Mezgimas – nieko nekainuojantis, bet veiksmingas vaistas

Mezgimas dažnai prisimenamas artėjant žiemai, pasipuošti ir kitus papuošti savo megztais rankdarbiais be galo malonu. Galbūt jau dabar vieną kitą vakarą skiriate pasisėdėjimui su mezginiu rankose, juk šventės visai čia pat. Pasirodo, mezgimas yra ne tik naudingas, bet ir protinę veiklą stimuliuojantis, daugybę ligų gydantis užsiėmimas.

Susikaupimas ir pasikartojantys veiksmai mezgimo metu padeda atsipalaiduoti, nuramina. Tai tarytum tam tikra meditacijos forma, mažinanti spaudimą ir normalizuojanti širdies ritmą. Kolumbijos universiteto (JAV) Gydytojų ir chirurgų koledžo psichiatrė bei psichoanalitikė Carrie Barron teigia, kad susikaupimas ir ritmingas veiksmų kartojimas mezgant nuramina, atpalaiduoja – ši veikla ypač naudinga tiek smegenims, tiek mūsų bendrai savijautai, nes rankų ir smegenų darbas yra susijęs. Net 60 % smegenų paviršiaus reguliuoja būtent rankų darbą, todėl jei šios negauna pakankamai veiklos, smegenys aptingsta. Mezgimas ir nėrimas vąšeliu mažina ne tik spaudimą, normalizuoja širdies ritmą, bet ir slopina stresą, todėl tai puiki terapija po įtemptos darbo dienos.

COATS Lietuva archyvo. nuotr.

Megzdami deriname abiejų rankų darbą, skaičiuojame mezginio akis ir taip verčiame dirbti abu smegenų pusrutulius. Dėl ritmingo veiksmo kūnas nurimsta ir atsipalaiduoja. Teigiama, jog mezgimas yra vienas iš būdų užkirsti kelią protinėms ligoms, pavyzdžiui, demencijai (silpnaprotystei). „Mayo“ neurologijos akademijos Amerikoje studijos parodė, kad mezgimas ir nėrimas vąšeliu beveik perpus sumažina tikimybę sumenkti atminčiai.

COATS Lietuva archyvo. nuotr.

Mezgimas vienam vėlyvais rudens ar žiemos vakarais šiltuose namuose – puiki atpalaiduojanti terapija, tačiau pastebėta, kad mezgimas grupėje yra dar naudingesnis. Megzdami kartu žmonės dalijasi informacija, pataria vieni kitiems, taip pat pasipasakoja, į kinetinį darbą yra įtraukiamas intensyvesnis mąstymas, todėl smegenų veikla skatinama dar labiau. Įrodyta, kad mezgimas kartu padeda atsikratyti sielvarto dėl netekčių, prarastų mylimųjų, mažina depresiją, padeda socializuotis.

Grupinio mezgimo terapijos gali būti taikomos, kai siekiama sumažinti panikos priepuolius, atsikratyti žalingų įpročių, pavyzdžiui, rūkymo. Taip pat mezgimas grupėse padeda greičiau atsigauti po sudėtingo gydymo, pavyzdžiui chemoterapijos, traumų, priklausomybės ligų (nervinės anoreksijos ir pan.). Mezgant lengviau išgyventi nemalonias emocijas, apninkančias po persileidimų, skyrybos ir kitų netekčių.

COATS Lietuva archyvo. nuotr.

COATS Lietuva archyvo. nuotr.

Mezgimas, tai ne tik antidepresantas, bet ir naudinga veikla, juk numegzti galime tiek daug! Šįmet mezginiai užkariavo mados olimpą. Madingi ne tik įvairiausi megztiniai, megztos suknelės, kelnės, bet ir aksesuarai, nuo kepurių, pirštinių iki stilingų krepšių.

Daugiau apie mezgimo siūlus skaitykite www.coatscrafts.lt, www.makeitcoats.com, www.knitrowan.com arba www.redheart.com

Jei norite išmokti megzti, kreipkitės į mezgimo klubus, esančius parduotuvėse „kaSiūlai“ (Vilniuje tel. 8 682 31492, Kaune tel. 8 682 27187) ir „Mezgimo zona“ (Vilniuje tel. 8 676 43 668).

Sveikiname laimėtojas:

Živilę Jasaitienę,
Danutę Kepežinskienę,
Rasą Kiminienę,
Mildą Čekanauskienę,
Kristiną Alejūnaitę.

Kaip atsiimti prizą, informuosime el. paštu.

Užsakymo nr.: PT_66296806

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis