3 kūno dailinimo programos, kurias galima pritaikyti ir namuose

Nedidelės investicijos ir veiksmų laisvė – labai viliojamas pasiūlymas toms, kurios linkusios padūsauti, kad jau pats laikas ko nors imtis. Kūno dailinimo programos, kurias galima pritaikyti sau nelankant sporto klubo, – vis labiau ryškėjanti tendencija. Kokie jos pliusai ir minusai?

Seksuali – per valandėlę

Tai, kas padeda 41-erių metų modeliui ir trijų vaikų mamai Svetlanai Griaznovai išlaikyti puikią figūrą, nesunku prisitaikyti kiekvienai. Programą „Physique 57“ – intensyvaus judėjimo valandėlę namų sąlygomis – jos autorė amerikietė Jennifer Vaughan Maanavi skatina palydėti šūkiu: „Nepraleisk gyvenimo gulėdama!“

physique57.com

Viso kūno riebalus tirpdančią ir raumenis stangrinančią programą (ši trunka 57 minutes) yra pamėgęs visas būrys pramogų pasaulio įžymybių, tarp jų – aktorės Demi Moore ir Emmy Rossum.
Programą „Physique 57“ šokėjos patirtį turinti Jennifer sukūrė 2005-aisiais kartu su kita žinoma trenere Tanya Becker. Autorės tikina, kad pagrindinis šios programos privalumas – galimybė per labai trumpą laiką susikurti seksualiai atrodančią figūrą. Veiksmingumo garantas – intensyvumas ir tempimo pratimai. Šie labai paprasti, bet atlikti juos reikia greitai ir sunkėjančia tvarka. Intensyvus raumenų darbas kaitaliojamas su tempimo pratimais. Intensyviai dirba širdis, kūnas gauna daug deguonies, būtino medžiagų apykaitai suaktyvinti, o riebalus kūnas verčia energija, kurios reikia intensyviai dirbantiems raumenims.

physique57.com

Kalbant apie seksualumą, paslaptis ta, kad „Physique 57“ puikiai stangrina užpakaliuką, o sustiprėjusi širdis tikrai leis pakelti intensyvesnį krūvį miegamajame. Neatsitiktinai daug dėmesio skirta ir rankoms sutvirtinti – juk norėsis pademonstruoti puikią figūrą vilkint dailią berankovę suknelę.

physique57.com

Pliusas. Nesunku įsigyti programos vaizdo įrašų, pasižiūrėti klipų internetu, įsigyti knygų. Galima paskaityti šios programos gerbėjų tinklaraštį, pačiam pasidalyti patirtimi. Pagrindinės priemonės – baleto lazda (šią lengva pakeisti kėde su atlošu) ir kamuolys.

Minusas. Nepatiks toms, kurios nemėgsta baleto ir nori užsiauginti daugiau raumenų.

Noriu bikinio

Ne tik liekna, bet ir tvirta – štai koks moters figūros tipas šiuo metu, regis, yra pats geidžiamiausias. Užkratą pasėjo australė trenerė Kayla Itsines (23 m.). Jos programos „Bikini Body“ laikosi daugybė moterų visame pasaulyje.

Vida Press

Socialiniame tinkle „Instagram“ K. Itsines turi daugiau nei milijoną sekėjų. Užuot siekusi atkreipti dėmesį į save pačią, Kayla sceną užleido moterims, kurios laikosi jos sukurtos 12 savaičių programos. Prieš ją pradėdamos ir ją baigusios aktyvistės nusifotografuoja, o paskui paskelbia nuotraukas. Akivaizdūs figūros pokyčiai įkvepia dar daugiau moterų.

K. Itsines yra išleidusi du praktinius vadovus: treniruočių knygelę „Bikini Body Training Guide“ ir mitybos gidą „Nutrition HELP Guide“.

Vida Press

Kaylos programos esmė – apibrėžtas laikas. Dvylika savaičių nėra tiek daug, kad negalėtum ištverti. Kita vertus, tiek laiko pakanka, kad susiformuotų nauji įpročiai ir kiltų noras sportuoti toliau. Aiškiai išdėstyta seka ir tikslūs mitybos nurodymai padeda nenuklysti į lankas ir saugo nuo klaidų, daromų dailinant kūną savarankiškai. Be to, visada yra su kuo pasitarti, juk internetinė Kaylos sekėjų bendruomenė tokia didelė. Lietuvos interneto forumuose taip pat galima rasti moterų, dailinančių figūrą pagal programą „Bikini Body“, tik be nuotraukų. Užtat patirtimi merginos dalijasi noriai, ypač – apie tai, ką valgo. Kad programa veiksminga, bet nelengva, liudija jų dejonės, jog jaučiasi kaip sulaužytos, įstringa pirmąją savaitę ir apgaudinėja save atidėliodamos treniruotes.

Vida Press

Pliusas. Disciplinuojami programos įrankiai – nuotraukos prieš ir po, treniruočių kalendorius, kurį reikia nuolat pildyti. Internete galima rasti žmonių, kurie pasidalytų K. Itsines parašytais praktiniais vadovais, tad gali būti, kad į naujas žinias nereikės investuoti.

Minusas. Pratimams atlikti reikia papildomų priemonių – šokdynės, lanko, svarelių, kalorijas skaičiuojančio prietaiso, suoliuko. Jei nesinori išlaidauti ir namuose nėra pakankamai vietos sporto inventoriui laikyti, tenka pasukti galvą, kaip išsiversti be jų. Pratimus svarbu daryti intensyviai. Reikia ir bėgioti, o tai patinka ne visoms.

Taikinys – kritinė zona

Daugelis sportuojančių moterų žino – atsikratyti pilvo riebalų yra visų sunkiausia. JAV įžymybių trenerė Lauren Roxburgh (36 m.) tikina, kad jos sukurta pratimų sistema „Body Breakthru“ šią problemą padeda išspręsti itin lengvai. Kurdama savo programą amerikietė pritaikė senas žinias apie fasciją – jungiamojo audinio plėvelę, gaubiančią mūsų raumenis ir palaikančią organus. Fascijos įtaką žmogaus sveikatai pirmoji pasaulyje suprato danų mokslininkė Ida P. Rolf. XX a. ketvirtąjį dešimtmetį ji sukūrė vardinį struktūrinės integracijos metodą. O šį, pritaikiusi savo 20 metų patirtį studijuojant sielos ir proto paslaptis, mitybą, pilatesą, ir netgi transcendentinę meditaciją, L. Roxburgh modifikavo.

laurenroxburgh.com nuotr.

Silpstanti fascija – ne vienintelis veiksnys, lemiantis nepageidaujamus kūno pokyčius. JAV įžymybių trenerė mėgsta pabrėžti, kad kūnas yra tiesioginis mūsų emocijų atspindys, tad kaip jaučiamės, taip ir atrodome. Be to, gravitacijos jėga ir kūno svoris nuolat tempia audinius žemyn, tad mažėja atstumas tarp šonkaulių ir klubikaulių, o liemuo trumpėja ir storėja. Be to, tai neigiamai veikia virškinimą, medžiagų apykaitą, kraujotaką, visų vidaus liaukų veiklą. Ima stigti deguonies, kyla uždegimų. Norint vėl gražiai atrodyti ir turėti energijos, reikia išsitempti.

Liekną liemenį garantuojanti mankšta daroma namie vos 15 minučių. Pagrindinė priemonė – volelis. Pratimai su juo stiprina fasciją, padeda ištempti kūną, masažuoti, atpalaiduoti ir sutvirtinti raumenis. Ką tik pagimdžiusių moterų liemeniui tokia mankšta – tarsi pirmoji pagalba, nes padeda grąžinti pilvo ištemptai fascijai normalią formą. Tinka ir norinčioms modeliuoti figūrą, atsikratyti streso, atrodyti ir jaustis jaunoms, netgi numalšinti kai kuriuos skausmus.

Vida Press

Pliusas. Volelis – paprasta ir nebrangi priemonė. Be to, šios programos nebūtina laikytis griežtai, o norimus pratimus lengva derinti su kita mankšta.

Minusas. L. Roxburgh interneto svetainėje www.laurenroxburgh.com pateikti tik keli vaizdo įrašai. Visos programos teks palaukti iki 2016-ųjų – iki bus išleista L. Roxburgh knyga „ROLLER Rx: Foam Roll Your Way to a Taller, Slimmer, Younger You, a 15-minute-a-day, at-home program that sculpts and tones the fascia“.

****

Skaitykite Moteris.lt naujienas ir savo išmaniajame telefone. Parsisiųsti programėles: „iPhone“; „Android“. Sekite mūsų naujienas ir Facebooke!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis