15 kilogramų atsikračiusi Aina: visiškai pakeičiau mitybą

Daugiau nei prieš metus pagimdžiusi Aina Bartosevičienė (27 m.) gimdymo metu priaugo 23-us kilogramus, kurie neskubėjo tirpti. Kaip moteriai sekėsi įgauti net lieknesnes nei buvo kūno formas?

Kas paskatino Jus atsikratyti nepageidaujamų kilogramų?

Nėštumo metu priaugti kilogramai neatrodė baisūs, kol nepagimdžiau. Tada suvokiau, kad visiškai neturiu ką apsirengti, nes nėštumo rūbai jau buvo per dideli, kadangi pilvukas po gimdymo traukėsi, o rūbai nešioti iki nėštumo buvo akivaizdžiai per maži. Teko naujinti garderobą ar net skolintis mamos drabužius. Tai, aišku, ir paskatino susimąstyti apie svorio metimą. Be to, žvelgiant į nuotraukas prieš nėštumą ir po gimdymo suvokdavau, kad reikia pradėti jau DABAR.

Ar esate mėginusi mesti svorį anksčiau?

Anksčiau niekada neteko pergyventi dėl per didelio svorio. Buvo momentų, kai sulieknėdavau savaime arba priaugdavau šiek tiek, bet žinojau, kad tai neilgam. Nėštumo metu svėriau 72 kg, po gimdymo – 64 kg, po metų – jau 49 kg. Tad iš viso numečiau 23 kilogramus.

Asmeninio albumo nuotr.

Ko ėmėtės, norėdama sulieknėti?

Po gimdymo daug dėmesio skyriau mitybai, nes žindžiau, ir tai buvo gera proga išmokti valgyti sveikai, subalansuotai. Pirmą pusmetį svoris krito labai lėtai. Buvau nepatenkinta savo išvaizda, bet kitus 6 mėnesius svoris tiesiog pradėjo tirpti. Valgiau ir toliau sveikai, pradėjau namuose daryti pratimus pagal youtube.com rastus vaizdelius, kasdien ryte darydavau mankštą, bet svorio nukrito net per daug. Kreipiausi į šeimos gydytoją, jos nuomone, tai – dėl žindymo, ir turėčiau džiaugtis numestu svoriu. Kai dukrytei suėjo metukai, nusprendžiau, kad reiktų pradėti taisytis svorį jau į didesnę pusę. Taigi dabar sveriu 56 kilogramus.

Kokie maisto produktai bei valgymo įpročiai labiausiai pasiteisino?

Nustojau valgyti pusryčiams sumuštinius. Kiekvieną rytą pradėdavau avižine koše, pagardindama ją įvairiomis uogomis. Kasdien per pietus valgau įvairias sriubas. Į savo racioną įtraukiau daugiau šviežių vaisių ir daržovių. Praktiškai nebevalgau bulvių, vietoj jų garnyrui naudoju garuose virtas daržoves, grikius, ryžius arba įvairių žolių – salotų, kopūstų lapus, o mėsą valgau tik liesą. Stengiuosi išvis nevalgyti vakarais (maždaug po septintos valandos vakaro), o jei atsitinka, kad link vakaro išalkstu, tai suvalgau grūdėtos varškės indelį su mėgstama uogiene, geriausia – kuo mažiau saldinta. Atsisakiau daug cukraus turinčių saldumynų, juos keičiau vaisiais.

Asmeninio albumo nuotr.

Ar sportui skyrėte didelį dėmesį?

Svoris ir mityba būtinai turi vienas kitą palaikyti ir vienas kitam padėti. Nebūtinai reikia atsisakyti visko, ką labiausiai mėgsti, bet galima viską draugiškai suderinti ir pakoreguoti, juk ne į fitneso čempionatą ruošiuosi. Tad sportuoju saikingai, ir šiandien valgydama per daug savęs neriboju, nors ir pagalvoju, ką čia sveikesnio pasigaminus. Sportuoti galima ir namuose, kai lauke šilta, galima bėgioti ar važinėtis dviračiu, svarbu prisiversti ir daryti tai reguliariai.

Kas metant svorį buvo sunkiausia?

Sunkiausia buvo suvokti pamačius nuotraukas, kad dar negrįžai į tą svorį, kuris buvo iki gimdymo, kad pasikeitė kūno formos, raumenys atrofavosi. Reikėjo tikrai prisiversti pasportuot namuose. Dabar tai darau sporto klube du kartus per savaitę ir labai džiaugiuosi rezultatais.

Ką patartumėte moterims, norinčioms numesti svorio?

Patarčiau nepersistengti ir nenorėti visko iš karto. Kantrybės! Visko pasieksite su laiku, tik reikia norėti, tikėti ir link to eiti. Peržiūrėkite savo mitybą, pakoreguokite, ir po truputį pakeiskite savo valgymo įpročius. Pridėkite sportą, nesvarbu - namuose ar salėje, svarbu pradėti tai daryti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis