Nevaisingoms poroms – geros naujienos!

Pasaulyje gegužės mėnuo minimas kaip šeimos mėnuo, skatinant daugiau laiko praleisti su artimaisiais. Šeimos ašimi dažniausiai būna vaikai, bet ką daryti tiems, kuriems niekaip nepavyksta jų susilaukti?

Simboliška, bet kitas mėnuo - birželis – nevaisingų porų mėnuo, kai siekiama atkreipti dėmesį į šios ligos aktualumą bei paskatinti vaikų negalinčias susilaukti poras kreiptis pagalbos. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, apie 10 proc. porų turi su vaisingumu susijusių problemų.

Nevaisingumas gali paliesti kiekvieną

Kas šeštai Lietuvos porai, norinčiai pradėti vaiką, reikalingas gydymas ir medikų pagalba. Demografai teigia, kad po penkiolikos metų ši problema palies kas trečią porą. Kaip ir bet kuri liga, nevaisingumas nepaiso žmogaus socialinės padėties ar išsilavinimo. Nevaisingumo gydymas daugeliu atvejų gali būti efektyvus. Ir apie tai kalba skaičiai. Kasmet po dirbtinių apvaisinimo procedūrų pasaulyje gimsta apie 250 tūkstančių vaikų.

Paskaičiuota, kad gyvenant normalų lytinį gyvenimą, per pirmus metus turėtų pastoti apie 84 proc., per dvejus metus – 92 proc. porų. Jeigu taip neatsitinka, reikia kreiptis į gydytoją. Specialistų pastebėjimu, gana dažnai poros labai vėlai kreipiasi dėl nevaisingumo problemos. Vyrai dažnai gėdijasi atlikti spermos tyrimą, nepalanki psichologinė aplinka neleidžia prabilti apie problemas.

Fotolia nuotr.

Populiarus mitas, dėl nevaisingumo kaltinantis moteris. Tačiau realybė rodo ką kitą: jei dabartinės tendencijos nesikeis, vyrų nevaisingumas gali tapti vyraujantis. Jau dabar nuo veiksnių, susijusių su partneriu vyru, priklauso beveik 25–30 proc. visų vaisingumo nepakankamumo arba nevaisingumo priežasčių.

Nuolaida pagalbinio apvaisinimo procedūrai

Kadangi Lietuvoje pagalbinis apvaisinimas vis dar nėra reglamentuotas ir nevaisingos šeimos negali iš valstybės tikėtis gydymo išlaidų kompensavimo, todėl gydymu pasinaudoti gali vos dešimtadalis tokių porų.

Pasaulinio nevaisingų šeimų mėnesio proga, gegužės ir birželio mėnesį, didžiausia nevaisingumo gydymo įstaiga Lietuvoje, atliekanti daugiausia pagalbinio apvaisinimo procedūrų - „Vaisingumo klinika“ - atėjusioms pasitikrinti poroms teiks 15 proc. nuolaidą pagalbinio apvaisinimo procedūrai. Nuolaida bus taikoma gegužės ir birželio mėnesiais užsiregistravusioms poroms, o procedūra galės būti atlikta per metus.

Norima, kad galimybe išsitirti, pasinaudotų daugiau porų ir jos galėtų susilaukti vaikų. Juo labiau, kad tam klinika turi visas įmanomas galimybes.

Naujausios nevaisingumo gydymo technologijos jau Lietuvoje

Vaisingumo klinikoje“ Lietuvos pacientams siūlomos tokios pačios paslaugos kaip ir geriausiuose pasaulio nevaisingumo gydymo centruose. Pirmoji Lietuvoje įsigijo moderniausią embrionų inkubatorių – embrioskopą „Esco Miri TL“. Šiame inkubatoriuje embrionas yra nuolat (24 valandas per parą) filmuojamas ir gauta medžiaga įrašoma į aparato atmintį. Tai suteikia unikalią galimybę stebėti embrionus neištraukiant jų iš inkubatoriaus, o taip pat peržiūrėti visą embriono raidos istoriją. Inkubatorius turi embrionų įvertinimo įrankį, kuris padeda embriologams atrinkti kokybiškiausius (gyvybingiausius) embrionus ir tokiu būdu maksimaliai padidinti pagalbinės procedūros sėkmės galimybes.

Fotolia nuotr.

Gegužės ir birželio mėnesiais bus taikoma net 50 proc. nuolaida embrionų auginimui šiame embrionų inkubatoriuje. Taip pat, poroms, kurios norės pamatyti kaip jų embrionai vystėsi nuo apvaisinimo iki įsodinimo į gimdą, klinika padovanos vaizdo įrašą.

„Vaisingumo klinikoje“ pirmieji Lietuvoje pradėjo taikyti PGS – preimplantacinę genetinę analizę, naudojant naujausios kartos DNR sekvenatorių. Apie 50 proc. laboratorijose auginamų embrionų yra genetiškai pakitę. Stebint jų vystymąsi, genetinės struktūros pamatyti neįmanoma, galima įvertinti tik išorinius morfologinius požymius. Kartais net jei embrionas morfologiškai atrodo normalus, ištyrus paaiškėja, kad jis genetiškai pakitęs. Taikant PGS embrionui daroma biopsija, paimamos kelios ląstelės ir ištyrus jų DNR gaunamas atsakymas, pagal kurį nustatoma jo genetinė struktūra. Tai padidina galimybes ne tik pastoti, bet ir susilaukti sveiko vaiko.

„Vaisingumo klinika“ vienintelė Lietuvoje turi filialus Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Daugiau informacijos www.vaisingumas.lt

Užsakymo nr.: PT_71134056

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis