Kurie namų ruošos darbai sudegins daugiausiai kalorijų?

Tvarkytis namuose patinka nedaugeliui, tad ir vonios ar virtuvės valymas, skalbimas, lyginimas nėra patys mėgstamiausi užsiėmimai. Tačiau jei žinotumėte, jog tvarkymasis gali suteikti ir kitų, papildomų privalumų, pvz., deginti kalorijas ar padėti sulieknėti, galbūt rastumėte tam daugiau motyvacijos?

Nustatyta, jog tvarkymasis per savaitę sudegina bent 2000 kalorijų. Štai jums sąrašas labiausiai prakaituoti priversiančių darbų!

1. Vonios šveitimas

Šis darbas vos per 15 min. sudegina apie 100 kalorijų – tiek pat sudegintumėte atlikę 30 pritūpimų. Šveičiant vonią labiausiai stiprinami rankų ir pečių raumenys.

2. Skalbimas

Drabužių dėjimas į mašiną, išėmimas iš jos, jų lankstymas, džiovimas, išdžiuvusių nukabinimas – visa tai gali sudeginti 78 kalorijas per valandą.

3. Langų valymas

Jei jau sunkiai ką bematote pro savo langus, pats metas juos išvalyti, per valandą sudeginant 334 kalorijas – kiek ir padarius 40 atsispaudimų.

4. Indų plovimas

Jei kas vakarą praleisite bent 15 min. plaudamos indus, per savaitę sudeginsite 560 kalorijų. Palyginimui - tiek pat kalorijų sudeginama nuplaukus 2,5 km. O jei turite indaplovę ir kasdien pusvalandį prie jos praleidžiate kraudami ir išimdami indus, jau sudeginate 105 kalorijas.

5. Dulkių siurbimas

Kilimų siurbimas per pusvalandį sudegins 90 kalorijų – tiek pat, kiek ir 15 min. prie bokso kriaušės. Priklausomai nuo jūsų namų dydžio, dulkių siurbimas gali padėti ir priartėti prie rekomenduojamos 10000 žingsnių paros normos.

6. Dulkių šluostymas

Toks iš pažiūros nesudėtingas veiksmas kaip dulkių valymas per 15 min. sudegins bent 25 kalorijas – tiek pat, kiek ir viso kūno įtempimas dviems minutėms.

7. Lyginimas

Jei bent tris valandas per savaitę lyginate drabužius, sudeginsite tiek kalorijų, kiek ir apsilankę viename zumbos užsiėmime – 420. Net paprastas stovėjimas ilgesnį laiką degina kalorijas ir verčia dirbti jūsų raumenis. Pasistenkite lenktis prie lyginimo lentos taisyklingai bei keisti rankas, kad ir jos vienodai sustiprėtų.

8. Patalynės keitimas

Patalynės keitimas keturių asmenų šeimoje per 15 min. gali sudeginti 65 kalorijas – tiek pat, kiek ir energingas pasivaikščiojimas.

9. Grindų valymas

Jei šluostydami grindis praleisite bent pusvalandį, jau sudeginsite 145 kalorijas – tiek pat, kiek ir praleidę 15 min. ant bėgimo takelio.

10. Žolės pjovimas

Pjaudami žolę žoliapjove, kurią reikia nuolat stumti, per valandą sudeginsite 325 kalorijas.

11. Sodo darbai

Jei dirbate sode, per pusvalandį galite sudeginti 213 kalorijų – lygiai tiek, kiek ir 45 min. važiuojant dviračiu lygiu paviršiumi. Žemės kasimas, pavyzdžiui, stiprina pečius ir pilvo presą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis