Ką daryti, kad nepultum valgyti, kai iš tikrųjų nesi alkanas

Ne vienam pažįstamas jausmas – pavalgai ir nejauti jokio pasitenkinimo. Arba pajauti norą užkandžiauti tuo metu, kai darbe paprasčiausiai žvelgi į tolį.

Šių dienų skaitomiausi straipsniai:
- Pasidariau du abortus, nes nenorėjau sugadinti santuokos
- 8 kasdien naudojami daiktai, kurie yra purvinesni už tualetą
- Apie lieknėjimo vargus ir rezultatus - iš pirmų lūpų (FOTO)
- Romoje reikia pabūti arba 3 dienas, arba 33 metus
- Vokiškas obuolių pyragas

Tai rodo, jog ir jūs esate valgę ne todėl, kad jūsų organizmui trūksta maistinių medžiagų, rašo womenshealthmag.com.

Alkis yra mūsų organizmo degalų daviklis, - sako Michelle May, knygos „Eat What You Love, Love What You Eat“ (Valgyk, ką mėgsti, mėk, ką valgai) autorė bei programos „Am I Hungry? Mindful Eating“ kūrėja. - Svarbu prieš valgymą atkreipti dėmesį į alkio signalus. Tai tas pats, kaip žvilgtelėti į degalų daviklį prieš nusukant nuo greitkelio į degalinę“.

Štai keletas žingsnių, kurie padės jums nepulti prie šaldytuvo iš tikrųjų nenorint valgyti.

Prieš pradedami valgyti padarykite pauzę

„Svarbiausia yra įsisąmoninimas, - tikina M. May. - Kai jau norisi valgyti, visada padarykite pauzę toje vietoje tarp noro valgyti ir tikrojo valgymo“. Būtent šią akimirką turite išsiaiškinti, ar esate alkanas, o gal tik nuobodžiaujate, esat pavargęs, įsitempęs ar ištroškęs.

M. May teigimu, tikrai nebūtina valgyti kas dvi ar tris valandas, kaip pataria kai kurie specialistai. Valgyti reikia tik tuomet, kai iš tikrųjų jautiesi alkanas, tačiau apie tai reikia kas dvi ar tris valandas pagalvoti, jei esate labai užsiėmęs ir dažnai pamirštate pavalgyti kol nepasijaučiate išbadėjęs.

„Leisti organizmui pajausti badą taip pat pavojinga, - įspėja ekspertė. - Jūsų organizme cukraus kiekis labai nukrenta, todėl visos subalansuotos mitybos idėjos netenka prasmės, taigi gresia pavojus persivalgyti“. Tad jeigu dažnai pamirštate apie valgį, galite tiesiog nusistatyti žadintuvą telefone.

Įsiklausykite į organizmą, ar jis siunčia alkio signalus

M. May rekomenduoja uždėti kumštį virš skrandžio tiesiai po krūtinkauliu ir įsiklausyti, ar organizmas siunčia alkio signalus. „Visą dėmesį sutelkite į šią zoną. Turite ieškoti fizinių simptomų, tokių kaip skausmas, urzgimas bei tuštumo jausmas, o gal šioje zonoje jaučiate pilnumą ar įtampą“, - pataria specialistė. Jeigu tai pirmasis atvejis, jūs greičiausiai esate alkanas. Jeigu antrasis – jūs veikiausiai trokštate kažko kito, bet ne maisto.

Nuskenuokite kūną, protą ir širdį

M. May teigimu, siekiant išsiaiškinti, jums reikia pavalgyti ar tik norite valgyti, reiktų atkreipti dėmesį į tris skirtingas vietas. „Aš rekomenduoju vadinamąjį kūno, proto ir širdies skenavimą“, - sako pašnekovė.

Kalbant apie kūną, turėtumėte jį nuskenuoti nuo galvos iki kojų pirštų, tiesiog atkreipdami dėmesį į įvairius pojūčius. Labai dažnai tokiose vietose kaip kaklas ar pečiai juntama įtampa signalizuoja apie nerimą ar įtampą, bet ne alkį. Kalbant apie protą, jeigu jūsų produktyvumas krito ir mintys sukasi apie tai, kas yra poilsio kambaryje arba kur valgysite sekantį kartą, greičiausiai jus kankina ne alkis, o nuobodulys. O kalbant apie širdį, įsiklausykite į savo emocijas. Gal jaučiatės pavargęs dėl vėlyvo meto arba juntate įtampą dėl artėjančio galutinio užduoties termino?

„Jūsų nerimas gali provokuoti „alkį galvoje“, - aiškina M. May. - Padarykite tai prieš nuspręsdami pavalgyti. Jeigu nesate iš tikrųjų alkanas, pradėsite valgyti ir nesijausite patenkintas (nes tai neišspręs tikrosios jūsų problemos priežasties), todėl valgysite vis daugiau ir daugiau“.

Atkreipkite dėmesį į savo poreikius (be maisto)

Jeigu kada nors abejojote dėl to, ar iš tikrųjų esate alkanas, nors žinote, kad nesate visiškai išbadėjęs, prieš griebdamiesi maisto pabandykite išspręsti kitus klausimus. Išeikite pasivaikščioti į lauką, atsigulkite dvidešimčiai minučių į lovą nusnūsti ir atgauti jėgas arba išgerkite stiklinę vandens ir numalšinkite kankinantį troškulį.

„Jums gali pakakti kelių akimirkų susikoncentruoti“, - įsitikinusi specialistė. Jeigu po viso to jaučiate, kad jūsų alkio jausmas padidėjo (nes nieko vis dar nevalgėte), galite būti tikras, kad tai jūsų apetitas, kurį būtina numalšinti, o ne kokia nors kita problema.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis