Ar gimdyti po 40-ies? Vėlyvas nėštumas apipintas daugybe mitų

Prieš kelis dešimtmečius nėštumą po 40-ies laikė gana pavojingu. Bet pastaraisiais metais gerokai padaugėjo moterų, nusprendusių gimdyti tokio amžiaus.

Svarbiausia – įvertinti potencialią riziką iki pastojimo, o paskui užsitikrinti reguliarią ginekologo priežiūrą.

Vėlyvas nėštumas apipintas daugybe mitų ir prietarų, todėl ryžusis gimdyti 40 metų moteris patiria abejonių, išgyvena baimę, o kartais yra tiesiog atkalbinėjama nuo šio žingsnio. Tokiu atveju vertėtų objektyviai įvertinti situaciją, taip pat suprasti, kad dauguma stereotipų praktikoje nepasitvirtina.

Manoma, kad po 40-ies moters sveikata prastesnė nei jaunystėje. Bet tai reliatyvi teorija. Jei moteris savimi rūpinasi, sportuoja, teisingai maitinasi, neturi žalingų įpročių, chroninių ligų, jos organizmas bus sveikesnis nei 20-ies metų savimi nesirūpinančios merginos. Šiuo atveju amžius nesvarbus, jis neturi tapti kliūtimi planuojant nėštumą.
Tiesa, net ir puikiai jaučiantis, prieš nėštumą reikia pasitikrinti sveikatą. Nešiojant kūdikį gali išryškėti ligos, kurių požymių iki šiol nebuvo.

Planuojant nėštumą po 40-ies ne mažiau dėmesio reikia skirti sąnarių būklei ir kraujo hemostazei. Problemos dėl spaudimo, silpnos kraujagyslės – visa tai gali turėti neigiamų padarinių nėštumui. Ne mažiau pavojingas ir padidėjęs kraujo krešumas. Šis ypatumas gali nekelti sunkumų, bet pastojus atsiranda trombofilijos rizika, kuri gali ne tik apsunkinti vaisiaus vystymąsi, bet ir apskritai sukelti jo mirtį.

Didžiausias nėštumo po 40 –ies pavojus – susilaukti vaiko su genetinėmis anomalijomis. Statistiniais duomenimis, būtent amžius didina chromosomų nukrypimų atvejų tikimybę: iki 30 m. tik viena iš 1500 moterų rizikuoja pradėti kūdikį su Dauno sindromu, po 40-ies su šia diagnoze susiduria kas 20-a nėščioji. Deja, prevencinių metodų šiuo atveju nėra. Esant vėlyvam nėštumui telieka tirti vaisių, norint anksti išsiaiškinti, ar vaisius sveikas.

Nėštumo po 40-ies pavojai susiję su hormonų ir lytinės sistemos persitvarkymu. Moteriai kyla rizika neišnešioti vaisiaus, per anksti pagimdyti. Tokio amžiaus moterims kur kas dažniau rekomenduoja gulėti ligoninėje, Cezario pjūvį. Reikia suprasti, kad taip galima žymiai sumažinti potencialių grėsmių.

Jei nusprendėte gimdyti po 40-ies, išsirinkite patyrusį ginekologą, vykdykite visus jo nurodymus, neklausykite tų, kas bandys jus gąsdinti. Nėštumas tokiame amžiuje turi daug pliusų: atsinaujins visos organizmo sistemos, sumažės krūties ir lytinių organų vėžio rizika, nusikels menopauzė. Pagimdžiusi po 40-ies pajusite stiprų stimulą dar labiau savim rūpintis, kad kuo ilgiau išliktumėte energinga ir aktyvi dėl savo vaiko.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis