekalą, galiu daugmaž pasakyti, kokio jis kaloringumo, ką organizmas gavo, kas jame liks.

Ar tai davė rezultatų?

Ne, norimo rezultato nebuvo. Truputį svoris nukrito ir viskas. Tada nuvykau pas garsųjį latvių dietologą Levą Chazaną, jis man paskyrė dietą, ir ji buvo veiksminga – per 1 mėnesį numečiau 4,5 kg. Tačiau kadangi teko mažiau valgyti, pamažu organizmas ėmė kaupti kalorijas, sulėtėjo medžiagų apykaita. Vėl – stresas. Tačiau, laimei, turiu labai išmintingą vyrą Gaudentą, kuris patarė man liautis jaudintis bei nervintis: sakė, daugiau pamedituosi, šitokiu būdu nuraminsi protą, ir viskas susitvarkys.

Taip ir buvo. Nuo to laiko ėmėme valgyti neskaičiuodami kalorijų. Ryte išgeriu kavos su sojų pienu, užkandu džiovinto vaisiaus, pusę banano, medaus šaukštelį ar juodo šokolado gabalėlį – kad smegenys gautų gliukozės. Paskui valgome 12 val ir 17.30. Iš tiesų kitiems gali pasirodyti, kad mes valgome gana skurdokai, tačiau mums to pakanka ir patinka.

Kartą teko Santariškių klinikų kardiologinėmis ligomis sergantiems žmonėms skaityti 2 valandų paskaitą apie sveiką mitybą. Viena ponia neiškentusi man sako: „Žinote, mes skurdžiai gyvename, bet jau ne tiek“. Atsakiau, kad gyvena gal ir neskurdžiai, bet jau ir operuojasi“.

Asmeninio archyvo nuotr.
Tai ką gi jūs tokio valgote pietums ir vakarienei?

Valgome košę (avižų, ryžių, makaronų, pupelių, žirnių, miežių, bulvių, sojų dribsnių), troškintą su daržovėmis. Į tokią košę dedame tai, ko turime pagal sezoną - svogūnų, kopūstų, morkų ir t.t. Iš pradžių daržoves apkepame ant kokybiško aliejaus, o paskui užpilame jas kruopomis, vandeniu ir troškiname. Ir košę verdame kaip plovą – kad būtų biri.

Prie košės visada būtinai pasidarome šviežių daržovių salotų. Tarkime, šiuo momentu, ruošiame salotas iš kiaulpienių, garšvų (magnio šaltinis), ir šie žalumynai sudaro 30 proc. salotų. Aš pati prisiauginu ridikėlių ir visai nesijaudinu, jei jie neužmezga daržovių – mat naudoju lapus. Pati auginu ir pipirnes, burokėlius - salotoms naudoju burokėlių lapus, juos valgome jau nuo sausio mėnesio. O, svarbiausia, kad burokėlių lapai yra keliskart naudingesi už pačius burokėlius. Kaip, beje, ir morkų lapai – jie taip pat gerokai naudingesni nei pačios morkos.

Taigi, tokios mūsų salotos. Jas pagardiname aliejumi, lašeliu sojos, sojų majonezu, kiti mėgsta balzamiko actą. 

Vakarienei taip pat pasiruošiame salotų. Valgome keptą žuvį, mėgstame blynelius – lietinius, mielinius ar kitokius.

Po vakarienės nieko nebevalgau. Tik vanduo, vanduo ir vanduo. Pasakysiu labai paprastai: jei vakare nustoji valgyti, svoris ima savaime kristi. Dauguma žmonių nori sulieknėti, tačiau niekaip negali atsisakyti vėlyvo valgymo. Na, taip jokių rezultatų ir nepasieksite. Net ir jogurtą, kefyrą ar obuolį valgyti nėra gerai.

Beje, vasarą mėgstame vaisius. Juos valgome prieš pietus – tada nesinori ypatingai daug prisivalgyti. Saldumynus, jei norisi, valgome prieš maistą – taip sumažiname apetitą. Nes kuo mažiau gaunama kalorijų, tuo žmogus jaučiasi sveikesnis.

Ar šitaip valgant ir susireguliavo svoris?

Ne tik. Aš gi pradėjau sportuoti. Netoli namų atsidarė sporto studija „Figura plius“ ir pakvietė išbandyti - mes su vyru ir nuėjome. Pamėginome, abiem patiko ir ėmėme ten lankytis nuolat. Ten – ir saikingas sportas, ir masažai. Man labai patiko tai, kad per valandą išjudini visas raumenų grupes, o tai man, dirbančiai sėdimą darbą, labai patiko. Ėmiau lankytis ten keliskart per savaitę.

Labai man padėdavo, kai stigdavo nuotaikos – po valandą trunkančios treniruotės būdavau visai kitas žmogus – atsigavusi, energinga, visa švytinti. Kas moterims patogu – ten galima atlikti ir grožio procedūras. Ir dar ką norėčiau akcentuoti - šioje studijoje labai švaru. Šiuo klausimu esu labai priekabus žmogus ir esu metusi ne vieną sporto klubą vien dėl higienos stokos. O studijoje „Figura plius“ - kamerinė aplinka, kurioje švaru, sterilu ir nuolat sulauki dėmesio.

Čia aš atlieku masažą su „Roll Activ“ aparatu, paskui 30 minučių einu į „Vacu Activ“ kapsulę. Ir jau po pirmųjų treniruočių pajutau kūno lengvumą – tai man buvo nauja ir labai malonu. Kaip žmonės sako, ėmiau skraidyti lyg ant sparnų. Ir - kas dar labai svarbu - susitvarkė žarnyno veikla. Kūnas tapo stangresnis, oda elastingesnė, numečiau dar 3 kilogramus.

Studijoje „Figura plius“ lankausi jau metai ir neketinu sustoti, nes tai yra optimaliausia, ką man pavyko rasti per visus bandymus prisijaukinti tam tikrą sporto klubą ar rūšį. Juk nesvarbu, kiek tau metų, reikia rūpintis, kad kūnas nebūtų apdribęs, o šie vadinamieji rollai man tai suteikė – ir be ypatingų pastangų.

Vaiva Budraitytė
Vaiva Budraitytė
Žurnalas "Moteris"
Klausiu kaip atstrologės: ar yra Zodiako ženklų, kuriems yra lengviau sportuoti ar paprasčiau viršsvorio atsikratyti?

Viskas priklauso nuo valios. O vieni jos turi, kiti – ne. Siejant su astrologiniais ženklais galima tik pasakyti, kad vieni mėgsta mankštintis ryte, o kiti – vakare. Tarkime, aš niekada negalėčau sportuoti, jei man tektų tai daryti saulei tekant, anksti ryte. Esu pelėda, mano aktyvumas kyla vakarop ir aš sportuoju tik tuo laiku.

Ir čia reikėtų labiau žiūrėti ne į astrologinį ženklą, o derintis prie savęs. Dažnai žmonės sako: man geriau būtų sportuoti vakare, bet juk prieš miegą negalima. Čia man labai gerai paaiškino vienas Rytų mokytojas: „Vakaruose žmonės tingi mankštintis, nes įsivaizduoja, kad sportuoti reikia atsikėlus anksti ryte. Netiesa! Moterys, kad geriau jaustųsi, pagal ajurvedą net privalo 1-1,5 val. ilgiau miegoti už vyrus.

O grįžtant prie astrologijos - saikingas sportas, judėjimas tinka visiems ženklams – tai lyg medus. O juo labiau šiandien, kai gyvename tokiame beprotiškame lėkime, privalome per dieną po valandą pasimankštinti. Ypač, jei žmonės dirba sėdimą darbą ar visą dieną praleidžia bute ir neturi galimybės pajudėti. Manau, kad kiekvienas save gerbiantis inteligentas privalo pajudėti. Amerikiečiai yra paskaičiavę: bėgimo taku reikia eiti 1 val. 10 minučių 5,8-6,4 greičiu. Tada nesirgsi ir būsi laimingas – ir ne tik kūnu, bet ir dvasia.

GYDYTOJO KOMENTARAS

Apie odos problemas, kylančias lieknėjant

Dažniausia moterų, ypač dirbančių sėdimą darbą, problema – nepasitenkinimas apatine kūno dalimi: pilvu, klubais ir šlaunimis. O nuo šių vietų svoris krenta vėliausiai, sunkiausiai sekasi sumažinti apimtis. Šlaunų oda dažnai atrodo sudribusi. „Figura plius“ studijos turi specialiai apatinei kūno daliai koreguoti sukurtą programą.

Konsultuoja gydytoja Janina Visockienė

Kodėl lieknėjant nemažėja celiulitas?

Celiulitas atsiranda dėl riebalų pertekliaus giliuosiuose odos sluoksniuose, po jungiamuoju audiniu. Todėl oda tampa gruoblėta, praranda elastingumą ir susiraukšlėja. Pagrindinės priežastys yra kelios. Tai: lytis (moterims dažniau nei vyrams), jungiamojo audinio pakitimai, kraujagyslių pakitimai ir uždegiminis veiksnys.

Daugelis žmonių celiulito atsiradimą sieja su padidėjusiu svoriu. Tačiau riebalinio audinio padidėjimas pats savaime celiulito nesukelia. Celiulitas būdingas beveik visoms liesoms moterims bei kai kuriems vyrams su nedideliu viršsvoriu. Tačiau celiulitas labiau išryškėja priaugus svorio, o svorio mažinimas jo nesumažina, kadangi tai nepašalina fiziologinių celiulito atsiradimo priežasčių.

Kaip celiulitą veikia limfodrenažinis masažas?

Limfodrenažinis masažas stimuliuoja odos ir paodžio kraujotaką, skatina limfos apykaitą, šalina susikaupusius skysčius, aktyvina medžiagų apykaitą, skatina kolageno ir elastino skaidulų sintezę, tuo gerindamas odos elastingumą ir stangrumą, greitina lipolizės procesus (riebalų „deginimą“).

Šis masažas naudingas ne tik gydant celiulitą, jis gerina ir odos medžiagų apykaitą, kraujotaką, limfotaką. Šitaip lėtinamas senėjimo procesas, gydomi randai, mažinamas kūno svoris, celiulitas, ryškėja kūno linijos. Limfodrenažinis masažas skiriamas esant edemoms, venų varikozei, blogai gyjančioms žaizdoms (opoms), kojų nuovargiui šalinti.

Ar iš tiesų šiuo masažu galima sustangrinti odą?

Masažo metu, pagreitėjus kraujotakai, riebalai greičiau išlaisvinami iš riebalinio audinio ir greičiau „transportuojami“ į raumeninį audinį, kur oksidacijos metu virsta anglies dioksidu ir vandeniu. Suaktyvėjus odos ir paodžio kraujotakai, skatinama kolageno ir elastino sintezė – oda tampa stangresnė.

Kodėl pagerėja savijauta?

Masažas skatina odos endorfino, kitaip dar vadinamų laimės hormonų, gamybą. O tai veikia ne tik kaip raminimo būdas, bet ir pagerina lipolizę. Žurnale “International Journal of Neuroscience” buvo publikuotas straipsnis apie limfodrenažinio masažo naudą simpatinei nervų sistemai. Simpatinė nervų sistema reaguoja į stresą ir pradeda prieš jį kovoti. Streso metu išsiskiria hormonai, jų tarpe epinefrinas (adrenalinas), sukeldamas tokias reakcijas, kaip širdies dažnio padidėjimas, vyzdžių išsiplėtimas, kraujagyslių spazmai, virškinimo sutrikimas. Visa tai veikia sveikatą, gali atsirasti organizmo sutrikimų.

Masažo metu, veikiant parasimpatinę nervų sistemą, daugelis pacientų jaučia relaksacinį poveikį. Naujausių tyrimų metu buvo pastebėtas masažo poveikis ir simpatinei nervų sistemai, teigiamai veikiant streso, panikos sutrikimus.

Ar limfodrenažinis masažas gali būti sulyginamas su rankų?

Šis masažas veiksmingesnis už paprastą rankų masažą net 3 kartus, nes yra intensyvesnis ir jo metu paveikiami gilesni odos sluoksniai.

Kodėl po „Roll Activ“ masažų rekomenduojama treniruotė „Vacu Activ“ kapsulėje?

Masažo metu išlaisvinti riebalai patenka į kraujotaką, iš kur transportuojami į raumeninį audinį. O „Vacu Activ“ kapulėje kaip tik ir deginami riebalai.

Kiek kartų per savaitę, per metus reikia atlikti limfodrenažinį masažą, norint palaikyti formą?

Rekomenduojama atlikti 10-30 masažų kursų, atsižvelgiant į esantį riebalinį sluoksnį ir celiulito laipsnį.

Kodėl po procedūrų reikia gerti vandens?

Vanduo – visų gyvų organizmų pagrindinė sudedamoji dalis. Vanduo rekomenduojamas prieš ir po procedūros tam, kad atstatytumėte intraląstelinio ir ekstraląstelinio skysčių balansą.

Norint sustangrinti odą, sumažinti celiulitą, išvalyti organizmą nuo šlakų, atsikratyti nereikalingų kilogramų, rekomenduojame atlikti limfodrenažinį masažą. Jo metu pagreitinama ir medžiagų apykaita. Po tokių procedūrų labai svarbu organizmui duoti fizinio krūvio - bent 15-20 minučių, ir pasivaikščiojimo gatve čia nepakanka.

Daugiau informacijos: figuraplius.lt

Užsakymo nr.: PT_64831597

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis