Trisdešimtmetės pasakojimas: kodėl man reikėjo lytinių lūpų plastinės operacijos

Mūsų šalies moterys drąsiau ėmė kalbėti apie tai, kas jau ilgą laiką joms nedavė ramybės.

Nors anksčiau buvo manoma, kad moterys lytinių lūpų korekciją renkasi tik dėl estetinės išvaizdos ar noro atsikratyti tam tikrų kompleksų, plastikos chirurgai tvirtina, kad vis garsiau pradedama kalbėti apie tikrąsias lytinių lūpų deformacijos bėdas: nuolatinis diskomfortas ir skausmai jodinėjant, važiuojant dviračiu, lytinių santykių metu ar dėvint aptemptus drabužius. Vedinos paprastų norų – atsikratyti diskomforto ir skausmų, vis daugiau moterų ryžtasi pokyčiams.

Gydytojai teigia, kad lytinių lūpų asimetrija gali būti įgimta arba atsirasti po gimdymo, dėl amžiaus. Tokių moterų, kurioms ši tema aktuali, yra vis daugiau ir jos nebebijo apie tai kalbėti. Su šia problema susidūrusi trisdešimtmetė Austėja patvirtina, kad baigėsi tie laikai, kai moterys jautėsi suvaržytos ir nedrįsdavo apie savo moteriškas problemas kalbėti net su savo antrosiomis pusėmis.

„Turėjau įgimtą lytinių lūpų deformaciją ir apie tai kalbėti su savo vyru ar tuo labiau gydytoju man nebuvo gėda. Galbūt ir nebūčiau ieškojusi gydytojų pagalbos, nes estetinis vaizdas man bei mano mylimajam nekėlė nepatogumų. Tačiau negalėjau to suderinti su aktyviu gyvenimo būdu. Vos tik atrandu laisvesnę minutę, nepraleidžiu progos nubėgti į sporto salę ar asmeninį transportą iškeisti į dviratį. Anksčiau turėdavau gerai apmąstyti kiekvieną žingsnį: negalėdavau dėvėti aptemptų drabužių sportuojant, rinktis ilgesnių maršrutų su dviračiu – pradėdavau jausti diskomfortą ir skausmą lytinių lūpų srityje“, - atviravo Austėja.

Lytinių lūpų plastika plačiai atliekama visame pasaulyje

Gydytojai pasakoja, kad lytinių lūpų plastikos operaciją dažniausiai renkasi darbingo amžiaus moterys. Paklausus, ar šia tema vis dar kalbama nedrąsiai, gydytojas patvirtino, kad palyginus su vakarietiškos kultūros šalimis, dalis visuomenės vis dar mano, jog apie tai kalbėti gėda.

Operacijos metu pašalinamas lytinių lūpų perteklius

„Operacija nesudėtinga – skalpeliu pašalinamas lytinių lūpų perteklius, o procedūros metu naudojami tirpstantys siūlai. Norėčiau atkreipti dėmesį, kad po atliktos operacijos yra išsaugomas lytinių lūpų jautrumas, audinių faktūra ir pigmentacija. Operaciją galima atlikti taikant bendrinę arba vietinę nejautrą“, - pasakojo plastikos chirurgas Kęstutis Maslauskas.

Gydytojas priduria, kad jau po dviejų savaičių moterys gali grįžti prie sporto, o po keturių turėti lytinių santykių. Lytinių lūpų plastika yra per daug paprasta procedūra, kad apie ją reikėtų tiek daug diskutuoti viešoje erdvėje ir teisti tas moteris, kurios nori jaustis pilnavertiškai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis