J. Anusauskienės parodoje – ir onkologinėmis ligomis sergančių vaikų piešiniai

Vilniuje, miesto stiliaus centre „Europa“, antrame aukšte, šiuo metu eksponuojama fotografės Jurgos Anusauskienės, dailininko Marko Naidenkovo ir kompozitoriaus Donato Tamašausko paroda „neMATOMAS KELIAS“ išsiskiria ne tik originalia technika užfiksuotais darbais, bet ir mažųjų onkologinių ligoniukų specialiai parodai parengtais piešiniais.

Šią idėją fotografė nusprendė įgyvendinti kartu su onkologinėmis ligomis sergančiais vaikais besirūpinančio Vytauto Kernagio fondo projekto „Gėrio menas“ organizatoriais.

Vaikus ligoninėje J. Anusauskienė lankė kartu su M. Naidenkovu ir lenktynininku Benediktu Vanagu. Nusinešusi nuotraukų ir dažų trijulė papasakojo mažiesiems ligoniukams apie fotografiją ir parodos idėją, mokė tapyti ir pasidalino įspūdžiais apie automobilių sportą. Mažųjų darbai šiuo metu yra eksponuojami parodoje kartu su paveikslais.

V. Kernagio nuotr.

„Lankyti onkologinėmis ligomis sergančius vaikus teko ir anksčiau, žinojau, kad dažnai jie yra uždaresni bei ramesni. Visgi buvo gera matyti, kaip vaikai aktyviai klausinėja, domisi ir tapo. Tikiuosi, kad idėja drauge kurti bent maža dalele pripildė nepaparastai sudėtingą mažųjų gyvenimą šviesiomis spalvomis“, – apie vaikų įtraukimą į kūrybos procesą pasakoja parodos autorė J. Anusauskienė.

V. Kernagio nuotr.

Pasak fotografės, bendradarbiauti su projektu „Gėrio menas“ ji nusprendė nedvejodama.

„Fondų, padedančių onkologiniams ligoniams, yra ne vienas, visgi man buvo svarbu, kad „Gėrio menas“, pirmiausia, yra kūrybinės dirbtuvės mažiesiems ligoniukams. Kūryba – instrumentas, suteikiantis psichologinės stiprybės, padedantis sergančiam vaikui išreikšti jausmus. Be to, tai vienas būdų ištiesti pagalbos ranką“, – teigia J. Anusauskienė.

V. Kernagio nuotr.

Vienos iš projekto „Gėrio menas“ organizatorių Dalios Kernagienės teigimu, panašias iniciatyvas ir bendradarbiavimą su menininkais planuojama tęsti ir ateityje.

„Tikiuosi, kad tai nėra paskutinis gražaus bendradarbiavimo pavyzdys. „Gėrio meno“ pagrindinis tikslas yra suburti kuo daugiau bendraminčių, kurie padėtų onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams. Džiaugiamės, kad šį kartą turėjome galimybę dirbti su talentinga komanda“, – teigia D. Kernagienė.

V. Kernagio nuotr.

„Gėrio menas“ – nuo 2010 m. veikiančios nuolatinės kūrybinės dirbtuvės onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams. Septintus metus skaičiuojančio projekto „Gėrio menas“ tikslas – edukaciniai užsiėmimai vaikams kartu su įvairių sričių menininkais, kultūros bei meno organizacijomis, kurių metu ugdomi onkologinėmis ligomis sergančių vaikų ir jaunimo kūrybiškumas, meniniai ir bendrieji įgūdžiai. Projektą organizuoja Vytauto Kernagio labdaros ir paramos fondas.

V. Kernagio nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis