Didžiausios lieknėjimo klaidos ir kaip jų išvengti

Paprasčiausios dietų klaidelės gali lemti visą bendrą rezultatą (kurio blogiausiu atveju nebus visai). Jei svarstyklių rodyklė stovi vietoje, o į metų senumo džinsus vis neįtelpate net dėdami didžiausias pastangas, gali būti, jog darote vieną ar kelias žemiau pateiktas klaidas.

Skaitomiausi šių dienų straipsniai:
- Rasputinas – pasileidėlis, nuodėmes išpirkinėjęs seksu
- Krepšininko A. Macijausko žmona laužo stereotipus
- Horoskopas 09.25-10.02: asmeninių santykių laukia permainos, bet tai - į gera
- Galvos skausmai, svaigimas, galūnių tirpimas. Atsako gyd. neurologas
- Keksiukai su obuoliais ir traškia cinamonine kokosų plutele

Renkatės badavimo dietą

To net negalima pavadinti dieta – tiesiog nusprendžiate sulieknėti greitai ir per dieną suvalgote nebent kelis vaisius, užsigerdami stikline vandens. Be abejo, kilogramai pradeda sparčiai tirpti, kadangi per dieną gaunate ne daugiau kaip 1000 kalorijų.

Tačiau toks būdas tobulinti figūrą turi nemalonias pasekmes – smarkiai sulėtėjusią medžiagų apykaitą. Taigi kai badavimo „dieta“ baigiasi, liekate su organizmu, kuris labai lėtai degina kalorijas. Turbūt nesunku atspėti, jog netruksite susigrąžinti prarastą svorį.

Nevalgote pusryčių

Pusryčių praleidimas atrodo paprastas būdas sumažinti gaunamų kalorijų skaičių, tačiau to pasekmės – visą dieną persekiojantis alkio jausmas. Tai gali lemti nesveikų užkandžių kramsnojimą darbo vietoje arba didžiulę porciją kaloringo maisto per pietų pertrauką.

Tuo tarpu baltymais ir skaidulomis praturtinti pusryčiai padės susitvarkyti su šiuo visą dieną kamuojančiu alkiu ir išvengti neplanuotų užkandžių, sutrikdančių net ir griežčiausios dietos sekimą.

Nesaikingas užkandžiavimas

Lengva skaičiuoti kalorijas, kurias gauname iš pagrindinių dienos patiekalų – pusryčių, pietų, pavakarių, vakarienės… Tačiau kaip gi tie užkandžiai, kurie vis netikėtai įsiterpia tarp jų? Bulvių traškučiai draugų namuose žiūrint futbolą, gabalėlis torto darbe švenčiant kolegės gimtadienį, vaiko neužbaigtos ledų porcijos suvalgymas…

Tokie maži nuklydimai taip pat sumuojasi, todėl jei nesate užtikrinti, ar sugebėsite suskaičiuoti visas į burną dedamas kalorijas, geriau su savimi turėkite užrašų knygutę arba viską fiksuokite telefono užrašinėje.

Užkandžių nebuvimas

Prieštaraujame patys sau? Anaiptol. Užkandžiauti būtina, tačiau protingai. Jei visą dėmesį sutelksite į tuos kelis dienos patiekalus, o likusią dienos dalį kamuositės jausdami alkį – nieko gero. Užkandžiavimas padeda išlaikyti tinkamą medžiagų apykaitos greitį. Sėdėdami darbe arba žiūrėdami sporto varžybas per televizorių rinkitės riešutus – juose daug sotumo jausmą suteikiančių baltymų.

Aklas pasitikėjimas produktų etiketėmis

Ant skanėsto etiketės perskaitėte „Mažai riebalų“ ir pradėjote be jokios sąžinės graužaties kimšti? Neskubėkite – prieš tai paskaitykite, kiek tame produkte cukraus ir kalorijų. Gali būti, kad net ir mažai riebalų turintis gaminys pasižymės kosminiais kalorijų skaičiais, sparčiai didinančiais liemens apimtį.

Skystos kalorijos

Skaičiuodami kalorijas, dažnas žvelgia tik į maistą, visiškai užmiršdamas tai, kas išgeriama. Tai didelė klaida, kadangi įvairios prašmatnios kavos ir alkoholiniai kokteiliai turi daugiau nei 500 kalorijų. Net ir sultyse bei gaiviuosiuose gėrimuose esančios kalorijos greitai virs papildomais centimetrais. Kas baisiausia – tokie gėrimai apetito neslopina, todėl juos gerdami tikrai nesumažinsite suvalgomo maisto kiekio.

Per mažas vandens suvartojimas

Tai klaida, kurią ištaisyti labai paprasta. Vanduo yra būtinas stengiantis sulieknėti. Dehidratacija lėtina medžiagų apykaitą, o tai reiškia, jog per tą patį laiko tarpą sudeginsite mažiau kalorijų. Tyrimai rodo, jog 8 ir daugiau stiklinių per dieną išgeriantys suaugusieji numeta daugiau svorio nei tie, kurie tiek vandens neišgeria. Pabandykite išgerti po vieną stiklinę kiekvieno valgymo ar užkandžiavimo metu.

Pieno gaminių atsisakymas

Riebus pienas ir sūris lieknėjantiems – ne draugas, tačiau visiškas pieno produktų atsisakymas taip pat turi savų minusų. Kalciu aprūpintas kūnas žymiai greičiau sudegina nereikalingas kalorijas, todėl šio mineralo trūkumas gali tapti priežastimi, kodėl svoris nekrenta arba krenta labai lėtai. Kalcio papildai nepasižymi tokiu pačiu poveikiu, kaip iš pieno produktų gaunami mineralai, todėl neatsisakykite lieso pieno, varškės ar jogurto.

Nevengiate greitojo maisto restoranų

Net jei ketinate ten įsigyti tik salotų. Kažin, ar susilaikysite nenusipirkę kaloringo pieno kokteilio, o ir prie salotų patiekiamas padažas ar apkepta vištiena nėra tokie nekalti, kaip gali pasirodyti. Vienas užsukimas esant laiko trūkumui gali virsti įpročiu ir visai netrukus į greitojo maisto restoranus užsuksite kiekvienos darbo dienos pabaigoje.

Lipate ant svarstyklių kasdien

Tai neteikia jokios naudingos informacijos, o be to, gali atimti bet kokį ūpą ir motyvaciją stengtis toliau. Daug svarbiau stebėti ilgalaikius (kad ir savaitinius) rezultatus. Jei užsibrėšite realistišką tikslą (pavyzdžiui, per savaitę numesti pusę arba vieną kilogramą), tai didelė tikimybė, jog užlipę ant svarstyklių neliksite nusivylę ir pakelsite sau nuotaiką. Tuo tarpu rezultatų nerodantis kasdienis svėrimasis greitai pasibaigs dingusia motyvacija.

Nerealių tikslų išsikėlimas

Jei pasakėte sau, jog per savaitę numesite 10 kilogramų – iš karto užprogramuosite save nesėkmei. Sunkių pastangų dėka atsikratę tik kelių kilogramų, jausitės nepasiekę tikslo ir tikriausiai nuspręsite nebesistengti toliau. Realistiški tikslai yra lieknėjimo pagrindas, todėl jei nežinote, kiek kilogramų numesti yra normalu nepakenkiant sveikatai – pasitarkite su treneriu, dietologu ar tiesiog šeimos gydytoju.

Nesportuojate

Kai nesportuojate, tai visas viltis sulieknėti dedate tik į dietą. Tačiau pagalvokite – pradėję sportuoti galėsite valgyti daugiau ir įvairesnio maisto. Galbūt kartais pasimėgauti ir vienu kitu desertu, visiškai nesustabdydami nepageidaujamų riebalų tirpimo. Svarbiausia atrasti treniruotes, kurios Jums patiems patinka – juk tai nebūtinai turi būti sporto klubas su sunkiais svarmenimis ir sudėtingais treniruokliais. Nuo plaukimo iki baleto – bet kuri fizinė veikla padės ne tik lieknėti, bet ir įnešti įvairovės į kasdieninę rutiną.

„iPhone“; „Android“. Sekite mūsų naujienas ir Facebooke!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis