10 gudrių patarimų, norintiems sulieknėti

Numesti nepageidaujamus kilogramus nėra taip sudėtinga, kaip galbūt atrodo – griežta dieta ir sunkus sportas nėra būtina.

Siūlome Jums dešimt paprastų patarimų, kurie padės atsikratyti nenorimo svorio:

1. Pridėkite, o ne atimkite. Vietoj savęs ribojimo, pabandykite į savo dietą įtraukti sveikus produktus, kuriuos mėgstate – į pusryčių meniu įtraukite mėgstamas uogas, priešpiečiams suvalgykite mėgstamą vaisių, o mėgiamomis daržovėmis pagardinkite sriubas ir troškinius. Žinoma, svarbu nepadauginti ir pasiskaičiuoti per dieną suvartojamų kalorijų kiekį.

2. Pamirškite varginantį sportą. Sportas – tai nebūtinai svarmenų kilnojimas sporto salėje ar bėgiojimas ant bėgimo takelio. Pabandykite deginti kalorijas tiesiog būnant judresniais – ilgiau pasivaikščiokite lauke su šunimi, saulėtą dieną pasivažinėkite dviračiu, žiemą kartu su vaikais žaiskite sniege, vietoj lifto rinkitės laiptus arba tiesiog pasimėgaukite geru seksu.

3. Daugiau vaikščiokite. Netgi penkių minučių pasivaikščiojimas jau yra pasivaikščiojimas. Jeigu važinėjate viešuoju transportu, išlipkite viena ar dviem stotelėmis anksčiau, o jei turite savo nuosavą automobilį, dažniau palikite jį kieme ir eikite pėsčiomis – tokiu būdu ir sudeginsite kalorijų, ir tausosite gamtą.

4. Palengvinkite mėgstamus produktus. Tarkime, jei labai mėgstate grietinę, pabandykite ją pakeisti natūraliu liesu jogurtu. Mėgstamus gaiviuosius gėrimus pakeiskite šviežiai spaustomis sultimis, jei esate vyno mėgėja, gerkite baltąjį, skiestą vandeniu. O jei mėgstate išgerti alaus, geriau rinkitės šviesųjį, nes šis turi mažiausiai kalorijų.

5. Gerkite daug vandens. Prieš valgant išgerkite bent stiklinę – jausitės ne tokia alkana ir suvalgysite mažiau. Vandenį galite paskaninti citrina, mėtų lapeliais, apelsinų skiltelėmis arba kitais mėgstamais vaisiais ar uogomis. Žinoma, neperlenkite lazdos – per didelis vandens kiekis nėra gerai Jūsų inkstams.

6. Dalinkitės. Pyragu, alumi arba tiesiog patiekalu restorane pasidalinkite su savo antrąja puse ar drauge. Tokiu būdu ne tik mažiau suvalgysite, bet ir sutaupysite pinigų. Jei sportuojate, darykite tai ne viena – važinėjantis dviračiu, pasiūlykite prisijungti ir draugei. Psichologai teigia, jog kai žmogus nori kažkur tobulėti, geresni rezultatai yra pasiekiami tada, kai žmogus dirba ne vienas, o kompanijoje.

7. Pasigarsinkite muziką. Žiūrėdami televizorių, pasirodžius reklamai, vietoj sėdėjimo ant sofos ir laukimo, kada reklamos pasibaigs, geriau įsijunkite mėgstamą dainą ir pašokite. Svarbu nedrybsoti ant sofos, o pajudėti.

8. Atkreipkite dėmesį į indų dydį. Jei suvalgysite mažesnę porciją didelėje lėkštėje, nesijausite pasisotinę. Geriausia rinktis mažesnius indus – mažesnė lėkštė sudarys įspūdį, jog porcija didesnė. Desertus taip pat valgykite iš mažesnių indų, pavyzdžiui, neriebius ledus kabinkite mažesniu šaukšteliu nei įprastai.

9. Susiraskite daugiau veiklos. Daugelis užkandžiaujame iš nuobodulio, kai nėra ką veikti. Kai esame užsiėmę, laiko, kada pavalgyti, turime mažiau. Pabandykite surasti veiklą, kuri patiktų Jums ir neturėtų nieko bendra su maistu – galbūt tai joga, piešimas, grojimas kokiu nors instrumentu ar tiesiog knygų skaitymas?

10. Būkite kantrūs. Svoris nenukris per vieną dieną. Pradžioje bus sunku, tačiau turėkite omeny, kad kuo toliau, tuo lengviau bus mesti nepageidaujamus kilogramus. Stebėkite savo svorį – mažėjantis skaičius ant svarstyklių bus puiki paskata nenuleisti rankų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis