Kas iš tikrųjų nutiktų, jei nevalytum dantų ir tarpdančių

Faktai - pritrenkiantys.

Vieną dieną: visą parą neišsivalius dantų imtų formuotis plonas apnašo sluoksnis (lipnus darinys ant dantų, sudarytas iš bakterijų). Tikriausiai nepridarytų realios žalos per vieną dieną, bet pradžia jau padaryta. Blogas kvapas dažniausiai atsiranda po dviejų dienų.
Savaitę: dantų ir tarpdančių nevalius 7 dienas apnašų sluoksnis tampa kiek storesnis ir burnos kvapas tikrai ne pats geriausias. Taip pat, maždaug nuo trečios dienos jau matoma gingivito, vienos iš dantenų ligų, pradžia (dantenų uždegimas, kurio metu dantenos išburksta ir ima kraujuoti).

Mėnesį: 30 dienų nenaudojus dantų šepetėlio ir tarpdančių valymo priemonių bakterijos, kurios gyvena burnos ertmėje ima vadovauti. Dantenų paraudimas nebe vienintelė problema. Cukraus turinčių produktų vartojimas iš karto padidina dantų ėduonies riziką. Tai metas, kai ant dantų formuojasi baltos dėmelės, rodančios, kad emalis pažeistas. Tiesa, baltos dėmelės gali atsirasti dėl daugelio priežasčių (mitybos, genetikos ar fluorozės), tačiau šiuo atveju, tai rodo danties dekalcifikaciją – pirmą plika akimi matomą dantų gedimo ženklą.

Metus: jau praėjo 365 dienos be dantų ir tarpdančių valymo. Dantų pastos skonis seniai pamirštas. Burnos ertmėje esančios bakterijos prisideda prie dantų ėduonies vystymosi, ypač dėl cukraus turinčių produktų vartojimo. Tad po metus trukusio burnos higienos nepaisymo atsiranda skylės dantyse, padvigubėja apnašo kiekis ant dantų, stipriai pažengia dantenų uždegimas.

Vis dėl to, atsižvelgiant į žmogaus amžių, pažeidimų mastas skirtingas. Mūsų kūnai sukurti taip, jog apsaugotų save. Taigi, kai dantų nevalo jaunas žmogus, pasekmės būna mažesnės nei pagyvenusiam asmeniui. Jei penkiasdešimtmetis nutartų metus nevalyti dantų ir/ar tarpdančių, ypač jei tas žmogus dar turi sveikatos problemų, dantys pastebimai greitai imtų gesti ar atsirastų dantų paslankumas. Nevalant dantų ir tarpdančių daugiau nei metus pasekmės skaudžiausios – išsivysto periodontitas (liga, kurios metu uždegimas pažeidžia dantenas, ima tirpti kaulas).

Patarimas – neužtenka dantis valyti tik dantų šepetėliu, būtina pasirūpinti ir tarpdančiais. Naudokite tam skirtą tarpdančių siūlą ar tarpdančių šepetėlius. Rinkitės fluoro turinčią dantų pastą. Ir būkite sveiki.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis