Negalintiems atsitraukti nuo darbų – sveikatą ir laiką tausojantys gydymo metodai

Šiais laikais daugeliui mūsų liga – pati blogiausia žinia, nes tenka keisti darbo grafiką ir gyvenimo būdą, griūva įprasta dienotvarkė. Žmonės, susidūrę su sveikatos problemomis, nori rasti kuo daugiau reikalingų paslaugų vienoje vietoje ir kuo greičiau tas problemas išspręsti.

Dėl spartaus gyvenimo tempo jie trokšta kuo kokybiškesnių paslaugų ir kuo greičiau. Medicinos įstaigoje pacientams svarbiausia patogumas ir tikslumas.

Su sveikatos sutrikimais siekiama susidoroti greitai ir operatyviai, kadangi susirgti – tolygu prarasti padėtį visuomenėje, statusą, kitaip tariant, sulėtinti įprastą gyvenimo tempą, ko daugelis žmonių tiesiog negali sau leisti. Todėl šiandien viena sparčiausiai besivystančių medicinos sričių tampa tausojanti chirurgija. O gydytojų darbe svarbiausiu tampa tikslumas – tiek diagnozuojant, tiek parenkant gydymo būdus.

„Medicinos galimybės jau leidžia atlikti itin tikslius tyrimus, skirti tinkamą, būtent tam pacientui efektyvų gydymą ir taip pasiekti geriausių rezultatų“, – apie vis didėjančias galimybes medicinoje pasakoja „Northway“ chirurgijos skyriaus vedėjas, medicinos mokslų daktaras, kraujagyslių chirurgas Gintaris Vilkevičius.

„Northway“ chirurgijos skyriaus vedėjas, medicinos mokslų daktaras, kraujagyslių chirurgas Gintaris Vilkevičius
M. Ambraso nuotr.

Tikslus ligos diagnozavimas – gydytojo žinių ir profesionalumo išraiška

„Pastaraisiais metais pakito porų, susiduriančių su vaisingumo problemomis, poreikiai: šeima nori susilaukti vaiko, o ne vaikščioti iš vienos medicinos įstaigos į kitą varginantiems, ilgai trunkantiems tyrimams. Tokius operatyvaus problemos sprendimo lūkesčius jaučiame ne tik nevaisingumo gydymo srityje“, – apie pakitusius pacientų poreikius pasakoja „Northway“ medicinos ir chirurgijos centro gydytojas akušeris ginekologas Rolandas Žiobakas.

Gydytojas dalijasi patirtimi, kad medicinoje svarbu ne tik rezultatas, bet ir žmogaus gyvenimo kokybė procedūrų ar gydymo metu. Kad tai įgyvendintume, būtina tiek aukšta profesinė specialistų kvalifikacija, tiek ir kokybiška medicininė įranga. Tyrimai turi būti minimaliai invazyvūs ir labai tikslūs, atliekami greitai, kokybiškai, neatitraukiant žmonių nuo profesinės veiklos, pateikiant labai aiškias rekomendacijas ir galimo gydymo gaires.

Jaukios pooperacinės palatos
M. Ambraso nuotr.

„Svarbiausias veiksnys tiksliai ir teisingai diagnozuojant ligą – gydytojo kompetencija, žinios bei visapusiškas atsidavimas savo profesijai. Jei patyręs gydytojas dar turi galimybę dirbti su šiuolaikiška kokybiška medicinine aparatūra, tai tiek pacientams, tiek ir medicinos įstaigai labai pasisekė“ – teigia R. Žiobakas.

Tausojanti chirurgija – kas tai?

„Northway“ medicinos ir chirurgijos centruose Vilniuje ir Kretingoje kasdien atliekamos ortopedinės-traumatologinės, ginekologinės, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos, kraujagyslių chirurgijos ir kitos operacijos. „Operacijos atliekamos tausojančiais chirurginiais metodais – artroskopiniu, histeroskopiniu, laparoskopiniu, radiochirurginiu ar lazeriniu. Jų metu intervencija į organizmą būna minimali, o pooperacinis laikotarpis lengvas ir trumpas. Po tokių operacijų pacientai išleidžiami gydytis į namus jau po kelių valandų arba kitą dieną“, – pasakoja gydytojas G. Vilkevičius.

Ypatingai moderni įranga ir aukščiausios kvalifikacijos gydytojai sukuria itin plačias gydymo galimybes ir palankias sąlygas besioperuojantiems pacientams. Medicinos ir chirurgijos centre „Northway“ naudojama tik nauja, iš patikimiausių aukščiausią kokybę garantuojančių gamintojų, įsigyta įranga bei medicininiai operacinių instrumentai.

Tikslumas - svarbiausia
M. Ambraso nuotr.

Tačiau medicinos įranga, kaip ir muzikos instrumentas, suskamba tik talentingo profesionalo rankose. Todėl medicinos ir chirurgijos centre „Northway“ suburti patyrę aukščiausios kvalifikacijos medikai, chirurgai. „Turime eiti koja kojon su modernėjančia medicina, todėl kiekvienam gydytojui ypač svarbu, net turint ilgametę patirtį, nuolat tobulinti savo kvalifikaciją, dalyvauti mokslinėje veikloje“, – tvirtina „Northway“ medicinos ir chirurgijos centrų generalinė direktorė Diana Bumelytė.

Šiandien pacientai nori žinoti viską

Ar esate susidūrę su situacija, kai ko nors pasiteiravęs gydytojo išgirstate atsakymą, kad „mes viskuo pasirūpinsime, juk ne jūs gydytojas“ arba „dabar visi skaito informaciją internete ir tampa gydytojais“. Toks atsakymas nėra malonus.

Komandinis darbas ypač svarbus rezultatui
M. Ambraso nuotr.

„Šiandienos pacientas labai išprusęs, galų gale juk atliekama chirurginė intervencija, todėl bendravimas su pacientu, jam skiriamas laikas, suprantamai perteikiama informacija apie reikalingus tyrimus, diagnozę ir gydymą, detaliai aptariama operacijos eiga, tiksli paslaugų kaina yra būtini siekiant geriausių rezultatų. Mes turime atsakyti į visus pacientui kylančius klausimus“, – patirtimi dalijasi „Northway“ chirurgijos skyriaus vedėjas.

Taip pat svarbu, kad pacientai būtų globojami ne tik vizito medicinos įstaigoje metu – turi būti domimasi, kaip sekasi sveikti po operacijos ir pacientui išvykus į namus. Tuomet stebima žmogaus būklė, rekomenduojamos ne tik gydymo ar reabilitacijos, bet ir sveikatos stiprinimo, prevencinės procedūros. „Toks santykis tarp gydytojo ar medicinos įstaigos ir paciento išplečia tausojančio gydymo sąvoką. Šiuolaikinės technologijos, kai vadovaujamės teisingu požiūriu leidžia tausoti žmogaus laiką ir sveikatą ne tik problemoms jau prasidėjus, bet neretai ir užbėgti joms už akių“, – teigia gydytojas ortopedas-traumatologas Aleksas Makulavičius.

„Northway“ centro gydytojai
M. Ambraso nuotr.

Daug dirbančių pacientų poreikiai kitokie

Operacijos ar kitos gydymo procedūros nėra malonios niekam. Tačiau itin daug dirbantiems ar savo verslą turintiems žmonėms ypatingai sunku rasti tam laiko, todėl gydymas yra nuolat atidėliojamas, tai, pasak A. Makulavičiaus, situaciją gali pabloginti. Todėl vis daugiau pacientų ieško galimybių gydytis moderniose įstaigose tausojančiais chirurginiais metodais, kur tiek tyrimus, tiek konsultacijas, tiek operacijas ir pooperacinę reabilitaciją galima gauti nesiblaškant ir neieškant specialistų, vienoje vietoje. Taip pat daugumai itin svarbu turėti galimybę grįžti prie darbų greitai, o gal net iš karto po operacijos.

Chirurgijos centre „Northway“ operacijos planuojamos neatidėliojant, pacientui patogiu metu. Chirurgijos centro tyrimų laboratorija įsikūrusi tame pačiame pastate, tad visi reikalingi priešoperacinių tyrimų rezultatai gaunami labai greitai.

„Northway“ medicinos ir chirurgijos centras Vilniuje
T. Bauro nuotr.

„Kažkada privatumas mažose vienvietėse ar dvivietėse palatose, bevielis interneto ryšys atrodė prabanga. Bet mes gerai pažįstame mūsų pacientus, jaučiame jų gyvenimo tempą ir kasdienybę. Prabanga jiems būtų tiesiog sveikti nedirbant, ilsintis. Visuomet raginame žmones sustiprėti, pailsėti, bet, kita vertus, suprantame jų poreikius. Daugelis šiais laikais dirba itin konkurencingoje aplinkoje, todėl greitos sveikimo ir grįžimo į darbą sąlygos jiems yra būtinybė“, – mintimis dalijasi „Northway“ medicinos ir chirurgijos centro generalinė direktorė Diana Bumelytė.

Užsakymo nr.: PT_69013036

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis